Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik nem bíznak az orvosokban, illetve "hobbijuk" az egészség témakör? Léteznek jó egészségügyi portálok?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre, szinte senkit sem érdekel igazán az egészség, néha még azokat sem, akik orvosok.


A magyar egészségügy romokban áll, az orvosok nem szeretnek dolgozni, vagy túlterheltek, ezért nem foglalkoznak az emberekkel, persze a pácienseknek sincs pénzük, a gyógyszer is drága az egészséges étel/életmód meg mégdrágább.


Hogyan lehet ezek mellett egészségesen élni a túlpörgetett modern életmódban, stressz, mérgek mellett?


Tehát akik hobbiból ezzel kezdtek foglalkozni, hogyan "tanultak"? Mennyire érzik magukat magabiztosabbnak, és mennyire tudják nélkülözni az orvosokat? Vannak ismerősök, akikkel meg lehet ezt vitatni?



2013. nov. 24. 21:59
1 2
 1/19 automatakoktel ***** válasza:
Azthiszem beletartozom ebbe a kategóriába. :) Mi az indittatásod?
2013. nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

pl. létezik olyan, hogy homeopátiás tanfolyam laikusoknak. Oda érdemes elmenni.

De el kell mondanom, hogyha valaki gyanakvó vagy nem bízik az orvosokban: az már egy tünet! (amire van homeopátiás gyógyszer)

2013. nov. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Főképp az, hogy érdekel az egészség, mert szeretnék hosszú, teljes életet élni, meg mostanában egyre gyakrabban vagyok beteg, és nincs pénzem fizetős orvosra, az állami kórházakban meg örülök ha rám néznek, vagy kiírnak vizsgálatra.


+a lelki kiegyensúlyozottság szerintem lehetetlen egészség nélkül.

2013. nov. 25. 10:50
 4/19 A kérdező kommentje:
Emma: ettől a bolondnaknézünkmidnenkit felfogástól borsódzik a hátam. Attól nem lesznek kedvesebbek és törődőbbek az orvosok, ha ezt vagy azt szedek. Szerintem aki ma azt hiszi hogy a magyar egészségügy rendben működik, az szedjen rá bogyókat...
2013. nov. 25. 10:52
 5/19 cooljet válasza:
én foglalkozom az egészségesebb életmóddal mint kezdő még de remélem segítek egy úton haladni neked :) kezdj el foglalkozni a gyógynövényekkel, olvasgass róluk melyik mire jó sok fajta van. Orvoshoz lehet nyugodtan járni annyiból jó h megálapítja mi bajod van, és utána tudsz magadnak gyógyteát készíteni, ugyanis a gyógyszerek csak a betegség elnyújtására vannak. Aztán ne igyál csapivizet inkább szerezz be forrás vizet na de küldök videót neked és nézd meg h mit művelnek az emberekkel legyél tisztába vele http://www.youtube.com/watch?v=hPDvM3x1Szw&feature=share ez az első része http://www.youtube.com/watch?v=rR5jUGXhDNA
2013. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én sem bízom az orvosokban, többször is félre kezeltek és alternatív gyógymódokat sem ismerik, vagy tagadják.

Én az antalvali.com-ot szoktam olvasgatni, de járok rendszeresen homeopatához (aki mellesleg orvos végzettségű).

2013. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok .... Először is olyan ételeket kell beszerezni, amikben a lehető legkevesebb a méreganyag. Ez nagyon nehéz és nem kevés pénz. Ma már szinte minden "mérges". Az állatokat hormonkezelik a gyorsabb növekedés érdekében, a növényeket permetezik, nagyon nehéz bió alapanyagokat beszerezni és még az sem biztos, hogy bió.

rengeteg a méreganyag az illatszerekben, főleg a sodium laureth sulphate (SLS), kőolajszármazék ....

Én a bionom boltból vásárolok, itt garantáltan tiszta anyagok vannak. Az étkezés nálam még nehézkes, mert pénzem sincsen rá és helyem se. Röviden ennyi.

2013. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Sokszor megállapítani se tudják mi a bajod, és nem is akarnak foglalkozni veled. Ha elmész 4 orvoshoz, legalább 3 félét mondanak, nyilvánvaló hogy mindenkinek nem lehet igaza.


Ebben a mindenbetegséglelkieredetű dologban sem hiszek.


A biotáplálkozás jó, csak minek beszélünk arról, amire nincs pénzünk. Ráadásul a megelőzés nem orvosolja a már kialakult bajokat.

2013. nov. 25. 14:11
 9/19 anonim ***** válasza:

Beszélni azért kell dolgokról, mert tapasztalatokat szerez az ember!


Igazából, nem is értem, hogy te most konkrétan akkor mit is szeretnél?

2013. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ebben a mindenbetegséglelkieredetű dologban sem hiszek."


...és ezt sem állította senki. Még egy homeopata orvos sem állít ilyent, ez sem tudom honnan jött .....

2013. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!