Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fáradtság?

Állandó fáradtság?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, most érettségizem. A tanuláson kívül nagyon sok mindent nem csinálok, legtöbbször csak döglődöm ilyenkor. Nem sportolok, vitaminokat se szedek és napi 6-7 órát alszom. Mit tehetnék?

2019. jún. 5. 13:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"legtöbbször csak döglődöm"

Foglald el magad valami értelmes dologgal, mindjárt nem fogod fáradtnak érezni magad.


"Nem sportolok, vitaminokat se szedek és napi 6-7 órát alszom. Mit tehetnék?"

Sportolhatnál, szedhetnél vitaminokat, és aludhatnál 7-8 órát.


"kb fél kilométert sem tudok lefutni egyhuzamban, többször meg kell állnom, sosem voltam jó futó, hamar elfáradok, de már egy komolyabb lépcsőzéstől is"

Ez pont azért van, mert nem sportolsz rendszeresen. Pedig van mindennapos testnevelés, de ezek szerint azt is ellógod...

Egyébként meg nem muszáj futni, az is jó, ha pl. gyalogolsz. De rendszeresen, és sokat. Felejtsd el a tömegközlekedést: menj mindenhova gyalog. Vagy legalább az utolsó 2-3 megállót gyalog tedd meg mindig. Ha rendszeresen mozognál, akkor könnyebben menne a lépcsőzés is, meg egyre hosszabb távokat is meg tudnál tenni futáskor is. De az se baj, ha egy ideig futsz, aztán csak gyalogolsz, aztán megint futsz.


"itthon szoktam tenni-venni de a nap nagy részében nem csinálok semmit sem"

Ha úgy élsz, mint egy 80 éves, ne várd el a szervezetedtől, hogy úgy működjön, mint egy 18 évesé.


"általában keveset iszok és a napi 2 liter sincs meg"

Akkor igyál többet! Te is tudod, hogy ez így nem normális.

És ennek kapcsán azt is megkérdezném, hogy és mennyit eszel, hány kiló vagy és milyen magas.

2019. jún. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!