Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS reflux betegnek C vitamin?

SOS reflux betegnek C vitamin?

Figyelt kérdés
akarok szedni gyenge az immunrendszerem tudom több gyümölcsöt zöldséget kell ennem amit probálok is de szeretnék szedni még 500mg, ezret nem az lehet túl sok mármint nem sok mert kéne annyi, de gondolom több savat csinálna nekem, 500 mg gondolkodok szerintetek? jó most tudom az fog jönni válasznak h ne szedjek ilyet mert nincs rá szükség ekkora adagban, pedig lenkei is megmondta, sőt szent györgyi albert is ezret szedett naponta és betegség esetén 8ezret....

2014. aug. 22. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad már szedni? Én simán beszedtem 2-3000 mg-t is egy nap, ha beteg voltam és nem csinált nekem savat. A felesleg úgyis egyből ürül a szervezetből. Nincs olyan, hogy "túl sok" C-vitamin.
2014. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Cetebe 500 mg-os, kapszulás, szerintem ez bélben oldódik, így a gyomrodnak nem árt.
2014. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!! a cetebe 500 atmegfogom probálni, hát mondjuk szedtem már 1000mg-ot mert doki felirt kb egy honapig szedtem de nem vettem észre változást csak féltem h hosszútávon esetleg fog mert azt irják sok helyen,de csak nem .
2014. aug. 22. 14:45
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a felesleg úgy is kiürül, ráadásul oxalát formájában, amitől előbb-utóbb veseköved lesz, szóval felesleges grammjával lapátolni.

Bőven elég az 500 mg.

2014. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szent Gy. Albert korában még nem tudták, mennyi az elegendő maximális napi dózis, lenkeit pedig megemlíteni sem érdemes.
2014. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Persze, kedves uccsó. Inkább higyjünk a gyógyszeriparnak, ami még akkor is az 50mg-ot propagálta, amikor már mindenki tudta, hogy az csak a skorbut megelőzéséhez elég.

Kérdező, a refluxnak semmi köze a sok savhoz. Esetenként pont a túl kevés sav okozza a problémát, mivel nem megfelelő az emésztés. Nyugodtan szedd a C vitamint. Az aszkorbinsav egyébként is gyengébb sav, mint a gyomrod sósavtartalma.

2014. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én is refluxos vagyok, anyum vett még valamikor valami Soft gyomorkímélő C-vitamin filmtablettát, ami nem okoz gyomorégést, és nekem ez tökéletes. Mást mondjuk még nem próbáltam, lehet azok sem okoznának.
2014. aug. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jaj hagyjuk már h vesekövet okoz, a hülyeség okoz agykövet komolyan......hogy lenne már elég 60 mg??? jah kb a skorbutra, az állat magának termeli a napi 3-4ezer mg c vitamint, mi meg szedüünk 60mgot? nevetséges komolyan....egyébként én most rendeltem Jovital-t nyújtott felszivodású 750mg. Szerintem ez jó lesz.
2014. aug. 24. 09:18
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha a savhiány okozza a refluxot, mi a magyarázat arra, hogy a proton pumpa gátló, ami megakadályozza, hogy több sav termelődjön, enyhiti a tüneteket????!!
2014. aug. 24. 09:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Pontosan erről van szó: emyhíti a TÜNETEKET. Tehát nem magával a betegséggel foglalkozik, hanem a tünetekkel. Nem a tüzet szünteti meg, hanem kikapcsolja a vészcsengőt. Csakhogy ettől még a tűz nagyon is jelen van, és tovább pusztít. Tipikus esete a gyógyszeripar mahinációinak, ami arra kényszerít, hogy életed végéig kelljen szedned valamit. De majd idővel rájössz te is.
2014. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!