Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, vagy ismertek...

Doruss kérdése:

Van itt olyan, vagy ismertek valakit, akinek sikerült orvosi és gyógyszeres segítség nélkül leküzdeni a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés
Hogyan csinálta??
2011. szept. 20. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha a pszichológust nem számitod orvosnak (mivel nem az) akkor persze
2011. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pszichológusra gondoltam, igen.

És hogyan??

2011. szept. 20. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Sok technika van, azért van a pszichológus,hogy megállapítsa nálad melyik használható
2011. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Osztálytársamnak volt ilyen baja, neki a csoportterápia segített nagyon sokat, előtte rendszeresen fulladással, majdnem eszméletvesztéssel járó rohamai voltak(egyszer órán is), tudtommal azóta tünetmentes, de hogy ezenkívül hogyam kezelték nem tudom, talán egyszeri alkalommal megkérdezhetsz egy pszichiátert, milyen megoldások vannak még.:)
2011. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erős akaratod van és teszel is érte valószínű meg tudod csinálni, csak lehet tovább tart mint gyógyszerrel.
2011. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

26 éves nő vagyok -17-18 éves koromban elég súlyos volt csak akkor még tapogatták mi lehet ez -talán nem is igy hívták akkor h pánik betegség. Volt h nem mertem felszállni a buszra ,féltem mindentől ,illetve rettegtem ,a buszon ha mégis felküzdöttem magam rosszul voltam mindig ajtó mellé álltam és biztattam magam h már csak egy megálló stb ..

Belém akartok nyomni fél évig gyógyszereket de én nem akartam .

Ha valami nagyon nagy ellentmondás van az emberben önmagával és az életével kapcsolatban akkor jön ki szerintem ez a dolog .

Én elkezdtem apróságokra figyelni erős akarattal , tanulásra ,akár milyen szarul voltam felszálltam a buszra ,aztán meló is lett suli után és nekem ez is sokat segített . + nem utolsó sorban az ima -hinni akartam h rendbe jövök h van perspektívám, és sokat imádkoztam :)


Azóta szerencsére csak fogorvosnál esem kétségbe :D ..kerülöm is őket mert nem érezem magam biztonságban .

Illetve bizonyos estekben a közlekedési eszközöket .pl 10 órát nem tudom h kibírnék e egy repülőn .Két 3 órával nincs gondom de 10 az nagyon soknak tűnik -lehet újra bepánikolnék ..


Az utóbbi időben van bennem egy harmóniára törekvés ,olvasok sokat ilyen témában ,járok önismereti csoportba ..próbálom megragadni a lehetőségeket h harmonikus életet biztosítsak magamnak megfelelő önismerettel.

Fájdalmas út sokszor, de hiszem h megtérül.


és még egy gondolat :vannak a yt-on nagyon jó relaxációs anyagok érdemes hallgatni őket !! az is sokat segít !!

2011. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

20:48 vagyok


még egy fontos gondolat. A Csernus doki mondta valahol hogy a szorongás irreális dolgoktól, a frusztráció pedig a reáli dolgoktól való félelem.


Ez nagyon érdekes ,és ezt már én teszem hozzá hogy szerintem a pánik beteg tudatában ez összekeveredik - pl ha kilépünk a házből azt hisszük h valami szörnyű dolog fog történni és h velünk csak valami szörnyű történhet . Pedig szerencsére ez nem így van.

A szorongás csökkenthető pont ezért ha felismerjük a frusztráció okát. Mert ez utóbbit meg tudjuk oldani, és ez szépen visszaveti a szorongásokat. Persze azért az idő itt is fontos, nem szabad türelmetlennek lenni .

2011. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 22. 17:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Légzéstechnika megtanulása.

A pánikrohamban vegetatív idegrendszeri hatásra egyre gyorsabbá válik a szívverés.

Ám ha a belélegzett levegőt a belélegzéshez képest egy ütemnyi visszatartással fújjuk ki, akkor a szívverés mértékét akaratunkkal csökkenteni tudjuk.

Már ez jó hatással van a szenvedőre! De ha rájön, hogy a TUDATÁVAL szabályozni képes azt, amit eddig kiszolgáltatottan el kellett szenvednie, az már egy újabb lépés a gyógyulás útján.

2011. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
én megtanultam motorozni (eddig is szerettem), mióta nem utas vagyok, nem függök mástól Csodálatos! nagyi vagyok, nagy unokákkal
2013. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!