Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a bajuk az embereknek az...

Mi a bajuk az embereknek az abortusszal, ezt egészségügyes ként kérdezem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 1. 15:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
24%
Na nem! Tigrist ölni csak úgy nem szép dolog. De nem gyilkosság, szemben az abortusszal, amely minden alkalommal ember(ek) életét veszi el. Ez gyilkosság. Káin óta.
2013. aug. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
20%
"...különböző ideológiákkal ellenségképet kreálva vesszük el az életteret a bioszféra más tagjaitól...". Pontosan, ahogy írod. Szóról szóra. Ez az abortusz lényege. "Mini-Bin Ladenek, még el sem készülnek, már kitúrnak téged a helyedből..." Nem tudom, emlékszel-e?...
2013. aug. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
81%

#52, nem akartalak nagyon kiakasztani, úgyhogy visszatöröltem elküldés előtt a válaszom azon részét, amiben rámutatok, hogy az embrió esetében viszont nem ellenségKÉP gyártásáról van szó, a gyerekvállalás pláne a mai civilizáció elvárás-hegyei között tényleg alapvetően meg tudja változtatni (adott esetben negatív irányban) az ember életét.

Na, ezért maradt a végén ilyen kurtán-furcsán ez a "Csak hát ennek semmi köze az itt tárgyalt témához, a művi abortusz kérdéséhez." - mondat, mert pont a Te irányodba érzett humanitárius okból küldés előtt kiszedtem mögüle a levezetést:)). De ha szeretnéd, akkor semmi akadálya, boldogan állok rendelkezésedre:)

Ha valakinek kétségei lennének efelől egyébként, ajánlom szíves figyelmébe ezt a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Bár én itt éppen az örökbeadás mellett érvelek, azért lássuk be, a kérdés és a rá adott válaszok a dolog jelen állása szerint erős érv a "miért az abortuszt válasszam" MELLETT...


A Biblia c. könyv értékrendjére meg ugye hiába hivatkozol a magamfajta ateistának, kb annyi a relevanciája, mint ha egy másik könyv, mondjuk a Harry Potter értékrendjére hivatkoznál...:))

2013. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
40%

Hogyhogy alba-dalt kapok Tőled? :)))Köszönöm egyébként az irgalmat. Élnék a lehetőséggel, hogy ez így is maradjon.

Természetesen nem vitatom, hogy megnehezítheti az ember életét a gyermekvállalás. Minden esetben komoly ennek az esélye - még az ún. tervezett gyerekek esetében is - mondom ezt úgy, hogy ezt a terminológiát én nem szeretem.

Nem élek rózsaszín álomvilágban és mivel nekem is van 3, pontosan látom, hogy az élet velük minden öröm ellenére elsősorban nem a pihenésről, kikapcsolódásról, önzésről... szól. Áldozatvállalásról annál inkább. Minden más mellett a nehéz pillanatokban 2 dolog kell a továbblendüléshez: Tudod, a "Mondottam, ember..."

Természetesen a vállalkozás az összes kínjával, nehézségével, lemondásával együtt is "bombaüzlet" a számomra. Lehet, hogy más számára nem (mindig). De egy esetleges kisebb szülői teherbírás, a szűkebbre szabott türelem, a kevesebb erő SEM lehet alap a kéretlenül, ámde aktív szülői részvétellel életre hívott emberi élet kioltására. Ilyenkor az van, hogy összeszorítom a fogam és kibírom. Magamért és a gyermekemért. Bár hozzáteszem, a gyermekvállalás jól van kitalálva, kívánatosnak, boldogság-hozónak, vágyottnak. Különben nem működne az egész és kihalna az emberi faj. Aki tehát túlontúl belefárad közben, az inkább magában keresse a hibát, ne a gyerekben. Szerintem.

2013. aug. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

#54, ezzel a levezetéssel nyilván nem vitázom, hisz itt Te a szubjektív érzéseidet írtad le, amiket nyilván magad ismersz, és amelyek olyanok, amilyenek...

Ha viszont magadnál tágabb horizonton szeretnéd a jelenséget szemlélni, hagy hívjam fel a figyelmedet egy alapvető tényre, nevezetesen, hogy ez a történet nem két fél (szülő-gyermek) interakciójáról szól, hanem minimum hároméról (szülő-gyermek-környezet). Környezet alatt persze nem csak az ott lévő embereket értem, hanem mindazt a hatást, ami kívűlről éri a szülő-gyermek kapcsolatot, anyagiakat, elvárásokat, jogszabályi környezetet, bármit, ami kintről gyün:)

2013. aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
60%
Ebben igazad van, de hát talán csak akad annyi józanság,meg értékítélet, hogy a 3. tényezőt megfelelő filter mögül szemléljem, és könyörtelenül visszautasítsam mindazt, ami nem kívánatos. Az anyagiak, nos ez valóban sarkalatos pontja a dolognak - és egyben talán a legrelatívabb szegmense is. Támpontnak tekintem mindenesetre azt a megfigyelésemet, hogy tipikusan nem a nélkülözés határán állók döntenek anyagi okokra hivatkozva az abortusz mellett. A véleményemet egyébként is ismered: nem a gazdag, jómódú életet tekintem csupán értéknek, hanem a szegény, adott esetben nélkülöző életet is: az ÉLETET általában.
2013. aug. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, én ennél pöttyet radikálisabb vagyok, az nálam sem kérdés, hogy érték-e a szegény, azt viszont már szoktam kérdőjelezni, hogy érték-e a gazdag:))

Na de vissza a témára: "Támpontnak tekintem mindenesetre azt a megfigyelésemet, hogy tipikusan nem a nélkülözés határán állók döntenek anyagi okokra hivatkozva az abortusz mellett. " - mint tudod, a hiánynak mindig, mindenben 2 alapvető formája van, az abszolút és a relatív. Hogy szélső példát hozzak, ennek a gyereknek sem volt abszolút élelmiszerhiánya, sőt:

[link]

- és hát talán mégis jobban járt volna, ha pár másodperc alatt abortálják, mint hogy így kelljen leélnie 5 évet.


Szóval mint említettem, nem csak élelmiszerben, de minden másban is kétféle hiány van, a relatív és az abszolút. Az abszolút hiány szerencsére tényleg nem jellemző még Európára - a világ más részein igen - már csak azért sem, mert maga az állam lekezeli többnyire az abszolút hiányt, ezt hívják szociális hálónak.

A relatív hiány, tehát az elvárások (KÜLSŐ és belső) és a valós lehetőségek közötti relatív hiány viszont annál inkább. Az általad említett anomáliának egyszerűen az az oka, hogy a pont az abszolút hiány határán élő underclass sajnos beállt arra, hogy számára a relatív hiány az abszolút hiányt jelentené, sikeresen leszoktatta ezeket az embereket a system az emberhez méltó élet jogos elvárásáról. Aki viszont nem az underclassba tartozik, abban megvannak ezek az igények, tehát mindent meg fog tenni az olyan helyzet kivédésére, ami által oda csúszhat le. Akár az abortuszt is.

De ez még mindig csak az anyagiak, a kenyér témaköre, és mint köztudott, nem csak kenyérrel él az ember. Az érem másik oldalára belinkeltem egy kérdést az #53-ban, ahol szó sincs anyagiakról, kenyér-gondról, mégis, amit ott látsz, az sokak számára erős érv az abortusz MELLETT. Sőt, elárulom, hogy ha most magam lennék ilyen típusú döntési helyzetben, én is ezért az ott tapasztalható jelenségért állnék inkább az abortálás mellett. (nem amiatt a kérdés miatt - félre ne értse bárki - hanem amiatt a jelenség miatt, ami szépen lekövethető az ott adott válaszokból)

2013. aug. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
Elég lesz már, nem kell több válasz :DD A biblia meg egy nagy marhaság
2013. aug. 3. 13:40
 59/64 anonim ***** válasza:
35%
Ezt te egészségügyes ként tudod?
2013. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:
mit?
2013. aug. 3. 14:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!