Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvászavarom van, vagy valami...

Alvászavarom van, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Sziasz tok!

Annyi a gondom, hogy egyszerűen nem tudok aludni, van amikor reggel 6ig is fent vagyok és délig vag tovább is alszom. De az átlag az 3-4 óra mire eltudok aludni. Sajnos nincsen munkám hiába keresek semmi, és ez azóta van amióta nincs munkám tehát nincsen úgymond napirend az életemben. Lehet ez lenne a probléma?

Ez miatt még az evési szokásaim is felborultak, mivel a reggeli már inkább ebéd ami kb 2 körül szokott lenni és a vacsi olyan 9 körül, és ez miatt nagyon meghíztam. Nem vagyok lusta, itthon a házi munkát elvégzem ( főzés mosás takarítás) de nagyon felborult az egész életem. Elkezdtem szedni a Hova nevű gyógyszert első alkalommal hatott, de utána semmi...

Mit tegyek, hogy végre normálisan tudjak élni?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

25/L


2011. dec. 4. 03:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Jol gondolod, azert estel ki a napi rutinbol, mert nincs munkad. Tudod, hogy alhatsz mig akarsz, nem kell idore semmit sem tenned. Jobb ha treningezed magad napi idopontokra, vissza a normalis napi eletre, mert igy csak depresszioba esel.
2011. dec. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak, MUSZÁJ tartanod valamiféle napirendet. Avagy, ha interjura hívnának reggel 9-re, akkor nem mennél, csak mert akkor te alszol....?

Szóval csinálj magadnak napirendet, és pl kezdj el futni minden nap, akármilyen is az idő. Plusz csinálj valamilyen dvd-ről valami edzést. A pszichológusok szerint egy kövér ember kevésbé szimpatikus a HR-eseknek, tehát az azonos feltételekkel jelentkezők közül a vékonyabbat veszik fel dolgozni.

Plusz, lehet, a férjed is jobban szeret, ha nem vagy kövér, ha nem vagy depressziós, ha nem délig lustálkodsz az ágyban, hanem vele együtt kelsz fel. Ha nincs férjed, akkor a pasik is, jobban szeretik a normál testalkatúakat, mint a kövéreket. (tudom sajnos, én voltam 115 kg is régen...)

Rajta, fel a fejjel, és kezdd el ma a futást és a tornát :) A többi jó dolog meg majd jön, ha visszazökkentél a normális napirendbe :)

2011. dec. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez teljesen normális, ha létbizonytalanságban él az ember. nem egyszer voltam munkanélküli, és egy hét alatt automatikusan erre a "nemnormális" napirendre álltam rá, amit írsz, még az órák is stimmelnek. volt, hogy fél éven keresztül.

sok dolgot kipróbáltam én is, de megoldást azt nem tudok, így az utolsó kérdést kihagynám. :)

2011. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolso,


Sajnalom hogy ezt a fajta eletet normalisnak tartod. Egy het meg OK, utana artalmas lehet.

2011. dec. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is hagydd abba ezt a bizonyos HOva nevű gyógyszer szedését.

A leírtak alapján insomniás vagy amennyiben az hogy későn fekszel le kihat az életedre olyan formán is hogy, egész nap fáradt vagy, nem tudsz koncentrálni, odafigyelni a dolgokra..stb.

Épp most tanultam erről az alvászavarról, és ha elmész egy alvásklinikára ott tudnak rajtad segíteni, normális gyógyszerrel, tanácsokat adnak, meg ilyenek. Ahhoz hogy jelentkezni tudj alvásklinikára, a házi orvostól beutalót kel kérni!

2011. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!