Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért olyan nagy a bizalom a...

Miért olyan nagy a bizalom a "gyógyszerek" iránt? Te mit használsz, amikor megbetegszel?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évtizedekben, évszázadokban találták fel a kémiai vegyületeket, amit gyógyítási célokra használnak fel. Ennyi idő alatt kimutatták káros mellékhatásait és az immunrendszerre gyakorolt kedvezőtlen hatását. Mégis folytatják ebben az irányban a kutatásokat. Miért?

A gyógynövényekből kivont hatóanyagokból készült termékeket miért nem lehet szabadalmaztatni?



2012. márc. 4. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én alvást és izzadást használok, amikor vírusfertőzésem van. meleg teát izom hozzá mézzel és forró lvest eszem ropival. gyerekkoromban a vidéki orvosok tömtek antibiotikummal, mióta felnőtt vagyok, csak nagyon indokolt esetben vagyok hajlandó szedni. egyéb gyógyszert nem szedek (pl fejfájásra, ami szerencsére ritka nálam). az egyetlen kivétel a nagyon erős fájdalommal járó menzesz. nekem eléggé fáj mindig, de néha annyira, h az már tűrhetetlen. akkor beveszek egy Ibuprofent. ez évi 3-5 tablettát jelent belőle
2012. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Az egész az üzletről szól. Én ha lehet, mellőzöm a gyógyszereket, inkább a gyógynövényeket választom. Amúgy vannak már gyógynövényes gyógyszerek is, csak nem sok.
2012. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer nem az ördögtől való dolog, ha arra szedik, amire való, és akkor, amikor indokolt. Mellesleg a penicillin, amiből az antibiotikum készül, egy gomba.

Emberek millióinak életét mentette meg, akik korábban belehaltak egy megfázásba (ami tüdőgyulladássá fajult).


Nem értem a gyógynövényes problémádat, egy halom gyógynövénynek van "szabadalma", meg tudod venni a patikában. Gyógynövényes készítmények is vannak. Sőt, homeopátiás szerek is vannak "legálisan". Ha neked használnak, szedd azokat, előtted a lehetőség.

De mások hadd ne haljanak bele amúgy már gyógyítható betegségekbe.

2012. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

*Amúgy vannak már gyógynövényes gyógyszerek is, csak nem sok.


De igen, egy halom van, de úgy látszik, én, a gyógyszer-fan jobban ismerem őket, mit TI. Talán tájékozódni kéne, nem reklamálni. Kérdezze meg homeopata orvosát, gyógyszerészét.


Mellesleg azért nem akkora a választék, mint a hagyományosból, mert a gyógynövények ennyire alkalmasak, többre nem.

2012. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sokan a gyógynövényesről azért nem tudnak, mert nem reklámozzák őket, ellentétben a gyógyszerekkel.
2012. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anyám gyógyszerkutató így közelről ismerem az ipart. Na most szinte minden gyógyszer hatóanyaga is növényekből van csak a gyógyszerbe hozzákevernek olyan anyagokat amelyek a hatóanyag gyorsabb, teljesebb felszívódását segíti. Emellett az sem mindegy kinek adjuk. Van olyan, hogy egyes pl cukorbetegségben szenvedő emberekre nem hatnak a hozzáadott "gyorsító" adalékok ezért mást kell kitalálni és kikísérletezni.

Káros mellékhatása lehet csak úgy a növényeknek is a szervezetre nem csak a gyógyszereknek (allergia). A gyógyszeriparban ezt is ki tudják küszöbölni. Illetve csak gyógyszeres módszerekkel tudják egy erős hatóanyagú növényt gyengíteni hogy azt az embernek pozitív hatású szerként adhassák oda. (pl: a ricinust ha nem gyengítenék és te kompakt dózisban kapnád, olyan idegméregként hatna rád hogy 3 méter után összeesnél)

2012. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ma 22:34

Vannak olyan betegek, akiknek az immunrendszerük már olyan állapotba kerül, hogy kell valamivel pótolni a védekezést. A gyógyszerek alkalmazásával, pont ezek betegek számát növeljük.

Igen, engem bosszant, hogy vannak olyanok, akik az emberek egészségének károsításával próbálnak meggazdagodni!

Azért tettem fel a kérdést, mert arra keresek választ, hogy mekkora a bizalom a gyógyszerek iránt most, hogy már ismerjük a következményeit?! Vagy egyáltalán mennyire ismertek a gyógyszerek használatának a következményei?!

2012. márc. 4. 23:04
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm minastiris a válaszodat!

A kérdés az, hogy milyen kiegészítő anyagokat alkalmaznak és azok milyen hatást gyakorolnak hosszabb távon a szervezetre.

Igen, azért a gyógyzseripar is próbál az új kutatásokkal piacon maradni. Az irány, már dicséretes!

2012. márc. 4. 23:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen kérdéseknél mindig zavarban vagyok. Ha neked a világ csak kémiai vegyületekből (amik rosszak) és gyógynövényekből áll (amik jók), nem pedig ezernyi változatos hatású, kockázatú hatóanyagból, erre most mit lehet írni?


Amúgy gyógynövényeket elég nehéz szabadalmaztatni, lévén már eleve léteznek. Egy új vegyületet is csak pár évtizedre.

Rengeteg "kémiai vegyület" van, ami már közkincs, így bármelyik gyógyszergyár piacra dobhatja.


Ha pedig a szabadalmaztatás alatt azt érted, hogy engedélyezés, akkor jelenleg sincs ennek akadálya.

2012. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A bizalom azért ekkora, mert a reklámok hatására az emberek már náthára is gyógyszert szednek. Beveszik a gyógyszert, ez gyors, kényelmes, kevés energiabefektetést igénylő megoldás. Aztán az csökkenti a tüneteket, jobban lesznek, azt hiszik, meg van oldva. Viszont semmit se segítettek a szervezetükön, hanem még rontottak is, legalább egy helyen belenyúltak a természetes védekezésbe: a divatgyógyszerek tele vannak paracetamollal. Hőemelkedéses megfázott ember beveszi a paracetamolt, hőemelkedése lemegy - pedig a hőemelkedés nagyban segíti a gyógyulást!

Ha megkérdezed, miért nem inhalál, főz mézesteát, eszik hagymát, akkor ingerült lesz, hogy nincs ideje kúrálni magát, meg amúgy is, ezek régi elavult módszerek, nem segítenek... Ilyeneket már hallottam, úgyhogy eddig semmi túlzás!! Eddig semmi kiélezés, ezt tapasztalom, látom, hallom!


Nos, innentől megvan a hatalmas ügyfélbázis, aki nagyon-nagyon hisz a gyógyszerekben. Amint az csillapítja a tüneteket, onnantól nincs gond.


Az orvosok pedig vagy nem foglalkoznak eléggé egy tünetcsoporttal - magyarul legyintenek rá, semmit se javasolnak -, vagy rögtön begyógyszereznek. Nagyon kevés az az orvos, aki képez egy átmenetet: még nem gyógyszerezem be a betegemet, viszont javaslok egy természetes terápiát. Ha az a terápia nem hat eléggé, akkor visszahívom a beteget, és adok neki gyógyszert.

Nagyon kevés az ilyen!


Valamilyen szinten egy laikus is beleláthat a hatásmechanizmusba. Nem nagyon látok olyan gyógyszert, amelyik a szervezet természetes öngyógyítását segítené, ellenben a legtöbb egy picike ponton beleszól a természet rendjébe, ezáltal adott tüneteket csökkent, a másik oldalon viszont feladja a leckét a szervezetnek.


Például nekem sokféle egészségügyi problémáim (pedig még fiatal vagyok...) közül az egyik a savtúltengés. Erre szedek egy, a háziorvosom által összeállított port, amitől 5 kilót fogytam - alapból is vékony voltam - már sokan szinte aggódnak értem. Továbbá szedek protonpumpa-gátlót. Már igen sok helyen olvastam - köztük a Házipatika.com-on, neves, megbízható portál -, hogy a savcsökkentőknek káros hatásai is lehetnek. A szervezetem egy csomó baktériummal szemben sokkal védtelenebb, mert a gyógyszer miatt kevesebb a gyomorsavam. Amiről konkrétan tudok: egy kórházban - mostanában többször is kellett mennem látogatni, és sajnos fog is kelleni (nem emiatt sajnos, hanem a Rokont sajnálom nyilván) - elkaphatok egy baktériumot, majd megölhet a hasmenés. Nem törvényszerű, de nagyobb az esélyem rá. Ahogyan a TBC-re is nagyobb.

Hát, köszönöm szépen!!


Amit nagyon nem értek: a szteroidok... Állítólag csak megalapozott esetekben, súlyos esetekben használják körültekintéssel. Hát, ehhez képest rengeteg dologra adják (a tablettásra gondolok) hosszabb vagy rövidebb ideig. Ha rövidebb ideig adják, akkor nincs az a sok komoly mellékhatása. Viszont akkor is gyengíti az immunrendszert. Jó, oké, ezt manapság meg lehet tenni, a keményebb kórokozókat kiirtottuk, mindenre van oltás, amire nincs, arra van gyógyszer. Erre meg azt mondom, hogy jelen pillanatban az se baj, hogy Magyarországnak nincs hadserege, de ki tudja, meddig...


A helyileg ható szteroidokat meg abszolút mindenre adják. Én is kaptam kétfélét, az egyiket úgy, hogy azt se tudta az orvos, mi bajom, leginkább pszichés okokra gyanakodott, de azért adta a szteroidos inhalálót (hónapokig tartó csúnya köhögésem volt).



Szóval megpróbálok a lehető legnormálisabban hozzáállni. Az orvosok az egyedüliek, akik meg tudnak menteni, ha megbetegszünk. A legtöbb nyilván szívvel-lélekkel csinálja, amit csinál; elhivatott.

De valahol mégis van hiba a rendszerben... Én úgy érzem, az orvosaink is át vannak verve...


A holisztikus szemlélet is hiányzik. Az emberi szervezet összefüggő egész, és mégis külön kezelik egyes részeit. Azt értem, hogy annyit tud manapság az orvostudomány, hogy nem tudhat minden orvos mindent, de mégis kellene egy kis holisztikus szemlélet.

Én pl az immunerősítésben is azért nem hiszek első sorban, mert szerintem nem lehet csak az immunrendszernek jót tenni. Az egész szervezetnek kell megadni, amire vágyik, vagy legalábbis törekedni rá, jó lelkiállapotot, elegendő, jobb összetételű és arányú tápanyagot és megfelelő mennyiségű testmozgást, és akkor az immunrendszer is jobban fog működni.

És ez a véleményem az egész gyógyításról is.



ÖSSZEFOGLALÁSUL:



- Nem vagyok oltásellenes, nem vagyok antibiotikum-ellenes, nem ellenzem a többi gyógyszert se teljesen. Felfogom, hogy mostmár a fejlett világban nem hal meg 10 gyerekből 9, és növekedett az átlagéletkor. Ebben nagy szerepe van a gyógyszeriparnak, igen. Sőt, kb. csak annak... Nagymamám súlyos asztmás, szteroidokkal tartották életben évtizedekig - mostmár elég neki az inhalátor -, tehát a szteroidot se vetem el.

- DE: Szerintem gyógyszerekhez (mint protonpumpa-gátló, kortikoszteroid és egyebek ) csak akkor kellene nyúlni, ha már súlyosabb szövődmény veszélye áll fenn, vagy a tünetek az életminőséget veszélyeztetik. Addig: gyógyvizek, gyógyteák, életmódváltoztatás, sok gyümölcs, zöldség, kirándulások, nevetés (komolyan mondom), szauna stb...

- Nemcsak Kérdező, én és még pár laikus gondoljuk így. Van pár ilyen szemléletű orvos is, lásd pl: orvostudakozo.hu !

2012. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!