Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti is utáljátok ezt? (aktuális...

Ti is utáljátok ezt? (aktuális probléma)

Figyelt kérdés

Szóval azt, amikor 40 fokban (szóval mostanában :D) bementek a tesco-lidl-spar-köki-plaza- és még ki tudja hány hiperszuper üzletbe, és megcsap az a hideg levegő, mintha megállna az ember szíve, legszívesebben kimennék, mert igaz, jó a forróság után, de az ember érzi, hogy nem normális a szervezetének.

Én rá pár percre már tüsszögök és folyik az orrom.

Emiatt volt már tüdőgyulladásom is :( szóval ha lehet, akkor kerülöm. Igyekszek nagyon korán ill. későn elintézni a dolgokat.


Írhattok munkahellyel kapcsolatban is, pl. egyik kolléga légkondi nélkül nem tud létezni nyáron.. stb.



#meleg #megfázás #tüdőgyulladás #nyár #forróság #légkondicionáló #trópusi időjárás #elviselhetetlen meleg
2013. júl. 26. 14:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsónak csak egy mondat: "Egyszer esik, ami esik."
2013. júl. 28. 11:01
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk az irodában 31 fok van, és nagy odafigyelést igénylő szellemi munkát kell(ene) végezni. Nekem ez sajnos 31 fokban nem megy. A kollégám viszont állítólag megfázik a 27-28 fokra állított, nem rá fújó légkonditól, és a huzatot sem bírja, ülünk zárt ajtónál, folyik rólam a víz, hányingerem van és szédülök.

Véleményed szerint ha nekem tekintettel kell lenni rá, akkor neki miért nem kell tekintettel lennie rám, legalább minden másnap? Nekem migrénes fejfájásom van a melegben, marékszám kapkodom a gyógyszert, ami legalább annyira rossz, mint a megfázás, ha nem rosszabb (már 1 db is csökkenti a fehérvérsejtszámot és gyomorfekélyt okozhat). Az én egészségem miért nem fontos legalább annyira, mint az övé?

Nagyon érdekelne a válaszod, amit előre is köszönök, megjelölöm a kérdést.

2013. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Most, hogy már ennyire nagy a meleg, hogy szinte elviselhetetlen számomra, most nem utálom, már jólesik bemenni a hűvösbe és kicsit lehűteni a testem. :-)
2013. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es!


Igazad van, alkalmazkodnotok kellene egymáshoz, nemcsak a kollégának, Neked is, így át lehetne vészelni ezt a pár hetet, és sokkal könnyebb lenne így, mint ezen veszekedni.

Én nem mondtam egy szóval se, hogy a légkondi szemétdombra való. Esetleg nem gondoltatok arra, hogy ventilátort használtok?, Te se sülsz meg a melegben, és a kollégának se kell a hideg levegőt éreznie magán.

Nem tudom a kollégáddal mekkora a tűrőképességetek (időjárás terén), de ettől függetlenül tényleg meg kellene egyezni, hogy egyik nap Neked kedvezzen, másnap pedig Neki, az sem mindegy milyen viszonyban vagytok egymással a munkahelyen (volt-e esetleg konfliktus) mert ezen is nagyon sok múlik.


Azóta (pontosabban máma) úgy megváltozott az időjárás, hogy remélem hétfőn, amikor dolgozni mész, nem lesz ebből probléma :)

2013. aug. 10. 11:34
 15/15 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy aki nyáron a 35 fokból bemegy a 25-be és meg akar halni, az hogy éli túl a telet, amikor bent van 20 fok, kint meg -10? Sztem az ilyen emberek csak rá akarják fogni a bajukat valamire. Én is megfázom évente néhányszor meg kapok mandulagyulladást (tüdőgyuszit sose kaptam mondjuk), de ez akkor is így volt, amikor még nem volt divat a klíma Magyarországon, úgyhogy nem is próbálom ráfogni.
2013. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!