Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rossz étkezés okozhat ilyen...

Rossz étkezés okozhat ilyen mértékű rossz közérzetet?

Figyelt kérdés

Nagyjából már fél éve valószínűleg depressziós vagyok, vagy valami olyasmi (nincs hivatalos diagnózisom).


Kedvetlen vagyok, nincs motivációm semmihez, ezért általában el sem kezdek semmit, de ha mégis, mindig félbehagyom, nem akarok csinálni semmit, csak aludni. Egyedül az evés vidít fel. Állandóan hiányérzetem van, és stresszelek mindenféle befejezetlen dolog miatt. Folyamatos kellemetlen érzésem van a mellkasomban, amolyan "szívfájdalom", vagy nem tudom, mintha állandóan lámpalázas lennék. Állandóan az öngyilkosságra keresek google-n, hogy találjak valami jó módszert, és ilyenkor abszolút nincs olyan érzésem, hogy hiányoznék bárkinek is, vagy hogy kár lenne félbehagyni az életem, mert még sok mindent elérhetnék... de állandóan olyan fáradt vagyok, hogy ahhoz sincs kedvem, hogy felálljak, csak a monitor, a mosdó és a hűtő között ingázok egész nap...

Néha dühkitöréseim vannak, és egészen apró dolgok miatt nekiállok az asztalt ütni, az ajtót rugdosni és csapkodni, vagy a saját fejemet vagy combomat verem ököllel...


Ilyen durva állapotban azonban csak otthon vagyok. Ha elmegyek valahova barátokkal, rögtön jó lesz a kedvem, és egy hangos, vidám, szórakoztató, extrovertált alak leszek (habár olyankor is látszik rajtam a pesszimizmus, csak inkább szarkazmus lesz belőle, és nevetek magamon) Olyankor még a legszomorúbb, ajtócsapkodós öncsonkítós pillanataim emlékei is csak amolyan "ma már csak nevetek rajta" történetnek tűnnek.


Aztán másnap reggel otthon rögtön újra rám jön a rossz hangulat.


Legutóbb pont egy ilyen baráti összejövetelen meséltem, hogy de jó, hogy itt vagyunk, mert már annyira unatkoztam nélkülük, hogy le akartam ugrani egy hídról. Szokásosan elkezdtünk nevetgélni, hogy azért komolyan ne ugorjak le, habár biztos jót repülnék...

Az egyikük nemrég áttért vegán életmódra, és azt mondta, hogy sokkal jobb a hangulata azóta. Majd miután elmondtam, én hogy táplálkozom (zacskósleves, mirelit pizza, gyorskaja, és kb. évi egy banán - tényleg nagyon rosszul étkezem...) azt mondta, biztos, hogy ez az oka a negatív életszemléletemnek, és ha valami egészségesebb diétára váltanék, rögtön nem lenne ilyen rossz a hangulatom.


Lehetséges, hogy egyszerűen tényleg csak a rossz étkezésem miatt utálok ennyire élni? Segíthet rajtam, ha változtatok az étrendemen?



2012. jún. 21. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos.Mikor én így étkeztem,én is csak tespedtem...
2012. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán nem ez a fő oka a problémádnak, de biztos, hogy nagyon sokat segítene, ha áttérnél egészségesebb táplálkozásra.
2012. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!