Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 17 éves lány vagyok és nagyon...

17 éves lány vagyok és nagyon hullik a hajam, mitől lehet? Milyen orvoshoz forduljak?

Figyelt kérdés

Semmilyen gyógyszert nem szedek, vitamint csak hébe-hóba, de igyekszem rászokni. Hajat kb 1-3 naponta mosok, változó, hogy milyen gyakran. Zöldséget, gyümölcsöt sem eszem frissen naponta sajnos, csak ételben vagy savanyúságként, de ilyenkor még minden túl drága:S És nem nagyon van pénzünk sok ilyesmire. Az alvással is vannak problémáim, nehezen alszom el, és általában keveset és össze-vissza, gyakran elalszom délután és hajnalban kelek, de akkor már nem alszom vissza, tehát mondjuk 3-4kor kezdődik a nap és kor (du) végződik..:S A körmeim is gyengék, gyakran be-/letörnek, és lemezekben töredeznek le gyakorlatilag állandóan, a fehér részük sem fehér, hanem sárgás vagy átlátszó ha nem színezem. Anyukámnak is hullik a haja, de neki a 30-as évei végén kezdődött és ínysorvadása van, tehát szerintem neki azért, mert nem kezelteti..A nagymamámnak még most, 70+ évesen is teljesen normális haja van. Szóval nem tudom, hogy lehet-e genetikus?

Nekem már sok helyen a fejbőr is áttűnik, de nem nagyon rendeződik egy foltra, hanem inkább az egész fejbőrön.. A legfeltűnőbb a fejtetőmön, a fejem "csúcsánál", meg úgy általában a fejem tetején, de máshol sincs annyi, mint amennyinek lennie kéne

Tudom, hogy így látatlanban nehéz, de szerintetek mitől lehet? Visszafordítható? Milyen orvoshoz menjek vele, vagy majd a háziorvos továbbküld a megfelelő szakorvoshoz? Kellhet vele nőgyógyászhoz menni?:S (tudom hülye kérdés, de ettől egy picit tartok)


2011. máj. 14. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy szinte biztos, vitaminhiányod van.

Menj el a háziorvoshoz, mondd el neki a tüneteidet. Ő majd továbbküld kivizsgálásra és elirányít a megfelelő szakorvoshoz.

2011. máj. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal több vitaminra lenne szükséged, mint amit leírtál. Napi 1-2 alma, 1-2 db sárgarépa, a savanyú káposzta-természetesen nyersen- nem olyan drága. Emellett fehér- és vörös húsra, halra is szükséged volna heti legalább 3x. Első körben viszont el kéne menned egy teljes labort csináltatni /vérkép, vizelet/ mert egy vashiány okozhat ilyen problémákat. S ha az orvos engedi, a rendszeres mozgást beiktatnám a napi programba.
2011. máj. 14. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!


A hajhullás lehet vashiány miatt. Nem lehet hogy megfáztak a hajhagymáid? Itt írnak részletesebben a hajhullásról:

[link]


A körmeim nekem is töredezettek voltak, vettünk cinket, és elmúlt (vehetsz Biovanne-t is).


[link]


A köröm elváltozásai


ˇ Töredezett körmök: a töredezett körmök gyakran kalciumhiányra utalnak, ilyenkor érdemes több tejterméket bevenni a mindennapi étrendbe.

ˇ Hosszanti csíkok: a körmön a növekedés irányában húzódó csíkok olykor ízületi panaszokra utalnak, de lehetnek az alacsony folyadékfogyasztás jelei is.

ˇ Sárga köröm: ha a köröm színe sárgásra változik, azért dohányosok esetében a nikotint hibáztathatjuk. Olykor gomba, vagy májprobléma is okozhatja.

ˇ Sötét folt a köröm alatt: ez esetben véraláfutás keletkezik a körmön, valamilyen ütés vagy erős nyomás hatására. Ritkább esetben bőrrákra is utalhat. A véraláfutás magától eltűnik.

ˇ Fehér foltok, csíkok a körmön: legtöbb esetben a köröm apró sérülései okozzák (pl. körömreszelés során), de utalhat vitaminhiányra, illetve anyagcserezavarokra is.


Amúgy nem pesti vagy, vagy nem jársz sokat pestre, mert nekem akkor sárgult be a körmöm, amikor pestre mentem suliba. De lehet sárga a körömlakktól is.


Az össze-vissza alvás lehet pajzsmirigy probléma is (ennél is kalciumhiány alakul ki, mint ahogy a töredezett körmöknél írták).


Amúgy a nőgyógyász olyan vizsgálatot végez el, amire megkéred. Ha nem vagy felkészülve, nem kell még rákszűrést csináltatnod.


Én mindenképp elmennék a helyedben a háziorvosomhoz, hogy adjon beutalót vérvételre.

2011. máj. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy teljes kivizsgalas, mint elottem is leirtak, hogy nagyon sok oka lehet ennek, tehat egy vervetel sok mindent kifog deriteni.

A nem megfelelo etkezesi szokas, tehat vit.hiany, de a stresszes eletmod is kivalthatja ezt, vagy valami mas belso betegsegnek a tunete is lehet.

2011. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!