Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan töltsem fel magam,...

Hogyan töltsem fel magam, pihenjem ki magam, mire figyeljek még? Részletek alább

Figyelt kérdés
Az idei év maga volt a bolondokháza, sos költözés, két szakítás, sok-sok késő éjszakázás, teljesen le vagyok merülve, hazaérve csak alszom. Haladnom kellene a dolgaimmal de így elég nehéz. Volt aki szerint közepesen depressziós vagyok, de engem most csak az érdekel, hogy mit tegyek hogy ne hozzak rossz döntéseket. Kimerült lehetek

2014. aug. 4. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Fél szemmel kezdj el másik munkahelyet keresni.
2014. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velem is hasonló a helyzet. Hát én rákérdeztem pár emberre akik jártasak a témában, nem pont szakemberek, de tapasztaltak.

A lényeg az hogy van egy fajta pihenés ami ugye alvást jelent, ez ugye legyen meg minimum 8 óra alvás de az sem baj ha több.


Viszont kell hogy legyen aktív pihenés is a számodra.


Például ott egy hobbi, vagy amit nagyon szeretsz csinálni, de az is pihentető ha elmész sétálni, kirándulni nagyokat, gyönyörködni a tájban, ha van lehetőséged menj el valami élményfürdőbe, pihizz egy nagyot.

A lényeg az hogy a gondjaidat amik az elmédben vannak azokat tedd félre, ürítsd ki a fejed és gondolj másra, a jövőre, vagy csak élvezd ki a nyugodalmas napjaid nagy részét. Ha akarsz olvass, hallgass zenét, foglalkozz a hobbiddal, légy a barátaiddal, ismerőseiddel akikkel jól érzed magad.


A lényeg az hogy picit repülj ki a mindennapokból, és csinálj sok új dolgot amihez kedved van.


Én nekem is elég zűrös évem volt több mint másfél évig értek kudarcok, viseltek meg dolgok és ez hosszú távon kikészít sajnos fizikailag is, gyenge vagyok, fáradékony, nem köt le nagyon semmi. Most fogok én elutazni pár napra egy picit pihenni, itt hagyok minden gondot, munkahelyem megvár mert leállási időszak van, ilyenkor könnyebben elengednek több napra is, én így pihenek, fotózgatok, mert ez a szenvedélyem, amúgy is fel kell avatnom az új gépemet amit kezdésre vettem, új környezetbe megyek ami kikapcsol mert eddig mindig bevált, és kipihenem magam alvással, egy kis élményfürdőzéssel, és remélem ebben a pár napban sikerül kipihennem magam, és feltöltődve térhetek vissza a régi világomba ami már bőven rám fér, mert a munkahelyemen is mondták hogy menjek szabira, pihenjek.

2014. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló, miért? Talán az éjszakázás miatt írtad, az amiatt volt, mert túlvállaltam magam munka mellett, és könnyű a gép előtt ragadni...


Erre gondoltál egyébként? Meglepő, de pont váltani akarok amúgy, ezért érdekelne, miért gondoltál pont erre te is...

2014. aug. 4. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy jött le, hogy középvezető vagy, és még vannak feletted. A kudarc elkerülése minden energiát felemészt, de leginkább az önbecsülést.

Ehhez még hozzájön a két szakítás is.

Ezek azok a problémák, amit a legtöbb férfi képtelen kibeszélni magából.

Nem mások előtt nem akar gyengének mutatkozni, hanem saját maga előtt.

Legnehezebb, hogy újra harcolni kell azért, ami már egyszer (többször) megvolt.

Ígyhát beszorul, és elkezd dolgozni. Jön a szorongás, felületes alvás, a depresszió.

2014. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudhatsz valamit, bar nem vagyok,ferfi. Koszonom!!!
2014. aug. 4. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!