Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Dolgozzak vagy orvoshoz menjek?

Dolgozzak vagy orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés
Reggel és este szinte már fulladva köhögök, de napközben nem, csak köhécselek egy párat. Az orrom folyik szinte megállás nélkül. Lázam nincs, csak kis hőemelkedésem volt reggel (37,2) Gyerekekkel foglalkozom egyébként, nem kizárt hogy onnan kaptam el, mert ők már előttem is köhögtek meg fújták az orrukat. Viszont visszaadni se akarom nekik, vagy olyannak, aki még nincs benne. Mivel napközben nincs bajom csak este meg reggel, ezért mentem eddig dolgozni.

2018. ápr. 16. 07:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvos. Neked nem alap, őleg ha gyerekekkel dolgozol?!


"Tök jó", hogy otthon simán megtehetitek, hogy betegen bejártok, engem az első alkalom után kivágnának a francba - tök jogosan.

2018. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért arra is tudnék példát mondani, hogy betegen hozzák be a gyereket reggel, csak be van gyógyszerezve, majd 11 körül amikor kimegy a lázcsillapító hatása, akkor már telefonon nem lehet elérni a szülőt, hogy vigye haza...de ő jól végezte dolgát, mert reggel még sikerült egy "egészséges" gyereket beadni... Csak azt felejti el mondani a óvónőknek, hogy be van gyógyszerezve. Ha mi - gyerekekkel dolgozók - minden kicsi bajjal otthon maradnánk, akkor nem lenne, aki vigyáz a gyerekekre. Nehéz 30 gyerek közül nem elkapni valamit.
2018. ápr. 16. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Bele kell venni a házirendetekbe, ha még nincs benne, hogy az oviba csak egészséges gyereket lehet bevinni. A szabályszegők figyelmét pedig felhívni erre az első adandó alkalommal. (Régebben a neten olvastam valahol, hogy egy oviban kiírták az üzenőfalra vagy hova a szabálysértés jogkövetkezményeit, és onnantól kezdve megszűnt a beteg gyerekek behordása...)

És olyan sincs, hogy a szülők nem elérhetők telefonon. Ezt is hangsúlyozzátok ki szülői értekezleteken, vagy reggel, amikor beviszik a gyerekeket. Legyen póttelefonszám (apa, nagymama, nagypapa stb.)

2018. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!