Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám bírni a napi 5...

Hogy tudnám bírni a napi 5 vagy 6 órás alvást?

Figyelt kérdés

Tegnap és tegnap előtt 6 órát aludtam kb és egész nap baromi tompa és dekoncentrált voltam, valamint a fejem is fájt, de általában mindig ez szokott lenni ilyenkor. Kávé, zöldtea (ihatok mindkettőből akármennyit), fájdalomcsillapító nem segít. Ma kb 8 órát aludhattam és talán egy kicsit ébredés után fájt a fejem, de úgy a napra tekintettel nem tapasztaltam a fentebb leírtakat magamon.


Itt jön a bibi...muszáj lenne, valahogy kihúznom 6 órás alvással, mert két és fél héten belül államvizsga és kb sehogy sem állok, sőt még tételeket is kell kidolgoznom/átdolgoznom. Valszeg ez már elúszot ezeket figyelembe véve, de szeretnék mindent megtenni az ellenkezője elérése érdekében.


2017. dec. 30. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%

csinálj gyereket, dolgozz 3 műszakban és majd a 6 órának még

örülni is fogsz :D

2017. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez nem válasz volt a kérdésemre. Örülök, hogy te jobban bírod, nekem sajnos gyengébb a szervezetem.
2017. dec. 30. 18:35
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
gyenge a loxart, csak te gondolod annak. ha stabilan hozzászokik valamihez azt bírni fogja. igyál kv-t, energiaitalt.
2017. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy a kávé már nem segít, csak nagyon rövid időre.


Egyébként érdekességként megjegyezném, hogy most az ősz folyamán jártam melózni (4.30-kor keltem, mert ingáznom kellett) és több alkalommal volt, hogy 5-6 órát aludtam, sőt szerintem ez volt az átlag, és mégsem éreztem ezt a fajta tompaságot, nyomottságot magamon a melóban, mint itthon.

2017. dec. 30. 18:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is suli közben 6 órákat alszok, és rohadtul nem szokik hozzá a szervezetem. 9-10 óra alvás után érzem magam kipihentnek. Erről ennyit.

Kérdező, te sem fogsz hozzászokni. Szerintem tartsd magad 7-8 óra alváshoz, mert jobban fog az agyad, ha kipihent vagy. Ugyan fáradtan, 6 óra alvással több időd van tanulni, de az nem lesz minőségi. Sok sikert! :)

2017. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kialvatlanul nem lehet tanulni. Az alvas kell, hogy atkeruljon a hosszu tavu memoriaba az informacio. Ha nem alszod ki magad, akkor feleslegesen szenvedsz, mert meg annyit se fogsz tudni, mintha aludnal 8 orat normalisan es kevesebb idod lenne tanulni. A koffein meg pluszba ront a helyzeten. Nem azt mondom, hogy reggel meg delutan 1-1 kave nem fer bele, de az alvas minoseget es a memoriat is rontja. Csak kicseszel magaddal.
2017. dec. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha olyan típus vagy, mint én, MUSZÁJ napi 7-8 órát aludnod, különben használhatatlan leszel egész nap. Ez van. Ha a szokásos élénkítők nem segítenek ideiglenesen sem, akkor úgy látszik, te nem bírod a kialvatlanságot, amit a legtöbb ember azért egy ideig igen. Az a napi 1-2 óra plusz olyan brutálisan nagy különbséget talán nem okoz, igyekezz hatékony lenni, nem túlzottan stresszelni s persze mozogni is, meg ami neked fontos ahhoz, hogy kellően hatékony legyél.
2017. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Szellemi dolgokra vagyok használhatatlan, fizikai dolgok, vezetés, ilyenek mennek. De mivel jelenleg szellemileg kell megerőltetnem magam, így muszáj valahogy megoldanom, hogy legalább 7 órát aludjak egy nap. Majd tesztelem, mi az a minimum ami esetén még tudom használni jobban az agyam.


Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 30. 18:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én volt, hogy éjjel egy percet sem aludtam a szakdoga leadás utolsó hetében. Napi két energiaital, rengeteg vitamin, meg a stressz és az izgalom, hogy elkészülök-e vele, bőven ébren tartott és fel is pörgetett. A záróvizsga ehhez képest már laza volt. Akkor már tényleg sikerült 3-6 óra közötti időtartamokat aludnom. Összességében majd beledöglöttem, de tudtam, hogy mikor lesz végleg vége és ez tartotta bennem a lelket. Vállaltam, hogy erőmön felül teljesítek addig, és meg is csináltam. (És még egy óvodáskorú gyerekem is van, aki nem tud teljesen tekintettel lenni az én kötelezettségeimre.)


Szóval a döntés a tiéd. Eldöntöd, neked mi a fontos, és ahhoz mérten cselekszel.

2017. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel úgysem lehet 1 nap 18 órát tanulni, probléma megoldva.
2017. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!