Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti is utáljátok ezt? (aktuális...

Ti is utáljátok ezt? (aktuális probléma)

Figyelt kérdés

Szóval azt, amikor 40 fokban (szóval mostanában :D) bementek a tesco-lidl-spar-köki-plaza- és még ki tudja hány hiperszuper üzletbe, és megcsap az a hideg levegő, mintha megállna az ember szíve, legszívesebben kimennék, mert igaz, jó a forróság után, de az ember érzi, hogy nem normális a szervezetének.

Én rá pár percre már tüsszögök és folyik az orrom.

Emiatt volt már tüdőgyulladásom is :( szóval ha lehet, akkor kerülöm. Igyekszek nagyon korán ill. későn elintézni a dolgokat.


Írhattok munkahellyel kapcsolatban is, pl. egyik kolléga légkondi nélkül nem tud létezni nyáron.. stb.



#meleg #megfázás #tüdőgyulladás #nyár #forróság #légkondicionáló #trópusi időjárás #elviselhetetlen meleg
2013. júl. 26. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pont élvezem.
2013. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon rossz, teljesen áttizzadva bementem én is ma a boltba és nagyon rossz volt a túlzott hőmérsékletkülönbség, ráadásul beteg voltam, még köhögök, így féltem, hogy tüdőgyulladás lehet belőle.
2013. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az kéremszépen a legfszább dolog a világon. Hogy lehet egy embernek baja vele?
2013. júl. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát ilyen ellentétes véleményeket vártam :D

Nincs bajom vele, én talán köztesnek mondanám magam, mert nem vagyok a légkondi ellen ha csak pár fok különbség van a kinti és benti hőmérséklet között, de amikor kint 37-38 fok van, bent meg 28, vagy még kevesebb, az nagyon rossz.


Ahogy a 2. válaszoló írta, sokan bemennek átizzadt ruhában, és erre jön a hideg levegő. És aki ettől még nem volt rosszul/beteg, az nem tudja milyen. Van aki nagyon bírja, de én sem tudom hogyan :D

2013. júl. 26. 14:38
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretem, ha egy boltban hűvös van. Olyan boltba be se megyek, ahol meleg van. 25 fok alatti hőmérsékletet szeretem.
2013. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ott a gond, hogy a napon 40-45 fok van mostanság, a boltban meg kb 20-25 fok, ez hirtelen nagyon nagy különbség amikor az ember bemegy, nem hiszem, hogy jót tesz a szervezetnek, ráadásul amikor újra kimegyünk, szinte mellbevág a hőség.
2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Oké hogy nem tesz jót a szervezetnek, de ilyesmitől tüdőgyulladást kapni?

Szerintem van valami gond az immunrendszereddel...

2013. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A túl nagy hőmérséklet különbség nem jó kb 5 fokos különbség a megengedett. Nálunk is van a lidl a 35 fokból bementem oda és ott is volt bent 29-30 fok körül de az a hirtelen hideget úgy éreztem mintha fáznék de mikor már javában megvettem ami kellett és mentem a pénztárhoz már izzadtam, és mondta is a pénztáros csaj hogy ők megdöglenek ott és nekik kötelező a zárt ruházat mert néha a raktárban kell dolgozzanak és mondta hogy ennél lejjebb nem kapcsolhatják, csak ott ahol a hűtött kényes tejtermékes áruk vannak.

Ha oylan üzletbe lépek be mondjuk egy helyi trafik aho 1 klíma van akkor valamikor ott 23 fokos és ugye a 10-15 fok különbség veszélyes is főleg egy szívbetegre vagy bárkire az azért már durva, akkor rá is szóltam az eladóra hogy tolja feljebb legalább mert ez így nem állapot.

Én munkahelyemen is ugat a főnök miatta hogy ne hűtsünk le nagyon.

2013. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Semmi gond az immunrendszeremmel, csak túl sokáig tartózkodtam klímás helyiségben (akkor is 37-8 fokok voltak) és rá 2 nappal már éreztem, hogy valami nem stimmel (köhögés, fájó mellkas..)

Írtam, hogy van aki bírja, és van aki nem, ezt embere válogatja, de ha ne adj isten te is meghűlnél emiatt, vagy komolyabb bajod lenne, te is másképp gondolkodnál erről.

2013. júl. 27. 13:02
 10/15 anonim válasza:
Ha meghűlsz ilyesmitől, akkor igenis probléma van az immunrendszerrel és az egészségeddel.:D
2013. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!