Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Idegesség, szorongás, rossz...

Idegesség, szorongás, rossz kedv ellen, milyen tablettákat tudtok?

Figyelt kérdés

2017. aug. 31. 20:19
 1/8 anonim válasza:
59%
szerintem a pozitív hozzáállás segít.Rivotrilt ne vegyél be !
2017. aug. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
xanax
2017. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Mivel lassan egy éve gyógyulok a nyugtatók elvonási tüneteiből, csak azt tudom javasolni, hogy NE vegyél a szádba egyet se. Sportolj, alkoss, csinálj vidám dolgokat, relaxálj.
2017. szept. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ignis Subdialis ***** válasza:

A magnézium közvetetten hat, mert segíti az izmok ellazulását, így jótékonyan hat az idegrendszerre, szívre is. Nem egy mesterséges kemikália, ami drasztikusan beleavatkozik a test normál ügymenetébe, csak a stresszre adott fizikai válasz hevessége csökken ezáltal, ráadásul vény nélkül kapható.

(A nyugtatókról én is több olyan beszámolót hallottam azoktól, akik szedték, hogy a leszokás önmaga jóval nagyobb stresszel és kínokkal jár, mint az, amire felírták...)

Ha kipróbálnád a magnéziumot, keress jól felszívódó formát, pl. magnézium-laktát vagy magnézium-citrát, a magnézium-oxidot meg kerüld el nagy ívben, mert abból nem szívódik fel a magnézium.


Magnézium-laktát van a Dr. Chen sima Forte Mg+B6-ban, egy tablettájából 120 mg Mg fel tud szívódni. A napi szükséglet ~375 mg, de a tüneteid miatt Neked ez több is lehet: 400-450 mg. Nem kell az egészet tablettákból pótolni, hiszen nyilván táplálkozol is mellette és úgy is viszel be ásványi anyagokat, de azért kipróbálhatod, hogy hoz-e változást ha egy hétig beszedsz napi 250-300 mg-ot. Aztán van még az Innopharm magnézium-laktát is, ebből 50 mg szívódhat fel, úgyhogy 3x2-t beszedhetsz naponta. (Vagy ugyanilyen a MagneB6, de kétszer ennyibe kerül.)

Magnézium-citrát több cuccban van, a BioCo magne-citrátból akár 135 mg is felszívódhat tablettánként vagy a DM-ben kapható magnézium-citrát italpor, amiből a teljes napi adag bejön.


A lényeg, hogy ha készítményt választasz, olyat nézz, amin az elemi magnézium mennyisége is fel van tüntetve, mert sokszor csak a magnéziumvegyületét írják rá és az félrevezető! (Például a legdrágább készítmény, a Magnerot esetében az 500 mg magnézium-orotátnak csak 6%-a magnézium, ami összesen ugye 30 mg, szóval azt hiheted, hogy 500-at kapsz, miközben csak 30-at, ezért olvasd figyelmesen a leírást.)

2017. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
93%
Citromfű kapszulát. Természetes nyugtató, lazító. Ettől semmi bajod nem lesz.
2017. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Magnézium+B6

Ez a kettő (sokszor együtt van, egy tablettábán) biztos hogy tudná neked segíteni , de ha esetleg natúr dolgot próbálnál ki , a DMben lehet kapni nervenpfleget ami tulajdonképpen natúr, gyógynövényes nyugtató , szerintem egészen jól teszi a dolgát, nem egy tipikus bolti nyugtató, ha azokat nem szereted ( bevallom én egyenesen borzasztónak találom a xanax és társait, ha ajánlhatom egyet se vegyel be belőle mert olyan szinten függővé válsz , és remegni fogsz érte , hogy az idegrendszeredet teljesen tönkre fogja vágni!!!)

2017. szept. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

akinek betegség szintű szorongása van annál a citromfű magneB6 meg valeriana féle termékek kb annyit érnek mint halotnaka csók.


Ha ezek olyan qwa hatékonyak lennének akkor nem lenne ennyi szorongó streszben élő ember


aki ezeket ajánlja fingja nincs mi aza szorongás, stresz.

2017. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Páromnak volt egy gázosabb időszaka, ez alvás zavart is okozott nála. Kipróbálta a valeriana tablettákat, első két alkalommal jó is volt neki, aztán nem "ismerte fel" a szervezete.

Azóta az segít neki, ha lefekvés előtt iszik egy bögre friss Naturlandos nyugtató teát. Jobban alszik, jobban kel.

Ami meg nappal más: igyekezett hobbit találni. Legyen az autó csinosítás vagy túrázás, bármi. Ha elfoglalod magad, jobb lehet a közérzeted. Ha olyan beállítottságú vagy aki szeret másokkal beszélgetni akkor meg kötelezően keresd a társaságot.

2017. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!