Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkoholizmusnak számít, ha...

Alkoholizmusnak számít, ha valaki minden nap megisziszik egy sört?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
onnantól számít szerintem alkoholizmusnak, amikor nem tudsz rá nemet mondani!! vagy ha ingerlékeny leszel ha nem tudsz inni, mert nincs otthon vagy valami.
2013. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
nem
2013. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2013. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ.

Ha minden nap megiszod, attól még nem feltétlenül vagy az, de ha napokat nem bírsz ki anélkül, hogy ne igyál meg egy sört, akkor igen.

Az alkoholizmushoz nem kell minden nap részegnek lenni. Sőt, részegnek sem kell feltétlenül lenni. Elég csak függeni tőle és ahhoz meg elég egy kisebb mennyiség is.

2013. aug. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, bármilyen rendszeresség alkoholizmusnak számít.
2013. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alkoholista az aki reggel felkel és az Első gondolata az Alkohol! Az aki esténként munka után megiszik 1-2 sört még messze nem alkoholista. Ennyi erővel akkor a fiatalok akik nyáron bulizni járnak meg fesztiválokra azok is alkoholisták...?
2013. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

ma 20:44

Igen, azok a fiatalok is alkoholisták. A kulcsszó a rendszeresség. Ha "csak" hétvégente iszol, de minden hétvégén, az is alkoholizmus.

2013. aug. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus egy függőség! Aki nem tud meglenni pia nélkül.. fiatalkoromba minden hétvégén jártam inni, bulizni én is, MÉGSE voltam alkoholista! Mivel egy hirtelen felindulásból eldöntöttem, hogy többet nem iszok.. és ennek már 3éve. Ha függő lettem volna nem hiszem, hogy egyik napról a másikra abba tudom hagyni magamtól.
2013. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!