Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék a kimerültség ellen?

Mit tehetnék a kimerültség ellen?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és mostanában nagyon sokat kell tanulnom és kimerült vagyok. De nem úgyhogy most éppen az vagyok és kiíratom magam egy hétre-mert azt már megcsináltam és nem segített- hanem folyamatosan. Hiába fekszem le 9 órakor néha akkor is ugyanolyan fáradtan ébredek. Raadásul mostanában ha fáradt vagyok folyton csoki zabalok, szóval még attól is félek h felszedek néhány kilót.
2015. febr. 16. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Nagy mennyiségű C-vitamin segít. Naponta 10,000 mg (10 db 1000 mg-os tablettát vegyél be a nap folyamán, nem egyszerre, hanem óránként egyet.)
2015. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Multivitamin így télen, tej, gyümölcs, olajos magvak és legalább napi fél óra sport :) Tudom, a sporttól elvileg még rosszabbul kellene legyél, és az ember nehezen veszi rá magát, ha éppen az ülés is fárasztja, de hidd el, tényleg segít - nekem legalábbis segített.

Kitartás! :)


19/L

2015. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 10,000 mg c vitamin már túlzás.

Nem akarunk vesekövet növeszteni.

Esetleg napi 1000 mg-ot szedhetsz pár napig,de elosztva a nap folyamán.

Amúgy sok vitamin,gyümölcs,zöldség,relaxációs gyakorlatok esetleg...

2015. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Totykaaa válasza:

A 10.000 mg az tényleg sok, és valóban maximum 1000 mg még egészséges, egyébként, én is hasonló helyzetben voltam, szedtem supradynt, de semmi hatása nem volt... végül rájöttem hogy mi a bajom! Építő iparban dolgozom, nehéz fizikai munkát végzek, és délben mindig jött az ebéd, ami hatalmas adag volt, de megettem mindig (mert kicsit hízni akarok), na olyankor K.O. voltam, kedvem se volt már dolgozni, de a muszáj az nagy úr, még ha fáradtam is de hajtottam mindig dolgoztunk tovább keményen, mire haza értem megéheztem... otthon is bekajáltam, de tele... szó szerint, utána ugy nem volt bajom de kb ilyen délután 6 körül bumm... hirtelen áálmosság, fáradtság, kimerültség, volt minden bajom, nem tudtam gondolkodni mert annyira kikapcsolt az agyam.... aztán eszembe jutott amit még annó 10. osztélyban tanultunk biológia órán, hogy azért van az ugynevezett "csendes pihenő" mert kajálás után, a szervezeted, arra használja fel az energiáját, hogy megeméssze az ételt, és rájöttem hogy ha nem eszem tele magam akkor nincs baj, mert minél többet eszel annál több energiát használ fel a szervezeted, és ezért vagy fáradt.... szóval ha esetleg hasonlóan étkezel (telegyomor) :) akkor ez lehet a baj, ha pedig valóban vitamin hiány, akkor próbáld meg az 1000 mg-os C-vitamint, Magne B6-tal ugyanis a Magne B6 javítja a koncentrációt (ezáltal segíti a friss gondolkodást), másrészt oldja a stresszt.... és ez a két "gyógyszer" együtt nagyon jó!

Amennyiben ez sem segít akkor figyelj az alvásra, ugyan is az se jó ha korán lefekszel, mert akkor "túlalszod magad) és fáradtabb leszel , mintha keveset aludtál volna....

Hidd el ez jó tanács...van tapasztalatom... 17 évesen átlagosan 6 órákat aludtam, de volt olyan hogy csak 4-5 (de akkor fáradt voltam kicsit a felkelés utáni 1-2 órában)

Jelenleg 21 éves vagyok és a 6-7 óra, hétfőtől szombatig mindig 06:40-kor kelek, és éjfél előtt sosem szoktam elaludni, és reggel frissen kelek... ha pl. alszok 8-10 órát vagy rosszabb esetben 12-t akkor utána egész nap fáradt vagyok esek össze, és aludni viszont nem tudok!

De hallottam mostanában a rádióban, hogy állítólag kutatók által bebizonyitott tény, hogy ha kétszer fél óra alvást be tudsz iktatni a napodba, akkor azalatt a 2x fél órás szundi alatt többet pihen az agyad, mint egy egész éjszakai alvás alatt...

de erről tapasztalatot nem tudok írni, mert nincs lehetőségem kipróbálni a munkám miatt, a másik meg hogy nem tudok félórára elaludni...vagy elalszok és csak másnap kelek fel, vagy inkább hagyom a francba :D

De a te esetedben lehet hogy ez lenne a legjobb, ugyan is ha sokat tanulsz akkor az agyad elfárad, szóval amikor már szíved szerint eldobnád a könyvet, olyankor dobd is el, állítsd be az ébresztőt és pihenj egy fél órát.... szerintem próbálkozz valamivel, aztán írj h javult-e a helyzet :D


Remélem tudtam segíteni...Hajrá :)


Üdv Ottó

2015. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!