Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyszerűen nem tudom kipihenni...

Egyszerűen nem tudom kipihenni magam. Mit tegyek? 14/L

Figyelt kérdés
Egyébként teljesen egészséges lánynak tűnök, már évek óta nem voltam úgy beteg,hogy felment a lázam.(Hőemelkedésnél magasabb pedig legalább 6 éve.) Mindneki megbetegszik körülöttem,én nagyon ritkán. Ezért is furcsa,hogy az utóbbi egy évben nem tudom rendesen kialudni magam. Előfordul,hogy későn fekszem le,de van olyan is,hogy este hétkor.De ugyanolyan fáradtan kelek. Most kerültem gimibe,többet tanulok, és már gyakran nem tudok megfelelően koncentrálni. Lehet,hogy stressz miatt enm tudom kipihenni magam vagy alvászavarra is gondoltam.(ugyanis szoktam alvajárni.De lehet,hogy ez is csak a kimerültségből adódik,mert akkor kezdtem el sétálgatni álmomban,amikor elkezdődött ez a krónikus kimerültség.) Szerintetek mi lehet?
2011. nov. 3. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
ajánlom hogy egy hétvégén ne tanulj feküdj tv-z ilyesmi ki se menj! és akkor ha egyszer kipihened magad utána jó :)
2011. nov. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Niky válasza:
Vigyél rendszert az alvásaidba. Ezt úgy értem, hogy naponta min 6 max 8 órát aludj. Ne azért aludj el mert elájulsz a fáradtságtól. Hanem azért mert kell a szervezetnek az alvás. Mivel még fiatal vagy 14-15 éves sokkal nagyobb szükséged van a pihentető alvásra. A tanulást is rendszerezd, amikor nem tudsz koncentrálni, állj fel kicsit tornáztasd meg a tested, sétálj egy fél órát vagy ilyesmi, de ne olvass vagy tv-t nézz mert attól fáradtabb lesz az agyad és a szemed, akkor megint nem fogsz tudni koncentrálni. Ahogy az előttem szóló is mondta tarts egy pihentető hétvégét. Utána jöhet a tanulás, de csak mértékkel, mert ha egész nap a könyveidet és füzeteidet bújod akkor véglegesen ki fogsz merülni. Pihenj menj sétálj az őszi szépséget csodálva, vagy nézelődj egy plázában vagy hasonló. Vagy csak hívd át a barátaidat egy nagy beszélgetésre az is ki fog kapcsolni. Ha van konkrét oka a stressznek akkor beszéld ki magadból, az is sokat segít.
2011. nov. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!