Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom pánikbetegség-e ez?

Nem tudom pánikbetegség-e ez?

Figyelt kérdés
Most már szinte mindennap szorongok, reggel egy kis szédüléssel ébredek, meg szaporább szívveréssel, és ezáltal mintha gyengébb lennék. Régebben is volt hasonló, de elmúlt, meg akkor nem szorongtam. Mostanában nem szédültem reggel, csak délelőtt 10-13 óra között voltak ilyen tüneteim, most pedig reggel. Utána jönnek rám kisebb, nagyobb szorongások, halálfélelem, elönt a forróság, a kezem, lábam izzad, szapora szívverés, ilyenkor kicsit reszketek is. Ilyenkor érzem, mintha zsibbadnék, akkor alább hagy, akkor most beleszúrt, kicsit mintha koppant volna a szívem. Aztán kicsit jobb, aztán megint jön. Aztán később múlik, de félek mindig a nap folyamán mikor jön megint. A vérnyomásom ritkán mérem, de akkor jó volt. Most már nem merem azt sem mérni, mert pánikolok tőle. Nem tudom, hogy mindegyik vérnyomásmérő kimutatja-e,ha szívritmuszavar áll fenn? És félek a szívinfarktustól is. Mindig félek, hogy elájulok, és megáll a szívem. Aztán örülök, amikor egész jól érzem magam a nap többi részében, de mindig félek mikor jön megint. Nem tudom közrejátszik-e ebben az, hogy általában éjfél körül fekszem le mindig, és annyira nem érzem magam kipihentnek, azon kívül van gyomorsav túltengésem, de nem túl vészes. Meg azt is olvastam, hogy menzesz előtt is vannak ilyen tünetek a PMS. Lehet ez valami szívproblémának az előjele, vagy ez tényleg pánik?
2013. márc. 26. 11:24
 1/2 desiree91 válasza:

Nagyon pánikbetegség gyanús, nekem is jó pár éve vannak ilyen tüneteim sajnos. Az ilyesmi lelki eredetű, lehet hogy szorongsz valamiért...

Én a helyedben elmennék kardiológushoz, hogy megnyugtasson hogy nincs baja a szívednek. Nekem a szorongás nagyon ráment a vérnyomásomra, nagyon magas szokott lenni és magas a pulzusom, de nem mérem magamtól sosem...halálosan félek a vérnyomásmérőtől, ha meglátom már felmegy bennem a pumpa :S...

Vizsgáltasd ki magad és ha nincsen szervi bajod, törekedj rá hogy mindennap sportolj, mozogj amennyit csak bírsz, az csak jót tesz minden szempontból és hessegesd el a félelmeidet, mert az is előhozza a rosszullétet...tudom, hogy nehéz ez. :S

2013. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 desiree91 válasza:
Apropó, megkérdezhetném hogy hány éves vagy?
2013. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!