Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Úgy érzem felemészt az evészav...

Úgy érzem felemészt az evészavarom. Nem tudom már mit tegyek, nem bírom ki. Miért teszem tönkre magam?

Figyelt kérdés

2 hónapja orvos diagnosztizálta nálam az evészavart f50.1 et írt lapomra atípusos anorexiát és kevert szorongásos-depressziót diagnosztizált. Kaptam rá gyógyszereket (nyugtatók, antidepresszánsok) Amióta szedem mindenki szerint sokkal boldogabb vagyok, kisugárzásom is sokkal jobb, magabiztosabbnak látnak stb.. Én is úgy érzem nyugodtabb avgyok jóval mint ezelőtt. Azonban ahogy elkezdtem szedni a gyógyszereket sokkal jobb kedvem lett stb, viszont így hogy már nem szorongtam testalkatom miatt nem vigyáztam, többet ettem, és környezetem szerint is nem vagyok annyira beteges kinézetű. Ebből következtettem arra hogy híztam, rááltam mérlegre 2 kiló jött fel rám. Úgy megijedtem hogy másnap nem ettem semmit csak egy fél szendvicset este mert nem bírtam tovább, ezt követő napon is koplaltam délután 5-6ig nem ettem aztán meg rámtört az éhség és túlsokat ettem, hánytattam magam. Most ezek után hashajtózok, kb napi 10x szarok wc-n újra önpusztító vagyok, fél doboz cigiket szívok naponta h. kontrolláljama súlyom. Úgy érzem belebolondulok ebbe hogy mindig a súlyommal küzdök. Ha eszek meg hízok akkor boldogabb avgyok, kevéséb feszült, telejsen nyugodt viszont így hogy híztam és újra koplalok stb.. megint kezdek ideges lenni, üvöltözök, remegek, dühkitöréseim vannak. Nem tudom elviselni magam, egyszerűen nem látom értelmét enneka s zélmalom harcnak. 3 éve küzdök a súlyommal, tehát azóta vagyok evészavaros és most is csak 20 vagyok. Tele vagyok már testi betegségekkel, emésztőrendszeri, hormonháztartásom felborult (pajzsmirigyem össze-vissza megy) vitaminhiányaim vannak, összes laborleletem csillagos..

Tudom h. ezt egy külső szemlélő nagyon durvának találja és én magam is, mégse tudok kilábalni belőle.. pszichológushoz is járok, gyógyszereket is szedek mit tegyek még??? Nem értem magam és félek hogy lassan ez felemészt idegileg is és testileg pedig teljesen tönkretesz



2013. jan. 22. 22:28
 1/7 anonim válasza:
A pszichológussal ha ezekről a dolgokról elbeszélgettek és ő tanácsot ad, azt te meg tudod fogadni? Elhiszed amit mond? Megfontolod és elgondolkodsz rajta? Fokozatosan próbáld elérni a célod amit kitűztél és meg tudod csinálni! Biztosan sikerülni fog, erős kell legyél és az élet egyéb területeire öszpontositani, pozitiv apró kis változásokra van szükséged, vegyél egy házi kedvencet, foglald le magad barátokkal. Próbáld a negativ gondolataid elterelni. Étkezz rendszeresen és program szerint egy nap többször kevesebbet. Meglátod türelemmel és kitartással minden rendbe jön!
2013. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kár hogy ez nem így működik de azért rendes tőled kedves válaszoló h. próbálsz segíteni.. Csak az érezheti át igazán aki benne van
2013. jan. 22. 23:02
 3/7 anonim válasza:
Elhiszem hogy kilátástalannak látod de orvossal, pszichológus és családdal, barátokkal, akik melletted állnak sikerülhetne leküzdeni, nézd meg pár hozzád hasonló ember történetét az interneten, akiknek sikerült.
2013. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám segített nagyon sokat a normál mennyiségű étkezésre való visszaszokásban. A kedvenc csokimat nyújtogatta mindig oda elém, hogy csak egy falat, csak egy falat.

Az volt nagy előrelépés, mikor már magamtól vettem el a csokiból. Aztán jött a többi étel is, normál adagként, nem 1-2 falat ahogy előtte. Elmúlt fokozatosan a bűntudat is.

2013. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó leírnád esetleg részletesen a kórtörténetedet?
2013. jan. 22. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
De miért van bűntudatod, ha hízol? Szerinted ássa el magát mindenki, akin van 2 gramm felesleg? ez az a betegség, amit soha nem fogok tudni felfogni, megérteni.
2013. jan. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Vegyél egy cosmopolitant, es egy tabla csokit.

majd olvasd el a benne levo cikket (168 cm a csaj, es 33 kilo)

es a februariban van, tenyleg hasznos!

2013. jan. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!