Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik nem bíznak az orvosokban, illetve "hobbijuk" az egészség témakör? Léteznek jó egészségügyi portálok?

Figyelt kérdés

Sajnos azt vettem észre, szinte senkit sem érdekel igazán az egészség, néha még azokat sem, akik orvosok.


A magyar egészségügy romokban áll, az orvosok nem szeretnek dolgozni, vagy túlterheltek, ezért nem foglalkoznak az emberekkel, persze a pácienseknek sincs pénzük, a gyógyszer is drága az egészséges étel/életmód meg mégdrágább.


Hogyan lehet ezek mellett egészségesen élni a túlpörgetett modern életmódban, stressz, mérgek mellett?


Tehát akik hobbiból ezzel kezdtek foglalkozni, hogyan "tanultak"? Mennyire érzik magukat magabiztosabbnak, és mennyire tudják nélkülözni az orvosokat? Vannak ismerősök, akikkel meg lehet ezt vitatni?



2013. nov. 24. 21:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy jó lehet beszélni róla, mert később jól jöhet, de jelenleg nem állok úgy, hogy bioételeket egyek, ezértt értelmetlen.


Cooljet válaszára reagáltam, nézd meg a videót. Abban volt hogy minden betegség lelki eredetű, ott ki is nyomtam.

A homeopátiában sem hiszek, nincs tudományos bizonyíték mögötte, csak placebo.

2013. nov. 25. 18:51
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a videót, elkezdtem de 3 perc után kinyomtam.

A homeopátiában én sem hittem, de kénytelen voltam kipróbálni mert már "életképtelen" voltam. Mára már bátran kimerem jelenteni, hogy nagyon sokat segített. Pl. most itt fekszem törött-műtött bokával és homeopátiás szert szedek (Traumeel). :))


Valamiben pedig hinni kell, mert a hit is gyógyít! :)

2013. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
. . . a világ nem csak az amit a szemeddel látsz és az agyaddal fel tudsz fogni . . .
2013. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Azt nem mondom, hogy nem vagyok nyitott felé, ki lehet próbálni ezeket, elvégre ártani nem nagyon tud, max a pénztárcádnak.


Ha meg csak hinni kell valamiben, ahhoz nem kell a tabletta.

Bár a hit témájában elmehetünk egészen addig, hogy bizonyos mutatványosok vagy fakírok hogyan képesek a hit segítségével durva fizikai hatásokat túlélni vagy vérzés és fájdalom nélkül átvészelni.

Itt szerintem valamilyen mentális motorikus kapcsoló lehet, amivel tudat alatt vagy tudatosan irányítani tudják a testüket egész részletesen. Vagy az öngyógyítás bekapcsolása".


De sajnos én a statisztikának hiszek, nem a szubjektivitásnak.

2013. nov. 25. 20:25
 15/19 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod a hozzászólásodban: "De sajnos én a statisztikának hiszek, nem a szubjektivitásnak."


Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem ha mindig hiszel a statisztikáknak, akkor nyugodtan bízhatnál a magyar egészségügyi ellátó rendszerben is, mert statisztikai szempontból igen nagy esélyed van arra, hogy egészségügyi probléma esetén megfelelő orvosi ellátásban, kezelésben részesülsz.


A 11. hozzászólásodban azt írod:


"A homeopátiában sem hiszek, nincs tudományos bizonyíték mögötte, csak placebo."


Nem tudom, mire alapoztad ezt a kijelentésedet.


Feltételezem, hogy - sokakhoz hasonlóan - jóhiszeműen hittél azoknak, akik ezt hangoztatják, és így fölöslegesnek tartottad, hogy utánajárj, hogy igazat mondanak-e.


Talán elég volt, hogy sokan, sokszor, sok fórumon és "elég hangosan" tényként kijelentették ezt, Te pedig ismeretlenül is megbíztál bennük, és valószínűleg nem vontad kétségbe sem a tájékozottságukat, sem a tárgyilagosságukat, illetve elfogulatlanságukat a témát illetően.


A 12-es hozzászólásban valaki leírta, hogy törött-műtött bokájára egy Traumeel nevű homeopátiás szert használ.


Gondoltam, nézzük a tényeket, van-e vajon "tudományos bizonyíték mögötte", történt-e például konkrétan ezzel a Traumeel nevű szerrel placebo kontrollos orvosi vizsgálat, ami igazolta a hatékonyságát.


Rákerestem a neten angol kulcsszavakkal, és számos, orvosi folyóiratokban publikált cikket találtam, ami szerint történtek ilyen vizsgálatok, és valóban hatásosnak is bizonyult ez a szer.


Nem tudom, hogy tudsz-e esetleg angolul, de ha igen, és van kedved, itt van például az első forrás, amit találtam:


[link]


A 3. táblázat elején találod azoknak a klinikai vizsgálatoknak az összefoglalását, amik a Traumeel hatásosságát vizsgálták különböző jellegű sérülések esetén randomizált, kettős vak, placebokontrollos teszteléssel (amikor az objektivitás érdekében sem a páciens, sem a kezelőorvos nem tudja, hogy ki kapja a kísérletben vizsgált szert, és ki kap csupán placebot).


Számos más, szintén placebo kontrollos vizsgálat publikációját, eredménye megtalálható a neten, amikor törés, ficam, zúzódás, vérömleny, ínhüvelygyulladás, ízületi megbetegedések, kemoterápia mellékhatásaként fellépő szövődmények stb. esetén szignifikáns különbség volt a placebot, illetve a Traumeel-t kapó páciensek gyógyulásában.


Pár hivatkozást még beillesztek ide más, a Traumeel-lel történt kettős vak placebo-kontrollos vizsgálatokról, ha Neked vagy másnak van kedve meggyőződni róla a saját szemével - mindet úgysem tudnám, és nem is látnám sok értelmét.


[link]


[link]


[link]



Remélem, nem érted félre a szándékomat. Egyáltalán nem az volt a célom, hogy kritizáljam a hozzáállásodat, vagy bárki másét, csak gondolatébresztőnek szántam, és jó szándékból írtam le ezeket.


A saját tapasztalataimból kiindulva, a saját hibáimból tanulva én legalábbis arra biztatnék mindenkit, hogy azokban a témákban, amiknek van jelentősége a saját élete, egészsége szempontjából, ne fogadja el mások véleményét, meggyőződését feltétel nélkül, éljen a tájékozódás lehetőségével.


A számomra jelentőséggel bíró témákban már ugyanúgy nem adnám ki az objektív tájékozódás lehetőségét (és felelősségét) a kezemből, mint ahogy a szabad választás, döntés lehetőségét sem akarnám másoknak átengedni az életemet illetően.


Bízom benne, hogy találtál valami megfontolásra érdemeset abban, amit leírtam. :-)


Minden jót kívánok Neked, üdvözlettel:

Vera

2013. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia Vera! Először is köszönöm a fáradozást, hogy utána néztél a Traumeel-nek (angolul ugyan nem tudok, de részben értem amit a google lefordított), habár én tudom, hogy jó szer, homeopátia ide vagy oda, nekem már egyszer segített erős vállfájdalomnál. Az én homeopata orvosom egy neves orvos, nem kókler, bízom benne, mert bizonyítot ..... habár tök szkeptikusan mentem hozzá, ő volt az utolsó mentsváram ...., nem bántam meg, sőt!
2013. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
*bizonyított
2013. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Homeopátiára visszatérve ... Én pl. a kutyámat is kezeltem homeopátiával és sikerrel. Akkor náluk, hogy is van ez a placebo? :)
2013. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Feltételezem, hogy - sokakhoz hasonlóan - jóhiszeműen hittél azoknak, akik ezt hangoztatják, és így fölöslegesnek tartottad, hogy utánajárj, hogy igazat mondanak-e. "


A tudomány hangos véleménye szerint, aztán ha megdől a zállítás, más lesz a véleményem. Túlságosan nem mentem bele, még nem kísérleteztem vele, pedig elsődleges forrásnak inkább az veendő.


"Talán elég volt, hogy sokan, sokszor, sok fórumon és "elég hangosan" tényként kijelentették ezt"


A fórumok nem érdekelnek, tudományos vizsgálatok inkább.


"Remélem, nem érted félre a szándékomat. Egyáltalán nem az volt a célom, hogy kritizáljam a hozzáállásodat, vagy bárki másét, csak gondolatébresztőnek szántam, és jó szándékból írtam le ezeket. "


Látom a szándékot, de mint írtam, nem is vagyok elzárkózó, csak most így látom.


"A saját tapasztalataimból kiindulva, a saját hibáimból tanulva én legalábbis arra biztatnék mindenkit, hogy azokban a témákban, amiknek van jelentősége a saját élete, egészsége szempontjából, ne fogadja el mások véleményét, meggyőződését feltétel nélkül, éljen a tájékozódás lehetőségével. "


Az a baj, hogy ez nem mindig van meg, mert pl akinek kevés a szabadideje vagy motivációja/energiája a témában, megbízik másokban. De most megbízok benned, és elhiszem, hogy lehet másképp. :) Azért vagyok itt, hogy tájékozódjak.

2013. nov. 28. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!