Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem hisznek sokan a...

Miért nem hisznek sokan a homeopátiás gyógyászatban?

Figyelt kérdés

Vagyis igazából úgy kellett volna feltennem a kérdést, hogy: Miért nem fogadják el az emberek a homeopátiás gyógyászat hasznosságát/előnyeit?

Ugyanis saját magamról tudom, hogy nem kell hit ahhoz, hogy használjon.


Néha már szinte azt érzem, mint ha a gyógyszergyártók átmosnák az emberek agyát, hogy a természetes szerek azok nem használnak, csak azok a gyógyszerek, amik még az adott probléma mellett 100 másik mellékhatást generálnak.


Miért kell mindenhez szkeptikusan hozzáállni? Főleg olyanhoz, ami több ezer évre visszavezethető, ugyanis a természetes gyógyítás már az ősemberek korában is jelen volt.



2014. dec. 16. 14:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Lehet jönni az okoskodással megint, hogy: hát igen, azért múlt el a betegségem, mert már semmi másban nem bíztam, stb.stb.stb.

Nem...egyáltalán nem hittem a homeopátiában, teljesen szkeptikusan álltam hozzá. Nagyjából úgy, mint a sok okoskodó, csak én nem járattam le magamat az okoskodásommal.

És mégis működött...biztos azért, mert tudat alatt hittem benne. Persze...valószínű...

2014. dec. 17. 23:59
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Én meg rájöttem, hogy az eperfagylalt gyógyítja a bárányhimlőt. A lányom eperfagyit evett mikor bárányhimlős volt, és lássatok csodát, meggyógyult!
2014. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%
#10 előbújt a szög a zsákból, érvek nincsenek, csak buta szóviccek.
2014. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%

"A placebo kifogás már ott dőlt meg, hogy egy állatnál ez nem jelentkezhet."

Pedig jelentkezik - pár cikk a témában:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

En nem szedek be gyogyszert feleslegesen de nincs is semmi bajom veluk. Aki meg nem akar fejfajasra meg torokgyulladasra valamit bevenni hat szenvedjen, ha o attol jobban erzi magat.


Remelem ha esetleg ti homeosok elkaptok valamilyen komolyabb betegseget (zoonosis - keress ra) akkor nem jottok le az utcara mezert meg fokhagymaert.


De azert ettol fuggetlenul kivancsi lennek, hogy az AIDS, Marsburg, Chikungunya es a tobbit hogy gyogyitod meg homeosan...

2014. dec. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Szégyen, hogy a 21. században még létezik olyan dolog, hogy homeopátia. Kedves Kérdező, nézz után a kettős vakteszt fogalmának.
2014. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit érveljen a kérdező? Úgy tapasztalta, hogy neki használt, talán téved, talán nem, de nincs mit érvelnie. Talán később rájön, hogy mégsem a homeopátia miatt gyógyult meg, de az is lehet, hogy még jobban megerősödik a hite, mert mondjuk a gyerekének "sunyi módon" beadott homeopátiás szer is használ neki, amikor már sok minden más nem használt, és a gyerek nem is tud róla, hogy bevette a szert (mittudomén, pohár vízben feloldva vagy valami, ha ilyet lehet).


Ilyen esetben még mindig ezer módon tévedhet a kérdező, de ha meggyógyul ő vagy a gyereke vagy akárki, akkor nem fog érvelni, örül, hogy jól van.


Én elfogadom, hogy a homeopátia tudományos szempontból mindössze placebo hatás, de nem állok keményen egyik oldalon sem, mert szerintem az emberek nem ostobák, csak szeretik azt, amiről jók a tapasztalataik (akkor is, ha tévednek, ha csak a hitük miatt gyógyulnak meg).


Itt a személyes tapasztalat a lényeg, amiért sokan a homeopátia mellett állnak. Ez olyan, mintha műszerekkel kimutatnák és bebizonyítanák, hogy a férj nem szereti a feleségét, ő meg nem fog érvelni, hiszen belül tudja és érzi, hogy szereti, ezért maximum anyázni fog, de hát érthetően...


Szóval értem én, hogy placebo, de viták helyett ti meg értsétek meg ezt:

- ellenzők, a fentiek miatt támogatják átlagemberek a homeopátiát és állnak ki mellette

- támogatók: leginkább a tudományos érvek és kísérletek miatt támadják a homeopátiát.


Nincs értelme vitázni! Amíg valaki jobban lesz és nem a valódi megoldás helyett öl pénzt ebbe úgy, hogy rosszabbul lesz, addig nincs nagy baj szerintem.

2015. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Saavedro ***** válasza:
100%

"Akik ilyen jó hosszú sorokat tudnak írni a saját okoskodásukról valószínű képtelenek bármi másnak utánajárni. "


Vagy egyszerűen nem a netes kis cikkecskékből szopják a tudományt, mint te, meg pár proletár barom társad. Mindig papoltok arról, hogy 'jaj nyitottnak lenni így-úgy', de nektek csak egy mantra maradt úgyis - a saját hülyeségetek. És aki érvekkel megcáfolja, az hazudik.


"Szerintem azon nincs mit magyarázni, hogy olyan betegségem volt, amit semmi nem hozott helyre, és ami elég nagy meglepetés lett volna még az orvostudománynak is, ha csak úgy magától elmúlik."


Imádom, amikor nagy sejtelmesen egy noname ember egy noname oldalon előjön egy történettel, amiből SEMMI nem derül ki.


Mellesleg a kutya nem kíváncsi a te 'tapasztalati valóságodra'. Ha hozol ezer esetet, amiből mondjuk 90% téged igazol, akkor már más a helyzet.


"1 értelmes választ azért kaptam: #8

Végre 1 ember, aki nem dől be a hazugságoknak..."


Az az egy ember már a placebóhoz sem értett. De legalább örülhetsz, hogy találtál egy magadhoz hasonló ökröt.


"Teljesen egyértelmű, hogy nem placebo hatás"


Mert te azt mondtad, nagyeszű? Belinkelhetek neked egy tanulmányt (többszáz oldalas), ami normálisan leírja, hogy miért placebo. Illetve most már elvileg a homeo még gyengébb a placebonál, de ez utóbbi még nem dokumentált. Az viszont igen, hogy nem hatásosabb, mint a placebo.


"csak a biológia nagy szaGértői, aki itt ólálkodnak, képtelenek a könyvektől és az eddigi hasztalan orvostudománytól elvonatkoztatni, mert rózsaszín ködként lebeg a szemük előtt az antibiotikum, gyógyszeripar, és egyéb szavak."


Vagy csak ki tudták járni az iskolát. Ne itt éld ki a frusztrációd, kis butus. A gyógyszeriparozásotok meg már rohadtul unalmas.

2016. ápr. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem hogy minek kell egy több mint egy éves kérdést újra felhozni? Ráadásul a kérdezőről már a kérdéséből látszik hogy elvarázsolt hülye, kár beléje a szó.
2016. ápr. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!