Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt valaki, akinek sportol...

Van itt valaki, akinek sportolással sikerült javítani szívfrekvencián?

Figyelt kérdés

Régen többet mozogtam és bizony megérzem hogy könnyebben kifáradok

A nyugalmi pulzusom 73-88. Ha sétálok normál ütemes tempóban körülbelül 120. Ezek nagyon rossz értékek?

Tényleg lehetséges kitartó sportolással pl egy 80-as pulzust akár 60-ra levinni?



2018. ápr. 3. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Élsportolóknak szokott az átlag 80-nál jóval alacsonyabb lenni.

Szerintem nem kell ilyen célt kitűznöd magad elé. Semmi értelme egy élsportolóhoz hasonlítani magad.

A 80 körüli teljesen normális.

De ettől függetlenül mozogj rendszeresen. Ne azért, hogy mekkora a pulzusod, hanem, mert az egész szervezetnek jót tesz (ha ésszel csinálod).

2018. ápr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állóképességi sportágakkal simán csökkenthető: kerékpár, úszás, sífutás, hosszútáv futás.

Nekem kerékpározással szállt le 65-70-ről 40-45-re (évi 6-8 ezer km). Ekkor átlagos terhelésre (ami alatt jóval többet kell érteni, mint egy tempós séta) már csak 110-ig ment fel és kb fél perc alatt visszament 80-ra. Régi szép idők.

2018. ápr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azta az elég szép. Valójában én is csak azért szeretnék rajta picit változatni, mert érzem, hogy igényli a szervezetem mivel régen többet mozogtam..

Tudom nem vészes egy 80-85 pulzus sem, főleg nőként, de engem mégis néha zavar.

2018. ápr. 4. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:
A kardioedzésre szükség van de az általános edzettséghez kevés. Fontos lenne az izmainkat és ízületeinket mindennap átmozgatni. Ehhez tartozik az a pár perc is amikor akár helyben futással felviszed a pulzusod, majd légző gyakorlattal leviszed. Fontos, hogy lehetőleg nyitott ablaknál, tiszta levegőn történjen mindez. Hogy a szived mennyire erős vagy nem annak jó mutatója, hogy mennyi idő alatt megy vissza a pulzusod alap állapotra. A fáradt szívizomnak tovább tart a lelassulás. A lépcsőzéssel is mérheted ezt: hányadik emeletig tudsz felmenni lihegés nélkül?
2018. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok köszi!

Általában ha edzés után lelazítok majd leülök, pár perc alatt visszaáll 90 körülre majd onnét fokozatosan nyugalmira.

2018. ápr. 5. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!