Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegség, vagy mi lehet...

Pánikbetegség, vagy mi lehet velem? Történetem hosszú, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete erős fejfájással küzdök, semmilyen gyógyszer nem hat. Itthon vérnyomást mértünk, 140-145 között mozog. Elmentem orvoshoz, vérnyomás 164, Ekg rendben. VÉrnyomsácsökkentőt írtak fel, ami az első napon 129-re vitte le. Viszont aznap estére rosszul voltam, remegtem, mindenem fájt. A vérnyomásmérés óta fáj a bal oldalam hátul, addig viszont ez nem jelentkezett. Hétfőn kaptam a gyógyszert, estére lett 129. Nemsokára rá az ügyeletet kellett hozzám hívni, teljesen rosszul voltam, szúrt mindenhol, teljesen kész voltam. Kijöttek, EKG rendben, véroxigén rendben, kaptam nyugtató, a vérnyomásom 120/70 lett. Másnap reggel nagyon jól ébredtem, nem volt semmi bajom, jól éreztem magam, gyógyszer nélkül 120 és pár órűra rá 123 volt a vérnyomásom. A fejem sem fájt. Viszont délutánra megint elkezdődött, fejfájás, szúrkálás, éa vérnyomásom 152, ami estére 142-re ment le. Ma reggel megint idegesen ébredtem, gyógyszert bekaptam, de csak 144 lett a vérnyomásom. Nem igazán értem mi lehet velem, amikor a doki kint volt, és mindent memgmért, minden jó volt. Ha beteg vagyok, akkor a vérnyomásom miért nem volt akkor is az egekben? EKG is jó, gondolom a szívemmel sem lehet gond, egy nap alatt kettőt is csináltak. Véroxigén szintem 99% volt, azt mondták tökéletes. Nagyon meg vagyok ijedve, mi bajom lehet?
2011. dec. 14. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha kezelhetetlen fejfájás gyötör, miért nem kért még az orvosod CT vagy MRI vizsgálatot???? Számomra érthetetlen...

2011. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy sima fejfájás miatt,az orvos nem ir,ct-vizsgálatot,előbb idegsebészeti beutalót ad,és majd ő eldönti hogy indokolt-e a ct,vagy az mr.


Kedves kérdező!Ne aggódj,semmi komoly bajod nincs.valószínüleg pánikrohamjaid vannak.Sokminden kiválthatja,valószínüleg nálad a fejfájásnál kezdődött,és a mags vérnyomásnál,hogy egyszerűen nem tudod mi bajod van,és ezen pánikolsz.Leginkább az utal erre,hogy mindig egy bizonyos időpontban fordul elő.Rám esténként lefekvés előtt tör rám.kezelhető,és hamarosan megszokod,csak előbb el kell fogadnod.

Persze ahhoz hogy ez kiderüljön menj el háziorvoshoz,vizsgáltasd ki, a szívedet,és fejedet,és ha minden rendben van akkor 100% hogy pánikrohamjaid vannak.

Amúgy vannak bizonyos gyógyszerek,vérnyomáscsökkentők,amik fokozzák a pánikrohamokat.Konzultálj az orvosoddal,mond el a tüneteidet,és valszeg ir másik gyógyszert.


Sok szerencsét,és alegjobb tanács amit adhatok.Amikor érzed hogy elhatalmasodik rajtad az az érzés,hogy megáll a szived,vagy valami baj lesz,rosszul vagy,feküdj le hanyatt,kezdj el mélyeket lélegezni lassan,és próbálj meg számodra szép pillanatokat felidézni,vagy kezdj el énekelni.nekem nagyon bevált.

2012. jan. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!