Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha történt már veled ájulás,...

Ha történt már veled ájulás, mennyi ideig voltál öntudatlan?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, az utóbbi egy évben többször is történt velem ilyesmi. Érdekel, hogy kinél hogyan történik, mi játszódik le ilyenkor.

Konkrétan mire emlékeztek az egészből? Sokáig vagytok utána gyengék? Vagy csak nálam jelentkezik ez?



2013. szept. 12. 18:02
 1/5 vmi03 válasza:
Nem emlékszem arra amit közvetlen esés élőt mondtam/csináltam az esére meg már még úgyse még a levegőben elájultam tehát nem az eséstől ahogy Földet értem pár másodpercig tartott aztán felpattantam anyám persze ott volt és elcipeltek a kórházpa eszméletlenség csak pár másodpercig volt de úgy tünt mintha több óráig tartott vna
2013. szept. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Többször is történt már velem, de mindig csak pár másodpercig voltam öntudatlan.

Mindegyikből a szédülésre és a homályosodó látásomra emlékszem, arra, hogy kimegy a lábaimból az erő, utána pedig a fölém állókra emlékszem, akik ébresztgetnek, vizet-csokit kínálnak. Utána sokáig szoktam gyenge lenni, fáj a fejem, hányingerem van.

Már ritkán ájulok el, mert ha érzem, hogy el fogok ájulni, azonnal lefekszem és megvárom, míg jobb lesz (2 hónapja pl. egy utcai padon feküdtem le - megjegyzem, senkit nem érdekelt, hogy rosszul vagyok, mindenki elsétált mellettem fényes nappal). Ilyenkor vizet iszok, és eszek egy kis csokit.

21L

2013. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én olyan típus vagyok (egyébként 15 éves fiú), hogy amikor felkelek, "kiugrok" az ágyból... kivéve ha iskola van. :D

Nyáron történt, hogy felkeltem, hirtelen felálltam, és elszédültem egy-két másodperc alatt, már csak arra volt időm (és energiám), hogy megdőljek az ágy felé. Olyan érzés volt, mintha hirtelen meghaltam volna, elsötétült a kép. :O

Utána már csak arra emlékszem, hogy (talán néhány perc múlva) fekszem az ágyon.

2013. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vmi03 válasza:
Am 13 éves vok és szinte mindig elájulok ha fekvésből felkelek először elmegy a látásom aztán semmi
2013. szept. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én kétszer ájultam el eddig, 14 és 15 éves koromban, szóval viszonylag közel egymáshoz. Most 22 éves vagyok, azóta nem volt semmi. Azt nem tudom, mennyi ideig tartott, de max. pár perc, inkább csak néhány másodperc. Mindkét esetben álmodtam közben, nem emlékszem, milyen hosszú időnek tűnt.
2013. szept. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!