Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy bedrogoztak, vagy drogot tettek az italomba?

Figyelt kérdés

Elfogadtam egy italt az osztálytársaimtól, utána órák estek ki teljesen... Valahol otthagytak eszméletlenül, pedig egyáltalán nem ittam sokat...


Oké, hülye voltam, de sulis program volt, elmúltam 18. Mondjuk ezektől mire is számítottam volna...


2019. ápr. 15. 18:00
1 2
 11/12 Presumptuous_Pisces válasza:

A cuccomat nekem is elvették, azaz a telómat. Nem volt lekódolva, így feltudták hívni anyámat hajnalban. (Még jó, hogy nem ébredt fel, délelőtt hívott, hogy miért hívtam... Mázlim volt). A barátaim adták oda a telómat a mentősöknek meg egy régen lejárt diákot a pénztárcámból (amit csak emlékként hordok magamnál).


A ruháimat egy zacskóba tették, amit az ágyam alá betettek. A lepukkant kórház még lepukkantabb részében voltam, az éjjeli szanatóriumban, ami a '60-as évek óta nem látott felújítást. Amikor felébredtem, szimplán elmentem felkeresni a wc-t infúzióstúl, amikor kijöttem egy nővér kísért vissza, és mondta, hogy ne császkáljak egyedül. Ezután odahozta a telómat. A teremben rajtam kívül egy idős fuldokló bácsi volt, és egy szenilis asszony. Az ébrenlétem alatt csináltak egy ekg vizsgálatot és kiszedték egyből az infúziót. Nyitáskor távozhattam, de többször is rákérdeztek, hogy jön-e értem valaki, mert ha nem tud vki bejönni nyitásra, akkor még maradhatok. Még megkérdezték amíg vártam, hogy kérek-e reggelit, pedig nem kellett volna. A barátaim behozták nekem cuccokat, meg a papírjaimat, amivel elmentem az irodába, hogy ki tudják adni a lapot, meg a gépbe felvitték az adatok (a taj volt a lényeg igazából). Nem ott lakom, nem a "kórházam", így nem szerepeltem az adatbázisukban (nem tudom, hogy ilyen esetben nem-e tudják lekérni az adott információk alapján az adataimat másik kórházból, de mind1 igazából, lehet vmi adatvédelmi dolog). Ezen a helyen panaszt is lehetett volna tenni, voltak ilyen papírok kiragasztva az ajtóra.


Neked is az lett volna a legjobb, hogy fogod magad, és felkeresel egy irodát, vagy a recepcióst megkérdezed, hogy hol van. Nem vagy fogoly, saját felelősségre oda mész, ahová akarsz, a "kezeléseket" is visszautasíthatod.


Ha friss az eset, akár jelentheted is panaszként, ha tudod kik voltak a nővérek, akkor személy szerint, sőt, ha az a lány látta is ezt az esetet, lehet a tanú rá. Az még jobb, hogy ha találnál olyan betegeket, akik ugyanahhoz a nővérek/mentősök/orvosok kezei alá tartoztak. Viszont mérlegelni kell, hogy megéri-e ez az egész eljárás/pereskedés.


Én azt javaslom, hogy ezzel a problémával (osztálytársaid), egy olyan tanárhoz fordulj először akiben megbízol, vagy ha nincs, akkor az igazgatóhoz. Volt egy eset a sulimba (azaz azon kívül történt a cselekmény), ahol súlyos szeméremsértés történt, és ott is az igazgatóság vette kézbe a dolgokat. A károkozó fegyelmit kapott, a szülőket belevonták. Iskolát kellett váltson az illető.


És nem csak a suliban, de így alapjáraton: sose fogadj el előre kitöltött piát. Még felebarátodtól se.

2019. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem tudtam császkálni, vagy recepciót, orvost felkeresni, mert le voltam kötözve. Borzalmas sérüléseim lettek, mert anynira szoros volt és rossz anyagból volt...


Sajnálom, neked legal@bb voltak barátaid.

Ezek megbakinek csak tudják, mondják, bárkinek.

2019. ápr. 19. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!