Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 10-12 órás alvásigény, soha...

10-12 órás alvásigény, soha nem pihenem ki magam. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Igazából 15-16 éves koromtól ez van. Akkoriban még alvajártam is. Kísérletezgettem már az alvásidővel(4-12 óra közt) többször is, de csak 10+ óra alvás rak helyre valamelyest. Orvosom nem talált szervi okot. A legrosszabb, hogy 10+ után sem ébredek kipihenten, kába vagyok, és néha napközben is elálmosodom. Olyan is volt, hogy 14 órát aludtam egyhuzamban, pedig nem történt semmi rendkívüli. Most még hozzá jött a "váltott szak" is, párom új munkahelyen kezdett, és mivel egyszobás lakásban vagyunk, kénytelen vagyok igazodni hozzá valamelyest, hogy ne gyilkoljuk le egymást (itthon dolgozom). Már ötletem sincs, mit csináljak, hogy csináljam, esetleg még arra tudok gondolni, hogy a fekhely nem megfelelő, de ezzel meg nem tudok mihez kezdeni (régi típusú kemény franciaágy, a derekam nagyon szereti).

20L


2014. jan. 10. 08:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ébresztőt nem hallom meg semmilyen körülmények között, párom szokott kelteni, de néha még ő is megszenved velem, agresszív vagyok alvás közben.
2014. jan. 10. 08:54
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
9 órànál ne aludj többet és sportolj, mozogj valamit... mindenkivel ez van ha csak otthon ül és elkényelmesedik.
2014. jan. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
de lehet alvászavarod is azt érdemes lehet kivizsgáltatni alvás klinikán.
2014. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A sport valóban jó ötlet. Mozogj naponta legalább másfél órát. Emellett nem tudom, hogy szoktál-e kávézni, de ha szoktál hagyj fel vele. Próbálj minden nap ugyanakkor lefeküdni, ha lehet ne olyan nagyon későn, ha tudsz 11-ig. Esetleg segíthetnek gyógynövények, meditáció...
2014. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!