Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki mindig mindenhonnan...

Ha valaki mindig mindenhonnan elkésik az mért van?

Figyelt kérdés

valaki = én :D

(pl lássuk a busz esetet: 15 perc míg elérek a megállóba. De mivel *UTÁLOK* várni akár 1 percet is a megállóban, ezért megpróbálok pontosan odaérni. Csakhogy mindig valahogy 10 perccel az indulás előtt tudok csak elindulni mert még eszembe jut h ez+az... És ezért futnom kell avagy azt mondom, h basszus ezt már lekéstem megyek a következővel. )


2010. ápr. 15. 23:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jah és azt hozzátenném, hogy ilyen válasznak örülnék a legjobban:

-tudja a megoldást

-átélte (tudja miről beszélek) és "megjavult"

2010. ápr. 15. 23:06
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen rossz az időérzéke. Én is elkéstem mindig, sőt még most is hajlamos vagyok, mert reggel felkelek, aztán a kávéval fél órára még visszafekszem az ágyban. Aztán mindig azt hiszem hogy fél óra elég öltözésre, sminkre, elindulásra. Hát nem elég. Egyszerűen felkelek időben, kiszámolom hogy fél óra kell a kávézásra, és kb 40 perc öltözésre, meg arra, hogy nagyjából összerámoljak itthon, meg szánod öt percet arra hogy kvázi elinduljak, vagyis kabát cipő ajtózárás. Azóta, hogy ezt tartom minden okés :D
2010. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért van, mert nem tudod beosztani az idődet, tanuld meg. Ne gyerekeskedj ilyen dolgokon például, hogy utálsz várni a buszmegállóban... Az élet része, hogy olyan dolgokat kell tennünk, amiket nem szeretünk. Egyébként egy jó módszer, hogy felírod magadnak egy papírra, hogy miket akarsz magaddal vinni, meg ilyesmik. Ja meg még egy jó módszer: siessenek az óráid legalább 5 percet :)
2010. ápr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tok felkelni időbe:O meg lefeküdni sem...

Ma pl 2 időpontra állítottam be az ébresztőm: az elsőt 6ra ami kb azért volt, mert tudtam hogy azt úgyis ignorálom (kinyomom 4*, vagy megvárom míg elhallgat) a másodikat 6:30ra. - még így is elkéstem:$

2010. ápr. 15. 23:18
 5/13 A kérdező kommentje:

siessenek az óráim: próbáltam: és mindig tudtam hogy mennyivel vannak átállítva - ergo még van 5 percem pl.

(Azt is tudom pontosan hogyha mondjuk 2 percet siet/késik)

2010. ápr. 15. 23:20
 6/13 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam, hogy ilyen határidőnaplót csinálok, csak avval meg az a baj hogy nem szeretem a kötött dolgokat:( - hogy mondjuk ettől eddig ezt fogom csinálni...
2010. ápr. 15. 23:22
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

húha a kérdésedben magamra ismertem akár én is irhattam volna a 15 és a 10 perc is stimmel :)

hát én már megszoktam magamat belejöttem a trappolásba de ez a felírásos dolog hmmm eszembe se jutott de kipróbálom hátha bejön

2010. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Sajnos a nem kelek fel részt már nem tudom megtenni, de utálom, ha ha várnom kell bármire is. Néha simán elindulhatnék előbb, de egyszerűen ahelyett, hogy elindulnék 5-10 perccel előbb, inkább csak szötyörgök, aztán meg rohanok.

Szerintem vagy megváltozol, mert muszáj lesz, munkahely miatt stb., vagy mindig kifogod az olyan helyeket, embereket, akik elnézik neked ezt.

2010. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. De csak akkor, ha tudom, hogy nem tragédia, ha kések. Suliba, melóba, találkára képtelen avgyok odaérni pontosan, de pl. a vonatot még csak egyszer késtem le, akkor is balesetmiatti útlezárás miatt, pedig 6 éve hetente 2* utazom. Megoldás lehet: meggyőzöd magad, hogy igenis probléma, ha késel; viszel magaddal olvasnivalót vagy bármit, amivel lefoglalod magad a várakozás alatt; tervezel valamit a célhelyen (pl. mielőtt bemegyek előadásra, mindig mostanában úgy indulok, hogy előtte beülök egy fél órára reggelizni+anyagot átnézni a büfébe - sokszor elmarad, de legalább előadásra beérek :D)
2010. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem neked önuralmat, önfegyelmet kéne tanulnod, vagy legalábbis azt fejlesztened! meg kicsit megkomolyodni
2010. ápr. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!