Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon félek, kedden kell...

Nagyon félek, kedden kell mennem pszichiáterhez az evészavarom miatt, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Pszichológushoz járok 1,5 éve,és vele nagyon közeli, és nagyon erős bizalmi kapcsolatban vagyunk, csak épp azt mondják, hogy nekem a bajom már olyan mértékű, hogy erősebb segítség KELL. Persze hozzá is járok majd, de ő is nagyon kérlelt rá, és bíztatott, hogy menjek el pszichiáterhez, mert az az ő dolgát is megkönnyítené, csakis miatta teszem meg. Persze a gyomrom felfordul,mert: 1. A szüleim erőltetik rám, hogy menjek el, 2. NEM akarok most javulni, annyira remény veszett vagyok,és erőtlen hozzá tehát fölösleges pénzkidobás lesz.

3. NEM fogom neki kiönteni a szívem az 100%

Kiráz a hideg tőle, el vagyok keseredve...:'(

Ugye ha nem akarok nem muszáj mindent elmondani neki?:(

Kérlek ne nézzetek le ezért, csak tehetetlen vagyok, és elkeseredett...


2011. jan. 7. 02:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Számodra is a legjobb lenne,ha teljesen őszinte lennél.
2011. jan. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért aggódsz, mi bajod a pszichiáterrel? Semmi kellemetlen nem lesz.

Én úgy tudom, a pszichiáter inkább gyógyszert ír fel, a pszichológus pedig csak beszélget. Tehát jó esély van rá, hogy a pszichiáter nem fog sokat beszélgetni veled, hanem már kapott rólad egy aktát vagy mi az, amit a pszichológusod állított össze. Még pár kérdés aztán írja a receptet.


Na persze előfordulhat, hogy nem így lesz. Nem tudom kihez mentél és ő hogyan gyógyít, stb.


Ha terápia jellegű, akkor nyilván beszélgettek is. De ezen ne idegeskedj.


Észre fogja venni, ha nem akarsz most megnyílni neki és elvileg az is a dolga, hogy ezt a problémát megoldja. Szépen lassan kialakít majd egy kellemes, bizalmas légkört kettőtök között, aztán már szívesebben válaszolgatsz neki.


Szerintem jobban járnál, ha válaszolnál a kérdéseire. Ha mást nem, akkor mondd meg, hogy most te ezt annyira nem akarod és valahogy nem tudsz most eléggé megnyílni. Így a fontosabb dolgokról nem kérdez rögtön, hanem csak beszélgettek a témáról általánosságban vagy ilyesmi.

2011. jan. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A pszichiáter nem a lelked sötét titkait kutatja, hanem a betegségedet és hogy hogyan tudna segíteni rajtad. Jó esetben teljes belgyógyászati kivizsgálásra is küldhet, ha még nem voltál. Aztán majd olyan gyógyszereket ír fel, amiktől jobban érzed magad és könnyebben veszed a nehézségeket. Nem kell mindent elmondani neki, elég, ha a kérdéseire válaszolsz, de azokra őszintén.
2011. jan. 7. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A pszichiáter semmiféle aktát nem kapott rólad, mivel a pszichológus jogilag senkinek nem adhat ki a betegéről információt. Még másik szakmabélinek sem. A pszichiáter azért kell, mert csak ő írhat fel gyógyszert, és valószínűleg nálad szükséges. Ne parázz ezen, ő is csak ember. Gondolj arra, hogy mindezt azért teszed, hogy jobban légy.

A szüleid meg jobban tennék, ha nem erőltetnének semmit.

2011. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Van amikor olyan jellegű a probléma, hogy gyógyszeres kezelésre is szükség van a pszichoterápia mellett. Ez nem "erősebb" segítség, csak egyszerűen egymást kiegészítő segítségek. Vannak olyan mentális problémák, melyek csak gyógyszeresen kezelhetőek, vannak ahol az elsődleges a terápia és olyan probléma, ahol kombinálni kell a gyógyszert és a terápiát. Ez fog ugyanis gyógyulást eredményezni. (utolsóra példa a pánikbetegség)

A pszichiáter nem ellenség, hanem azért van, hogy segítsen a gyógyulásban. Ha nem vagy őszinte hozzá, lehet, hogy rossz gyógyszerre fog beállítani. Ezt pedig te sem szeretnéd ugye?

Pszichológus az aktáidat nem adja ki, de szakvéleményt írhat rólad az orvosnak (és nagyon jól teszi, ha meg is írja), mivel az orvos nem tud teszteket felvenni, ezért segítséget igényelhet a probléma beazonosításában.

2011. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy semmilyen gyógyszert NEM fogok szedni, mert úgysem hagyom, egyszerűen csak azt szeretném ha békén hagynának, és szeretnék megnyugodni.
2011. jan. 7. 14:40
 7/14 A kérdező kommentje:
De különben köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 7. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy felnőtt, akkor kár volt feltenni a kérdést. Az evészavar egy súlyos betegség gyakran biológiai háttérrel is, majd meglátod a következményét.
2011. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"NEM akarok most javulni, annyira remény veszett vagyok,és erőtlen hozzá tehát fölösleges pénzkidobás lesz. "


Így aztán erőlködhet szerencsétlen pszichológus...!

Gondold végig mit szeretnél IGAZÁBÓL! Ezen a kamaszos "hagyjatokmárbékén-en" kívül.

2011. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Meg fogom próbálni, de rettegek nagyon...
2011. jan. 7. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!