Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Hogyan lehet...

Mit tegyek? Hogyan lehet leküzdeni a pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

Sürgősen segítséget szeretnék kérni!!! Sajnos már több éve pánikbetegségben szenvedek. Egészen eddig nem volt súlyos a helyzet, de mostanában valami rossz történik, akkor egyből eldurvulnak a problémák. Körülbelül 1 hete vagyok így, hogy nem tudok normálisan kimenni az utcára, nem tudok buszra ülni 2 percig sem (ez így elég rossz, mert 5 órát kell haza utaznom...eddig nem jelentett problémát, de már most rettegek a jövő heti utamtól), nem tudok bemenni egy boltba sem vagy beülni enni valahova, mert egyből elszorul a torkom, szédülök rosszul vagyok....nagyon nem tudom már elviselni...orvoshoz nem szeretnék menni vele... Sürgősen szeretnék segítséget kérni, hogy mit tegyek ez ügyben, esetleg tudtok e valami recept nélküli nyugtató gyógyszert. (Sedatif pc-t vettem, de az először csak jobban kihozza a tüneteket és nagyon rosszul voltam tőle)

Előre is köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat! (:

19/L



2013. márc. 20. 16:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a háziorvos nem ír antidepit, csak nyugtatót, amíg ki nem derül, mekkora a baj. A nyugtató gyakorlatilag azonnal hat, és nem erősíti a depit. Ha segít rajtad, szerencséd van. Ha nem, akkor tovább kell lépned. Még ha otthon is kell maradnod, az akkor is csak két, három hét, és nem az egész hátralévő életed.
2013. márc. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 homo ludensz ***** válasza:

Minden pszichiátriai gyógyszer tudatmódosító tehát kezdetben valóban fordított hatást okozhat,de ezt minden más betegségre felírt gyógyszernél tapasztalhatja aki beszedi csak a mellékhatások különbözők.

Azt hogy te kedves kérdező ismered a kiváltó okokat elképzelhető bár én csak tippelni tudok az enyéimre ma is. Feloldani,átformálni,ártalmatlanná tenni úgy hogy később soha egyetlen szituációban,élethelyzetben ne tudjon pánikot produkálni az lesz a gyógyult állapot.Az azonban igaz hogy az okot és a gyógyulást te magadban hordod így nem hiszem hogy a háziorvos ebben tud segíteni. Jó esetben elküld a megfelelő szakorvoshoz.

2013. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy minden okot ismerek, minden kiváltó okkal teljesen tisztában vagyok...mégsem tudok ellene tenni, mert akaratlanul is ezekre gondolok és kihozzák belőlem a rohamot/rosszullétet.
2013. márc. 24. 02:27
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A gyógyszerek ( amiket annyira nem akarsz szedni,) nem a problémáidat fogják megoldani, hanem meggyógyítják az elromlott agyat. Aztán ezzel a kijavított aggyal majd neked kell megoldani a gondjaidat. Ehhez van a beszélgetős terápia, ahol segítenek, tanácsot adnak, ahol feloldódik a problémád. Ez így együtt a gyógyulás menete.

2013. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 trbambi válasza:
100%
Sziasztok!Szerintem nagyon fontos,hogy tudod mi okozza ezeket a rosszulléteket,sok pánikbeteg nem is tudja.Hozzád hasonlóan én is gyógyszerellenes vagyok,a kedélyjavítók,a nyugtatók,a fájdalomcsillapítók több kárt okoznak,mint hasznot!Én több éve pánikbeteg vagyok,de csak 2 hónapja vallottam be magamnak,hogy tényleg az vagyok!Először szívtüneteim voltak,aztán már mindenhol jelentkeztek tünetek időközönként,de nem foglalkoztam velük, csak az első roham után.Szörnyű volt.Szerintem nincs semmi baj az agyaddal, sőt minden ott dől el.Először is "keresned" kell egy olyan embert aki melletted van és támogat,az nagyon sokat segít,valamint változtatnod kell az életeden.Tudom nem könnyű,én is most kezdtem el.Gyógynövényből a macskagyökeret ajánlom,kifejezetten erre jó.El kell kezdened sportolni és egészségesen táplálkozni.Mindig foglald el magad valamivel.Nem tudom milyen dolgok okozzák ezt nálad,talán többet tudnék segíteni,ha leírnád.Nálam az állandó félelem és aggódás,valamint teljesítménykényszer okozza.Ha mégis orvoshoz fordulnál ajánlom a természetgyógyászt vagy a kineziológust.
2013. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm (:
2013. márc. 29. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!