Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha történik egy ájulás nyilván...

Ha történik egy ájulás nyilvános helyen, szerinted mennyire lehet számítani idegen emberekre?

Figyelt kérdés
Munkahelyen, iskolában, egy koncerten... bárhol történhet ilyesmi, főleg ha hajlamos rá az ember. Mit tapasztaltatok, segítenek ilyenkor az emberek? Egyáltalán tudják, hogy mivel, hogyan tudnának segíteni? Vagy ha nincs veled egy ismerős, barát, akkor már régen rossz? 20L

2013. aug. 17. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Függ az egyéntől is, aki elájul. Ha fiatal lány mint te akkor nagy valószínűséggel azonnal kap segítsget ha középkorú férfi általában elmennek mellette, hogy minek iszik aki nem bírja, ha idős ember megint csak segítenek ha viszont fiatal fiú akkor biztos drogos.....szóval elég érdekes az emberek hozzáállása de valószínű, hogy valaki a tömegből akibe szorúlt némi empátia segít mindenkin.
2013. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Fiatalra azt mondják drogos. Középkorúra, hogy alkoholista. Idős mellett nem is mennek el, hanem messziről elkerülik, mert azt hiszik meghalt és nem, hogy segíteni, de még rám sem igen néznek. Hazánkban körülbelül minden 20. segít ilyen esetben :/ Mindenkiben megvan a segíthetnék, de jobban inkább az, hogy hátha rosszat csinál! Tanulni kellene azt, hogy igazából, mit hogyan kéne tenni és mindenki segítene! Ez Magyarország! :( Sajnos így állunk.
2013. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
hát én többször is ájultam már el nyilvános helyen, s soha nem volt gond a segítséggel. volt, hogy középiskolás koromban a buszon (amúgy se bírom a buszt, s sokan voltak, s végig álltam, kb. fél órát, már majdnem megérkeztünk, mikor elájultam), meg Balaton-átúszás után is, mikor vártunk a hajóra a tűző napon. mindkétszer segítőkészek voltak, adtak vizet, leültettek.
2013. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!