Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Egy jóbarátom édesanyjánál a...

Egy jóbarátom édesanyjánál a napokban diagnosztizáltak vastagbélrákot, nyirok és májáttétekkel? (lent)

Figyelt kérdés
A doki szerint műteni kell,de max pár hónapja van a hatvanas évei közepén járó asszonynak.Az volna a kérdésem,hogy mivel a kemoterápiát elutasítják (megjegyzem,én is ezen az állásponton vagyok),milyen alternatív gyógymódok segíthetnek? A pozitív gondolkodás alap.Hallottam a piros gyümölcsök,búzacsíra,csökkentett deutérium tartalmú víz jótékony hatásáról.Még mik azok a dolgok,melyek pozitív irányba befolyásolhatják az állapotát? Olyan is írhatna,aki hasonlóan gondolkodik,és neki már sikerült! És értelmes,nem kötekedős válaszokat várnék,ha lehet!

2012. márc. 3. 02:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
71%

Nos te is beláthatod, hogy butaságot beszélsz.


A hozzáálláson sok múlik, de hogy az lenne a döntő, az butaság. Képzelj el egy bakteriális fertőzést, amibe bele akarsz halni, de az antibiotikum segítségével az immunrendszer leküzdi a betegséget. Vagy másik példa, hogy egy sor vírusos betegség levertség-érzetet ad, az ember tisztára depresszív apátiába süllyed, meg akar halni, aztán meggyógyul, és visszanyeri a jókedvét is. Ez kb. a szervezetben keringő vegyületek kérdése.


A kemoterápia valóban drasztikus beavatkozás, de a tények azt mutatják, hogy nagyon jó esélyeket ad a rákos betegségek ellen. Amikbe a betegek nélküle belehalnak. Én nem mondom, hogy a legjobb megoldás és ennyiben kell hagyni a rákkutatás dolgát - én magam is dolgozom alternatív terápiákon -, de ezek közül még egy sem bizonyult hatékonynak. Szóval nekem hiába mondod, hogy "nem hiszek benne", stb. ez nem hit kérdése, legfeljebb egy tájékozatlan embernek, mint te.


Én, aki napi szinten mozgok rákbetegek között másfél évtizede, csak jobban tudom, hogy mik a lehetőségek és hogyan végződnek a történetek. Nem egy - nem két betegem választott ilyen "alternatív terápiát" (=kuruzslás) és egyik sem élte túl. A kemót kapott betegek fele él. Ez egy nagyon nagy különbség, és a helyzet az, hogy a tények makacs dolgok, fölösleges vitatkoznod velük.


Tudom, jobb lenne hinni abban, hogy van egy ultimate gyógymód, ami ráadásul még kellemes is, de nincs.

2012. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
41%

ne válaszolj már neki, hát hülyeséget ír. aztmodja a többi módszer nem képes megmenteni 1 beteget sem. de jó hogy személyesen a Jóisten írt nekunk, mert más mindenhatóról nem tudok aki képes minden embernek az útját követni és ilyen objektiv kijelentéseket tenni.

azt én megértem ha valakinek más a véleménye, de minden emberben ottvan szerintem a tudat, hogy akár tévedhet. akiben nincs, és ordibálva másokat hülyézve bizonygatja hogy márpedig csak neki lehet igaza, azzal szerintem valami gáz van. az ilyen embereknek a véleménye számomra nem létezik. menjen máshova ordibálni.

2012. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem hinném sem azt,hogy tudatlan vagyok,sem azt,hogy gyilkos! Mindenkienk szuverén joga,hogy megválaszthassa,hogy akar a gyógyulás útjára lépni! Felnőtt ember az ismerősöm anyukája,látta az anyját a morfiumtól leépülni,takarított szerencsétlen után a kemo mellékhatásai miatt! Ezt ő nem akarja! És én megértem. Te támogasd azt az oldalt én hadd álljak ezen! És szívből kívánom neked,hogy neked és a közeli családtagjaidnak sose keljen ezen végigmennie!
2012. márc. 3. 18:35
 14/43 anonim ***** válasza:
87%

Nézd én is szívemből kívánom, hogy ne kelljen végigmenni rajta, de ha már a baj megtörtént, nem lesz abból semmi baj, ha a realitás talaján maradva értékelitek a helyzetet.


Lehet álomvilágban élni, csak nem kell csodálkozni a koppanáson.

2012. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Elég baj az,ha egy kórházba életfelfogás/szimpátia alapján veszik fel az embereket! Valaki hallott a CODE teáról? Ez mi és hatásos lehet?
2012. márc. 3. 18:51
 16/43 A kérdező kommentje:
Sajnos én is ettől tartok.Ezért is mondtam az ismerősömnek,hogy most még csinálják azt,amit az anyukája nagyon szeretne,kiránduljanak,legyenek minél többet együtt! Legalább az utolsó idők legyenek neki szépek! De még mindig bízom a csodában! A teát már megvették,szóval azt elkezni inni,aztán nem tudom,mi lesz.
2012. márc. 4. 03:11
 17/43 anonim válasza:
34%
Imádkozzatok:)
2012. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
41%

Megőrülök ettől az "orvostól". Nem, egy orvos ilyent nem mond "sajnos meg fog halni".

Engem a sok gyógyszer nagyon tönkretett, családban volt 3 vastagbélrákos, egyikőjüknek későn fedezték fel, ő meg is halt, másiknál műtét volt és most jól van. ennek kb. 6 éve.

Az orvosok egyebet sem tudnak csak gyógyszereket felírni nagy unott pofával, semmi többet. Van néhány kivétel, de az magánpraxisban dolgozik méregdrágán. Akkor melyik jobb?

Az orvos vagy a hit?! Hinni kell és alternatív gyógymódokat kell alkalmazni. Most mennem kell, még vissza jövök.

2012. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
31%
Vicces, hogy törölgetik a kommentjeimet, mert igazam van.
2012. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Tegnap 19:41-es válaszoló! Elég buta vagy,hogy így leírod,hogy meg fog halni! Mért halna meg,ha már a második orvos mondja azt /akik tényleg orvosok veled ellentétben/,hogy ez még nincs lefutva!
2012. márc. 24. 08:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!