Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem merek pszichológushoz menni!?

Nem merek pszichológushoz menni!?

Figyelt kérdés
Eleve szocio fóbiám van, és félek megnyilvánulni. Idegenek előtt meg pláne.. Meg nem akarom, hogy a szüleim tudomást szerezzenek arról, hogy baj van. Nincs valami egyéb segítség ? Utálom magamat, úgy ahogy vagyok. Azt már beláttam, hogy egyedül nem vagyok képes ezt kontrollálni. Meg nem tudom mit miért csinálok. Általában az ilyen dokik tudják, de nem merek elmenni. Interneten vagy e-mailen nincs ilyesfajta segítség? Előre is köszönöm a válaszokat. L

2014. júl. 10. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez volt a helyzet, habár a szociális fóbiát a pszichiáter állapította meg. Aggódtam én is, hogy nem tudok majd kellően őszinte lenni az orvossal, de kifogtam egy jó szakembert, akinél mégis sikerült.

Nekem egy pszichológust ajánlott, a kezelést ő végezte érdemben, vele voltak problémáim, de találtunk mást, akivel nem. Érdekes dolog ez. :))

2014. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a WEBBeteg fórumát, ott orvosok szoktak válaszolni, hasonló kérdés volt már. (Mármint szociális fóbia.) De ezen neten nem lehet segíteni, legfeljebb egy jó tanácsot kaphatsz így.

Fogd fel úgy a dolgot, hogy ez nem "baj", hanem állapot. Mint a vércukorszint, csak ez pszichés. A pszichológus csak felméri a helyzetet. Így sem tudnál a szüleiddel beszélni? Mindenképpen tudniuk kéne, ha pszichológushoz mész (valakinek fizetnie kell), és ők tudnak a leginkább segíteni.

2014. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Magnetar válasza:

próbálkozz meg relaxációs gyakorlatokkal, agykontrollal, írj magadnak napi és heti terveket, hogy mit szeretnél és mit fogsz tenni ezért.

De ha ekkora a baj, akkor győzd le ezt és keress egy jó szakembert. Ő tud majd segíteni, csak odáig kell eljutni...

2014. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!