Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszichiátrián fekszek és van...

Pszichiátrián fekszek és van hogy éjszaka kiabálok stb, meg beszélek alvás közben. Egyik szobatársamnak ez nem tetszik és azt mondja én tehetek róla meg ne csináljam. Hogyan kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
2018. febr. 26. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt még olyan emberek is szokták csinálni, akik nincsenek pszichiátrián. :) Vagy megszokik, vagy megszökik, ez van. Esetleg kérjen füldugót.
2018. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy pszichiátria, nem wellness hotel. Ha nem tetszik, lehet máshova menni.
2018. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az ő érdekei az elsődlegesek. Ha ennyire zavarja ez akkor menjen máshova ne oedig a száját koptassa feleslegesen
2018. febr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Felettem már megírták, amit én is mondani akartam. Más helyeken is előfordul, hát még bármilyen egészségügyi intézményben.


De hogy másféle választ is adjak: egyszerűen hagyd őt teljesen figyelmen kívül, mintha nem is lenne ott (ne szólj hozzá, ne nézz rá, zárd ki teljesen). Mindezt nem a sértettség miatt, hanem, hogy a te nyugalmadat ne zavarja semmi, te gyógyulni vagy ott.

Remélhetőleg többször nem hozza fel, de ha mégis, tudd le annyival, hogy igen, ezt már elmondta egyszer, nyugtáztad és továbbra sem tudsz ellene tenni, és amennyiben nagyon zavarja a dolog keressen megoldást ő (pl. szobaváltás, füldugó, esti zene fülhallgatóval).

Ha nagyon kellemetlenül érzed vagy szégyelled magad, hogy zavarod őt, akkor amiatt, hogy ezen ne kelljen szoronganod, kérj meg egy nővért, hogy téged helyezzenek át (bár nem írtad, hogy melyik intézményben vagy, így sajnos nem ismerem a lehetőségeket.)

Ez amúgy csak egy ötlet, mert én biztosan rosszul érezném magam egy ilyen szobatárssal.

2018. febr. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért annak is kellemetlen lehet(ett egy éve), aki éjjel egyszer csak azt hallja, hogy kiabálnak mellette. Éjszaka aludni szeretne többnyire az ember. Mivel ez pszichiátria, nyilván olyan téveszmékben él, hogy te tehetsz arról, hogy éjszaka kiabálsz, erről meg ő nem tehet. Ezt a pszichiátria dolgozóinak kellene kezelni. A kérdező meg annyit tehetett volna, hogy szól a pszichiátrián dolgozóknak erről, ha már a szobatársa erre (akár a pszichiátriai betegsége folytán) nem képes. Minimális dolgokat meg lehet tenni másokért, nem?

Lehet, hogy a szobatárs is fizet TB-t, és esetleg a pénzéért éjszaka aludni is szeretne.

Ettől még a kérdező nem tehet erről nyilván, de a "menjen a fenébe a hülye"-jellegű kommentek helyett esetleg meg lehetett volna említeni, ha nem esik nagyon nehezére a kérdezőnek, ő is tegyen egy pici erőfeszítést a szobatársáért. Ha nehezére esik, mert amúgy is sok a baja, az is érthető, akkor a szobatársának szóljon, hogy szóljon a nővérkének vagy valakinek.

Egy évvel később is azért ideírtam ezt, mert fura, hogy erre senki nem gondolt.

2019. ápr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!