Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bevágtam a nagylábujjamon a...

Bevágtam a nagylábujjamon a körmömet és begyulladt nagyon fáj a paradicsomon és a Tetrán kenöcsön kivül mit tehetek még rá? Ami kiszivja a gyulladást?

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon sokat szenvedtem emiatt.

Ha nagyon vészes, lehet el kéne menni pedikűröshöz.

De ami nekem bejött:

először Betadine-t teszel rá

majd nyomsz rá ebből a krémből: Unguentum uliminii acetici tartarici (ez egy Naturland termék)

utána betekered fáslival vagy vmi kötszerrel, és leragasztod egy ragtapasszal

minden reggel és este le kell venni a kötést és újat felrakni


Gyógyulást!

2009. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyival egészíteném ki a felettem lévő válaszát, hogy ezek után, míg meg nem nő elég rendesen a körmöd, ne nyúlj hozzá! Még rosszabb lesz! Hagyd megnőni!

2009. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Üdv. Nem sok mindent lehet rátenni, nekem egyszer volt ilyen. El kellet menni vele sebészetre, felvágta, vagyis kivágta az ún. vadhúst, bekötözte és ennyi. Hiába teszel rá egy egész kert paradicsomot, hidd el semmit nem használ. Nekem legalábbis semmit nem használt.
2009. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Az a probléma, hogy ezek a házi gyógymódok megszűntetik ugyan a fájdalmat, meg a duzzadást, de a gyulladás akkoris megmarad, még ha nem is látszik. Ha látod hogy belenő a köröm a bőrbe, inkább menj vele orvoshoz, mert csúnya vége lehet! Nekem már 3x volt műtve mindkét lábujjam, mert egyszerűen nem úgy nőtt a köröm. Házi gyógymód arra jó, hogy lelohassza a gyulladást, de fordulj vele orvoshoz! A beavatkozás nagyon max 25-30 perc, ezzel sokat is mondtam. Kapsz két érzéstelenítőt a lábujjad két oldalába (az ízületbe), majd a doki úgy vágja ki a körmöt, hogy az később ne nőjön bele a bőrbe. 2 napig nem lehet levenni a kötést, majd kamillába kell áztatni, és pihenni kell vele. Bár a válaszom nagyrésze nem a kérdésedre ad választ, nem árt tudni a következményeket sem.


17/F

2009. febr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nekem is ez volt sokáig a problémám.Egyszer nagyon csúnyán megjártam, amikor vadhús nőtt ki és sebész vágta ki.Én is probáltam paradicsommal meg kül krémekkel, de csak átmenetileg használt.Én is azt javaslom hogy probáld megnöveszteni, ne nyúlj hozzá!Nekem már több mint fél éve nincs vele gondom :)
2009. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek.Kivágtam a körömbenövést de ugy fáj már és semim nincs itthon amit rátehetnék mindig ki tudom szedni magamnak de most elég jol belenyomhattam az ollót mert nagyon fáj:(
2009. febr. 7. 20:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah ecetes vatta vagy vmi nem ami ecetes nem szivná ki a fájdalmnat?
2009. febr. 7. 20:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen súlyos esetben menj el sebészetre, kb. öt perces beavatkozással véget vetnek a szenvedéseidnek! És ne vágd be többször a körmöd, hidd el, csak rosszabb lesz!

Én is húztam-halasztottam az orvost, mert azt hittem, nagyon fog fájni, ha eltávolítják a benőtt körömrészt, de nem így volt. Másfél évig szenvedtem vele, néha javult, nem gennyesedett a lábujjam, néha bedurrant, és szinte patakokban folyt belőle a genny... Aztán mikor már a Betadine kenőcs, az ecetes vatta, meg a többi kutyafüle sem használt, elmentem dokihoz, és azóta nincs ilyen problémám. Szerintem te se halaszd tovább! Hidd el, jobb túllenni rajta!

2009. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
MENJ BŐRGYÓGYÁSZHOZ MOST!!!
2009. dec. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!