Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy szokjak le a 12 éve...

Hogy szokjak le a 12 éve tartó durva körömrágásról?

Figyelt kérdés
Nem vált be se a körömlakk se a keserű lakk. A körmeimet tövig rágom (kivéve a két gyűrűsujjat azt valamiért nincs kedvem rágni) és be van szakadva mindenhol, vérzett ma és be van gyulladva a mutatóujjam. El van deformálódva a folyamatos rágástól. Néha kőrzővel piszkálom a körömágyat, nagyon beteg vagyok szerintem! Az eszemmel tudom h ez nem jó de nem bírom ki. Ha rám szólnak akkor a kezemmel tépegetem a bőrt vagy a számat harapdálom. Ha rágó van a számban akkor is rágom. És mindezt 19 évesen.
2012. febr. 25. 00:59
 1/8 A kérdező kommentje:
egyszer sikerült leszoknom pár hétre de visszaszoktam. Azért tettem fel a kérdést mert elgondolkodtam hogy tényleg le lehet-e szokni? Nem csak inkább olyan van, hogy ideiglenesen nem rágja? Ha megpróbálom a leszokást félek akkor a "fejemben fogom rágni" és mindig erőltetnem kell magam h ne rágjam akkor az nem is igazi leszokás. Zavar a dolog, néha mosogatni se tudok úgy fáj, sokszor jóddal kenem h ne legyen fertőzés.
2012. febr. 25. 01:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez egy fogós kérdés, tudni kellene az eredetét. Valószínűleg valamiféle lelki problémára vezethető vissza a dolog. Keress fel egy bőrgyógyászt, valamit mondani fog biztosan.
2012. febr. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tetris ***** válasza:
Tetessél fel múkörmöt. Azt nem fogod rágni.
2012. febr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
elég szarul csinálod ahhoz képest h 12 éve tart:D ennyi idő alatt illett volna tökélyre fejleszteni a képességet
2012. febr. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kenegesd be minden nap friss chili paprikával az ujjaid végeit, addig amíg nem szoksz le róla... szerintem hamar be fogod fejezni majd:D
2012. febr. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Christian Death válasza:
Huzzal kesztyut, 3 honap alatt le szoksz rola.
2012. márc. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Aspartia válasza:
volt szaktársam már az ujján a bőrt rágta mindig. Tiszta seb meg vér volt neki egyfolytában. Úgyh szerintem te még jó vagy.
2013. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég régi a kérdés sajnos.


A körömrágás stressz, szorongás miatt van. Ezeket kell kezelni pl. relaxációs technikákkal.

2022. szept. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!