Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depressziós ember mellet én...

Depressziós ember mellet én is azzá válhatok?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel 10 hónapja járok,az utóbbi 3 hónapban megromlott a viszonya a szüleivel,új sulit váltott, elvesztette a régi "legjobb" barátait,nehezen barátkozik új emberekkel,és sok kisebb problémája akadt amit nem tud megoldani,nagyon önfejű lett és minden hibájáért engem okol.Folyton helytelen,értelmetlen dolgokat eszel ki,de ha megmondom neki hogy az nem helyes veszekszik érte,ha nem értek vele egyet,számára az azt jelenti,hogy nem szeretem őt,és olyankor öngyilkos akar lenni.Sokszor emlegeti,hogy ha öngyilkos lesz az csak miattam lesz.Már nem érzem jól magam vele,de nem merek szakítani mert félek,hogy kárt tesz magában.Ez miatt kezdem rosszul érezni magam,magamba zárkózok,18 éves vagyok de nincs kedvem a barátaimmal kimenni,fiú létemre az utolsó pár hétben többször is sírtam ez miatt,amit szégyellek:S.Mit tegyek??
2010. okt. 30. 21:15
 1/4 anonim válasza:
Igen!
2010. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A barátnőd érzelmileg zsarol, talán mert ő sincs olyan helyzetben épp, hogy az könnyűnek lenne nevezhető... De akinek a szája jár, az általában nem elég bátor ehhez.

Valószínűleg tényleg maga alatt van, bár nem kell minden letargikus állapotot depressziónak hívni azonnal. Az viszont tuti, hogy az ilyen ember "energiavámpír", tehát igen, a te kedved is elrontja, a te hangulatodra is hatással van.

Valószínűleg mert empatikus vagy, és beleérzed magad a helyzetébe.

Azzal viszont kezdened kellene valamit, hogy zsarol, mert az nem normális, hogy magával ránt a szakadékba.

Próbálj neki segíteni, beszélni vele, tudom, sablonos tanács, de ez az igazság.


25/L

2010. okt. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy tévhit, ha egy depressziós mellett depressziós leszel akkor valószínűleg amúgy is depressziós lettél volna.

ha akarod őt, és tényleg, akkor kikaparod a sz.rból, ha nem, akkor nem kell erőltetni, ezt te tudod.


ps. szakember nélkül nem megy.

2010. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érzelmi zsarolás, és ha ilyet tesz Veled a barátnőd megkockáztatnám, hogy már ő se szeret... És egyet értek azzal a véleménnyel, hogy akinek a szája jár az nem fogja megtenni!! (...de ha tenne valamit az semmiképp sem a Te hibád lenne...) Azon pedig nincs mit szégyellni, hogy sírsz. Azt még hagy tegyem hozzá, hogy szerintem ritka az ilyen pasi aki ilyen megértő, odafigyelő és kitartó a barátnőjével szemben mint Te!

17/L

2010. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!