Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséget, hogyen lehet...

Pánikbetegséget, hogyen lehet lekűzdeni?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2010. febr. 1. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olvasd el ezt a könyvet:

[link]

Tanulmányozhatod a téma irodalmát, addig is elfoglalod magad, lekötöd a gondolataidat, szerintem érdekesnek fogod találni. Új világ nyílik meg előtted. A tudással együtt érezni fogod, hogy miért érdemes élni.

Sok sikert !

2010. febr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Szendi nem volt pánikbeteg, nekem viszont voltak rohamaim.

2 év nagyjából gyógyszermentesség elég volt, de így nem lehet legyűrni. Antidepit szedek és hat ahogy kell.

2010. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

nekem volt pánikom és legyürtem (gyógyszer nélkül).

mikor és hol kezdődött? emlékszel az első rosszullétre?

Az én tapasztalatom, hogy meg kell tanulni nem foglalkozni a környezetnek való megfeleléssel. (akkor se, ha úgy érzed néznek!) Bizni kell önmagadban. Ha visszaállítod az önbizalmad emúlik.

2010. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült leküzdeni, azért néha még előjön, de közel sem olyan gyakorisággal, mint régebben.

Én nem szedtem rá gyógyszert, saját magamat nyugtattam, mikor rám jött a roham.. Nem mondom, h egyszerű volt, és könnyen ment, de örülök neki, hogy nem kellett xanax és társait szednem. Tereld el a figyelmedet, gondolj másra, olvassál, hallgass zenét.. A lényeg, hogy elfoglald magadat, a gondolatod ne "kalandozzon" a rohamok felé, mert minél jobban koncentrálsz rá, annál rosszabb lesz!

2010. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Idő kell hozzá,és az hogy tudatosuljon benned hogy a pánikbetegség egy hülyeség:)

Nálam 3 éve jött elő,és halálfélelmeim voltak a rohamoktól mert nem tudtam mi bajom.Mikor diagnosztizálták 3 hónap mulva,miközben napi szinten volt 5-10 rohamom,rendesen örültem hogy nem szervi bajom van.Elkezdtem nagyon gyenge gyógyszert szedni,amit szedek a mai napig.Igaz annyira kicsi adagban,hogy az orvosom már kérdezte,hogy ugye tisztában vagyok vele,hogy az egész csak placebó hatás:D

Beképzelem magamnak hogy hat.

Mikor éreztem hogy jön a roham,nem próbáltam leküzdeni,hanem mondogattam magamban:Tudom hogy ez csak hiszti,és az agyam csinálja.Azóta megunta,és nem nagyon jött:)

2010. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

igen az a baj h ha nincs mivel lekötni magam akk ezen jár az agyam........:S


de miután elmúlik már nem is kell foglalkozni vele (1-2hónap)

2010. febr. 4. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!