Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kimerültség ellen mit lehetne...

Kimerültség ellen mit lehetne tenni? Egyáltalán mi ez?

Figyelt kérdés

Napi 8 órát dolgozom, egy fél éve folyamatosan. Nem végzek nehéz fizikai munkát, de szinte egész nap talpon kell lenni, ugrálni ide-oda. Miután hazaérek és megvacsorázok, nincs semmi máshoz kedvem, csak lefeküdni közben zenét hallgatni vagy netezni. Szívesen eljárnék kicsit mozogni, futni, aerobikozni, de nem bírom magam rávenni, úgy érzem képtelen lennék rá fizikailag. Ha ilyenkor megiszom egy-két pohár sört akár csak a vacsora mellé, úgy érzem megárt és sokkal rosszabbul vagyok kevés mennyiségtől is. A szobám is egy disznóól, kéthetente egyszer rakok rendet. A munkahelyemen is van, hogy csak nézek magam elé, és teljesen máshol járok agyilag, néha nem is figyelek arra, mit mondanak a kollégák. Állandóan egy fiú jár az eszembe, nem vagyok szerelmes, tudom. De szinte mindig rá gondolok. Ha felkelek is ő az első gondolatom, de a dolognak biztos vagyok benne, hogy nincs jövője. Nem tudom elfelejteni, ahhoz el kellene mennem bulizni, ismerkedni, de ebben a kisvárosban nincs ilyen lehetőség. Egy-két évet még itt kell töltenem, de majd szeretnék elköltözni egy nyüzsgőbb városba. A barátnőim messze laknak, de tartom velük a kapcsolatot, sokszor hétvégente találkozunk. Itt viszont elég egyedül érzem magam. Annyi mindenhez lenne kedvem, de valahogy nem bírom rászánni magam.

Mi lehet ez? És mitől?

Lustaság, kis depi, az egyedüllét okozza, vagy szimplán csak kimerültség?

Hogy szedjem össze magam?

24l



2014. júl. 22. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is a fiú téma.

Ez olyan mint kicsit olyan mint a kaparossorsjegy.Ott hejben kiderül,hogy az hogy változtatta meg az életed az pedig csak évek múlva.

Odamész rányomulsz.A te esetedben finom célzásokat teszel!

Összejöttök összejöttök,ha nem nem.Ha csak egy fél évet lesztek együtt akkor sem szabad semmit bánni.

"Az ember a megélt tapasztalat semmi más"

Ettől leszünk talpraesettebbek,bölcsebbek,tapasztaltabbak.


A kedvtelenség miatt meg ne aggódj.Néha előfordul,hogy belefásul az ember a munkába,(mondjuk nem fél év alatt)de "generációk eltérnek"

Minden változik körülöttünk és vele változol te is.Alkalmazkodsz a körülötted lévő emberekhez,helyekhez,dolgokhoz.Ahogy most elfáradtál úgy majd vissza is rázódsz.

De nagyon azért ne hagyd el magad!

A lustaság mindig hoz egy kis depit.A depi mindig egyedüllétet szül.Az egyedüllétbe pedig belefáradsz.

Vegyél egy fényképezőgépet.Járj ki fotózz.Menj meccsre.(akármire)

Te tudod mit szeretsz,ha nem tudod próbálkozz dolgokkal.Minél többet próbálsz/tapasztalsz annál jobban kialakul benned mit akarsz kezdeni magaddal.

Ne aggódj,majd minden változik körülötted és te is változol úgy hogy észre sem veszed.

2014. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hektorr7 ***** válasza:

Kimerültségre kiváló a koffein tabletta.


[link]


És az utolsó kérdésednél pedig a válaszom hogy nem depi-nek híják hanem major depressziónak hivatalosan. És igen, te valószínűleg depressziós vagy ezért javaslom pszichiáter szakorvos felkeresését amíg még nem olyan súlyos a probléma. Lehet hogy antidepresszánst nem is kell szedned elég a pszichoterápia. De minél tovább vársz annál súlyosabb lesz a depressziód hidd el

2014. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy te mekkora b@rom vagy!!!!!!!!

Koffein tabletta meg pszichiáter?

Semmi baja nincs,csak egy kicsit befásult.Ne magadból indulj ki."major depressziónak"?Tisztában vagy egyáltalán a fogalom jelentéséve?

Az ilyen t skó minek írogat egyáltalán?Csak lehangolni tudod a másikat segíteni nem.Akkor ne nyúlj a billentyűzethez!!!!!!!!!!!!!!

Koffein tabletta meg dilidoki?Ekkora baromságot!


Kedves kérdező ne vedd figyelembe ennek a válaszát.Ez egy érzelmileg gyenge és rosszindulatú ember.Annak örül,ha mást is belekényszerít a saját baromságba!


Semmi bajod nincs!

Csodálatos és erős nő lehetsz,aki csak egy kicsit befásult,mert nem azt csinálja amit szeretne.Idővel jön egy olyan esemény ami majd feltölt egy kicsit és onnan megint jön a pörgés.

Kitartás :)) Szia.

2014. júl. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! :) Jó dolgokat írsz, igen, a fásultság erre a legjobb szó. A fiúról még annyit, hogy már megtörtént az ismerkedés pár hónappal ezelőtt, csak ő egészen mást szeretett volna tőlem, mint én azt hittem. Csalódott voltam, és nem tudom mi történt velem, de azóta sokkal jobban érzem magam a bőrömben. Megnőtt az önbizalmam, már nem stresszel annyira semmi (mondjuk ebben a munkámnak is szerepe van). Habár az elején nagyon rossz volt, egy hétig sírtam, mert nagyon megkedveltem a srácot, de végül is több hasznom lett ebből, mint hátrányom. Azonban még mindig nem bírom kiverni a fejemből.
2014. júl. 24. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!