Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért olyan nagy a bizalom a...

Miért olyan nagy a bizalom a "gyógyszerek" iránt? Te mit használsz, amikor megbetegszel?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évtizedekben, évszázadokban találták fel a kémiai vegyületeket, amit gyógyítási célokra használnak fel. Ennyi idő alatt kimutatták káros mellékhatásait és az immunrendszerre gyakorolt kedvezőtlen hatását. Mégis folytatják ebben az irányban a kutatásokat. Miért?

A gyógynövényekből kivont hatóanyagokból készült termékeket miért nem lehet szabadalmaztatni?



2012. márc. 4. 22:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hiányzik nekem itt némi mérnöki szemlélet néhány hozzászólóból. Van ugye egy rakás anyagunk, ezek egy részét növényekből vontuk ki (más részét ki se vontuk, a növénnyel együtt esszük meg), egy részét trükkös kémiai módszerekkel állítottuk elő.


Ezeknek az anyagoknak vannak mindenféle hatásai - egy részük hasznos, más részük káros. Ezeket a hatásokat kell mérlegelni egymáshoz képest. Itt teljesen mindegy, hogy egy szer növényi eredetű, vagy sem: a gyógynövényeknek úgyanúgy lehetnek káros mellékhatásaik.


Szerintem az nem igaz, hogy egy gyógynövényből készült gyógyszernek általában kevesebb lenne a káros hatása. Ezeket általában régebb óta alkalmazzuk, de szerintem a modern orvostudomány legalább olyan megbízhatóan teszteli a gyógyszereket, mint amennyire a régi tapasztalatokra lehet építeni. Az pedig szerintem hülyeség, hogy a növényi kivonat mindenképp egészségesebb, mint a laborban szintetizált anyag. A gyilkos galóca meg a bürök is az erdőben nő, mégse ennék egyikből sem.


Az meg teljesen másik ügy, hogy sok ember úgy gondolja, hogy megéri neki a kellemetlen tünetek csökkentése a mellékhatások árán (rossz esetben egyszerűen nem veszi figyelembe a hosszabb-rövidebb távú mellékhatásokat). Ilyenkor nyilván valami nem-növényi gyógyszert alkalmaznak, mert ezekkel erősebb, gyorsabb hatás érhető el. Ez nyilván a reklámok bűne is (mert azt harsogják, azonnal szüntesd meg a szenvedést, bármilyen áron), és sokan meggazdagodnak belőle. De ezért szerintem nem a gyógyszereket kell kárhoztatni. Ez részben azok felelőssége, akik ezeket a reklámokat megrendelik, de azok sem kellően körültekintőek, akik hagyják magukat a könnyebb irányba befolyásolni, és nem elég körültekintőek.

2012. márc. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tibi papa válasza:
53%
A csapból is az csepeg hogy gyógyszer, gyógyszer... A tv reklámok kb. 70 %-a gyógyszer.... 2 állítólag gyógyíthatatlan betegségem van. Az egyik a cukor volt! A másik a Bechterew kór. Ez egy degeneratív gyulladásos bet.,ami elsősorban a nagyizületeket /térd, csípő, gerinc / támadja meg.Ma már csak néha kell a fájdalmat csillapítani. Áttértem a paleolit táplálkozásra, szedem a vitaminokat és REIKI minden nap. Az orvosok meg csak néznek...
2012. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!