Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy folyton...

Selender kérdése:

Miért van az, hogy folyton álmosnak és kimerültnek érzem magam még akkor is ha aludni tudok 8-10 órát is?

Figyelt kérdés

ez nem csak mostanában jellemző hanem már évek óta ilyen "lustaság" vagyok. csak most már nagyon kezd elegem lenni belőle

lehet ez ellen tenni valamit? az állandó fáradtság miatt már kedvem sincs sok mindenhez.

lehet, hogy valamilyen vitamin hiányom van vagy egyéb?


2011. ápr. 22. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem amikor vashiányom volt napközben lefeküdtem aludni már este 5-6 körül és másnap reggel 6-kor keltem fel, mégis folyton álmos voltam...


Kiderült, hogy 1,2 a vasam, mikor a normális 12 körül van.

Fél évig kezelték gyógyszerekkel, és akkor is csak 4,3 körül volt. Aztán rászoktam a jégsalátára, és 2 hónap alatt normális tartományba ment :)


Hajad nem hullik véletlenül? Körmöd törik?


16/L

2011. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

körmöm nem törik... hajam meg az se nagyon hullik. csak úgy normálisan mint ahogy másnak is :D


elgondolkodtató ez a vas hiány...

bár nálam kevesebb esély van rá mint nálad mert én fiú létemre nem menstruálok...:D

2011. ápr. 22. 21:06
 3/14 anonim ***** válasza:
menj el körzetihez, hogy adjon beutalót vérvizsgálatra (én vashiányra tippelnék első körben) de nagyon sok betegség állhat az állandó fáradtság hátterében. Vagy az is lehet, hogy 8-10 órát alszol, de azt nem pihentetően, nem beszélsz pl álmodban vagy ilyenek..?
2011. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát azért nem csak lányok lehetnek vashiányosak :)
2011. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
micsoda?? fiú létedre nem menstruálsz!? Hát itt a probléma :P
2011. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja, egyébként hány éves vagy? és mióta vagy ilyen "lustitörp"?
2011. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

jó de a lányoknak mégis nagyobb az esélyük... de ne vitázzunk ezen :D


lehetséges, hogy beszélek álmomban. én nem szoktam hallani. meg más se mert külön szobában alszok egyedül.

de régebben jellemző volt az alva járás. ezeknek a felére nem emlékszem, a másik felében meg félálomban voltam és nem találtam vissza az ágyamba ami 3 méterre volt a szobámban tőlem. meg hasonlók.

egyébként szedek béres cseppet... annak elvileg mekkora vastartalma van? mert én érzek benne valamennyit így ízre.

2011. ápr. 22. 21:13
 8/14 A kérdező kommentje:

17 vagyok és jó kérdés.

mindig ilyen fáradt csendes típus voltam. oviban még aktív voltam az tuti. aztán általános suli... hát ott talán hetedik nyolcadik óta. de egész életemben aludtam ameddig bírtam és nem erőltettem magamat ha nem muszáj. de kövér se vagyok a nagy lustaságom miatt szóval ezzel nincs baj.

bár most eléggé hullámvölgyben is vagyok szóval lehet emiatt is érzem magam különösen rosszabbul. de nem hiszem, hogy minden totál rendben legyen velem.

2011. ápr. 22. 21:16
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is ilyen csendes típus vagyok és 11 éves koromig minden éjjel alvajártam :O Ez tök fura. :P


16/L

2011. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
;)
2011. ápr. 22. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!