Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a bajuk az embereknek az...

Mi a bajuk az embereknek az abortusszal, ezt egészségügyes ként kérdezem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 15:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
41%

Hát ha egészségügyis vagy, és nem látsz az abortuszban az égvilágon semmi rosszatt, akkor elég érdekes felfogásod lehet.


Nyilván, akinek baja van vele, annak az a baja, hogy az embriót embrnek tekinti, és ezáltal az abortuszt gyilkosságnak.


Én is annak tekintem, mert véleményem szerint a beágyazódástól kezdve már embernek tekinthető a fejlődő embrió.

Ennek ellenére bizonyos helyzetekben elfpgadhatónak tartom az abortuszt, és nem is gondolom, hogy be kellene tiltani.

De attól még szörnyűnek szörnyű.

2013. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
26%
Azt mondják, hogy gyilkosság, gondolom az a kis élőlény érzi azt, amikor élve szétvagdossák.
2013. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
86%
Én csak azzal nem vagyok kibékülve, mikor valaki ebből sportot űz.
2013. aug. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
73%

Igazából azzal egy kis élőlényt ölsz meg akiből ember lesz, idő után gondolom ez tiszta. Persze régen gázosabb volt mert képesek voltak elrontani úgy hogy az anyuka többet ne vállalhasson gyereket, meg akkoriban ez illegális volt amennyire én tudom. de ma már ez olyan kifejlett dolog hogy képesek elvégezni úgy hogy ne maradjon károsodás persze van akiknél szintén gondot okozhat még így is. Sajnos ismerek olyat aki elment kaparásra mert nem akart gyereket és most meg sír a szája mert már nem lehet neki. Persze nem mondták azt hogy soha, mert megeshet hogy teherbe fog esni de kb az esély rá 5%.

Én nem ítélem el mert tényleg sokan nem akarnak gyereket de becsúszik és lebeszélik őket az abortuszról, szülés után meg már nincs szívük örökbe adni, de megint más téma hogy mennyire szerető képes szülők és anyagilag is mennyire vannak úgy hogy képesek legyenek a gyereknevelésre. Tehát ha valaki jól átgondolta és tényleg akarja az abortuszt mert megbánta hogy nem védekezett vagy más hiba miatt volt, én arra azt mondom hogy belefér. De azért sportot sem célszerű űzni belőle.

2013. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 eric_one ***** válasza:
33%

Valóban meghökkentő ez a kérdés, hosszan lehetne taglalni, hogy miért gyilkosság, egészen odáig hogy azok a nők akik átestek ezen, milyen lelki válságba kerültek...stb...


De kérlek nézd meg ezt a 18 perces beszámolót ami nem minden napi esemény. 2008-ban Gianna Jessen aki egy abortusz túlélő, az ausztrál parlamentbe felszólalhatott, és bizonyságot tett a törvényhozók előtt.

Tekintsd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=xofoQflM8Hg

2013. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
61%

Hogy egy érezni képtelen sejtcsomót "megölnek"... sosem értettem mi gond van ezzel. Néha én is úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha meg sem születtem volna...

Ha a szülő, (aki persze felelőtlen volt, és ezért ítélem el, nem az abortusz miatt) aki nem tudja biztosítani a gyerekének a rendes, tiszta otthont, ételt, italt, ruhát, meleg lakást, oltásokat, további orvosi ellátást és miegymást, az igenis menjen el abortuszra és ne szülje meg szerencsétlent.

ABORTUSZELLENZŐK: Ha már megtörtént a baj, és ilyen helyre születne... akkor mégis melyik a jobb választás? Vagy ha nevelőotthonba dugják? Szerintem egyértelműen az abortusz jobb és emberségesebb megoldás, mint egy kisember életét elcseszni.

2013. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
38%

Én csak azt nem értem, amikor olyanok nyilatkoznak abortusz témában, akik a saját életüket sz@rnak érzik, és ezért kívánják a másik ember halálát. (Jelen esetben az embriókét.)

Talán elôször a saját beteg lelküket kellene kezeltetniük, és csak azután, ha már objektívek tudnak maradni anélkül, hogy a saját nyomorukat húzzák a másikra

2013. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
25%

Én csak azt nem értem, amikor olyanok nyilatkoznak abortusz témában, akik a saját életüket sz@rnak érzik, és ezért kívánják a másik ember halálát. (Jelen esetben az embriókét.)

Talán elôször a saját beteg lelküket kellene kezeltetniük, és csak azután, ha már objektívek tudnak maradni anélkül, hogy a saját nyomorukat húzzák a másikra, adnának tanácsot...

2013. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
52%
Aki az abortusz ellen harcol, az emberi primitívség ellen harcol. Sosem szabad engedni, hogy általánosan elfogadott legyen, hogy társadalom problémamegoldó képessége ilyen szintre süllyedjen, mert egyre sötétebb hely lesz ez a bolygó.
2013. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

5-9 válaszoló, már láttam ezt a videót régebben és azt kell hogy mondjam, hogy az nem az abortusz hibája hanem a felelőtlen orvosoké.



Látom mindenki azon a véleményen van mint én, tehát vannak olyan esetek amikor az abortusz elkerülhetetlen és megérthető, és sokszor a leendő ember érdekében történik, mert senki sem akarja hogy rossz körülmények között nőjön fel a gyermeke, vagy ha valakit megerőszakoltak és teherbe esett, vagy csak szimplán nem áll készen az ember a babára.

2013. aug. 1. 16:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!