Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátiás gyógyítás: igen,...

Homeopátiás gyógyítás: igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban sokáig részesültem -többek között- homeopátiás gyógykezelésben, egyszerűen azért, mert hittem abban, hogy az orvos ezt tartja jónak. Mostanában pedig sok olyan tudományos cikket olvastam, amik az ilyen, hatóanyag nélküli szerekben a saját hitünkön kívül semmilyen gyógyító hatást nem találnak.Ezek a vélemények a szer mágneses rezonanciájára hivatkoznak. Akit anyagi érdekeltsége motivál, megértem a véleményét, de én, aki egyik oldalon sem állok, nem tudom, mit gondoljak?

2016. jan. 20. 14:08
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
93%

És a lényeg ez! Tessék figyelmesen elolvasni és értelmezni.


[link]

2016. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 10-es tudtál linkelni három cikket, ami véletlenül igazolja a homeopátiát? Ügyes vagy, kapsz kockacukrot… Jaa mégsem, ugyanis elolvastad egyáltalán miket linkeltél? Az egyik cikk ami valami német komplementer medicinás lapban jelent meg (tehát szavahihetősége máris kétséges) kemény 22 esetet tud felvonultatni ami finoman fogalmazva röhejes. Összehasonlításképpen az én szakdolim 14 esetet tartalmazott és csak azért volt benne az a 14 eset is mert tisztán irodalmi dolgozatként nem lehetet volna ötös. Szóval egy egyetemi szakdoli komolyságú cikkel ne röhögtessél már. A másik cikk a Homeopathy nevű lapban jelent meg, na most, egy ilyen cikket mégis hogyan vegyen komolyan az ember? Ez kb. olyan, mint amikor az autógyártó a saját márkáját reklámozza. A harmadik cikk a Multidisciplinary Resp. Medicine-ben jelent meg, egy olyan lapban, aminek 0,151 az impakt faktora, tehát gyakorlatilag kb. Blikk kategóriájú lapocska. Összehasonlításképpen az egyik legkomolyabb, igazi tudományos nagyágyú lapnak a Science-nek ez az értéke 33,61, de ha csak egy közepesen jelentős szaklapot veszünk, mondjuk az Anesthesia and analgesia-t akkor is 3,47-es impakt faktort kapunk, tehát a Multidisciplinary Resp. Medicine tudományos körökben egy hatalmas nulla. Arról nem is beszélve, hogy a kísérlet alatt gyakorlatilag nem volt normális kontrol csoport, mert nem azt hasonlították össze, hogy mi van akkor, ha az egyik csoport, kap homeopátiás szert a másik meg placebó szert mi történik, hanem mind a két csoport kapott homeopátiát csak az egyik AB-t is kapott mellé. Ez a cikk maximum azt bizonyítja, hogy az antibiotikumok szart sem érnek köhögésben… Mily meglepő, hiszen vírusos betegségekre mint az influenza meg a nátha nem hatnak, és sokszor ezek okoznak köhögést. Ráadásul az egész kutatás valami szubjektív verbális pontrendszeren alapszik, ami szintén a vicc kategória.

Szóval öreg ennyit a cikkeidről.

Farmakólógiailag teljesen más reackiót adhatnak a gyógyszerek épp ezért kockázatos a gyógyszer szedés a homeopátiának nincsenek mellékhatásai és nem is árt mivel nincs benne molekula... :)


Öreg, én a helyedben nem használnám a farmakológia szót, mert fingod sincs arról, mit jelent. DE ha már jössz itt nagy szavakkal kíváncsian várom a homeopátiás szerek farmakodinámiáját, vagy farmakokinetikáját, ezek nélkül ugyanis nehéz farmakológiáról beszélni a modern gyógyszertanban. Abban egyet kell értenem, hogy orvosi szempontból a homeopátia nem árt, hiszen SEMMILYEN HATÁSA SINCS, olyan hatékony gyógyszer ugyanis nincs, aminek csak pozitív hatásai vannak!

„mivel nincs benne molekula... :)”


Csak egy egyszerű kérdés, te megbuktál kémiából általános iskolában? Vagy még nem tanultál kémiát? A homeopátiás szerekben is vannak molekulák. Nem is kevés, sőt ha jól tudom, persze lehet hogy nem tudom jól, mert orbitális baromságokkal keveset szoktam foglalkozni, de a nagy homeopátia fanok, pont azt állítják, hogy a molekulák megváltozott rezgése okozza a gyógyító hatást. Amúgy meg mindenben van molekula, hiszen a világunkban minden atomokból és molekulákból épül fel.

„Na húzzatok el melegebb éghajlatra a baromságaitokkal mert már unalmas...”


Tudod a stílus maga az ember…


De ha tudsz linkelni randomizált, kettős vak, több ezer fős, prospektív klinikai kutatást, ami mondjuk valami értelmes szaklapban jelent meg (mondjuk 3 feletti az impakt faktora), és a homeopátiát igazolja, akkor esküszöm megkövetlek.

2016. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
92%

"Farmakólógiailag teljesen más reackiót adhatnak a gyógyszerek épp ezért kockázatos a gyógyszer szedés a homeopátiának nincsenek mellékhatásai és nem is árt mivel nincs benne molekula... :)"


Mea culpa lefelejtettem az idézőjeleket.

2016. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
93%

"52%-os hivatalos és tudományos publikációkat linkeltem be a homeopátiáról... Ilyenkor mire hivatkoztok szkeptikus barmok?"


Linkeltél három vicc kategóriájú cikket. Tudod az orvostudományban demokrácia van, van aki az ilyen trágyát is leközli, és ha van aki leközli, akkor bekerül a Pubmedbe.


"Arra, hogy márpedig tudományosan nincs bebizonyítva, mert tudatlan senkiházi bunkók vagytok akik egy olyan témában osszátok az észt amiről halvány gőzötök sincs? "


Itt úgy érzem te tévedtél olyan témára amiről gőzöd sincs. Fogalmad sincs például, hogy mennyit ér egy tudományos publikáció.


Ó és én úgy gondolom, hogy mi elég kulturáltan fejeztük ki magunkat. Itt aki bunkó és barom és személyeskedik az egyedül te vagy, drága "barátom".

2016. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
0%

Igen tudom amikor pofán ejt titeket valaki akkor jön a kapkodás és a hazugságok, amiket szoktatok előadni, igen tudjuk már ismerjük ezeket az eszközöket...


:)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kettős vaktesztek az akupresszúra reflexológia hatásáról és persze felhasználják korházakban is és rehabilitációs központokban, ahogy pl a homeopátiát a háziorvosok is, mert talán van hatása...


[link]

[link]

[link]

[link]


[link]


Az MTA egy vicc majd ha olyan okos emberek lesznek ott mint ez a kínai orvos akkor pofázhatnak, de addig ne...


:)


Ennyit arról, hogy nem működik az akupresszúra, akupunktúra, homeopátia... Tudjátok a gyógytorna az a jógából lett kifejlesztve pl, illetve az orvosi gyógymasszás ami mind keleti orvoslásnak az alapja, amit orvosi diagnózis alapján végeznek, mint pl én is..


Szóval van közöm annyira a témához, hogy kijavítsalak titeket... Egy normális vizsgálati eredményt nem linkeltetek eddig és semmilyen "tényt", csak lejáratás céljából vagytok itt, elég egyértelmű...


A természetgyógyászat és a keleti orvoslás nem lett volna akkor kitörölhette volna a nagy nyugati orvostudomány és a kettőt használják is... Ugyanis mindennek ez az alapja akár tetszik akár nem, és soha nem fogják tudni beszüntetni ezeket a dolgokat a senkiházi hazug patkányok miatt, mint amilyenek ti vagytok...


Pont és további jó estét mindenkinek...


:)

2016. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
88%
Kedves OKJ-s táltos barátunk, ne hagyd abba :-).
2016. jan. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
12%

Ó értem ennyit tudtál ide kommentelni Te troll? :) Majd ha lesz fő iskolai szakképesítésed és ötös vizsgád anatómiából és a témakorböl akkor pofázhatsz, de addig ne... :)


Amúgy meg a mi orvosainknak is elege van az ilyen idiótákból, mint amilyenek ti vagytok, nehogy azt hidd, hogy vannak főorvosok, akik egyetértenek a baromságaitokkal... Szóval nektek nem kellene hülyének nézni az embereket...


Amúgy megkérdezhetem, hogy te mivel foglalkozol illetve mi a tökömet keresel ebben a kategóriában és a haverjaid, akiket nagyon nem érdekel ez a téma? :)


Egy tudományos lapot nem linkeltél be, csak valami barom MTA cikket ami csak lejáratás céljából készült.. Oké köszi szépen, csak hogy vannak orvosok akiket abszolút nem érdekelnek ezek a hazugságok, mint pl a mi orvosainkat sem és szakembereket sem, ahogy engemet sem.. Én ezzel szemben csomó vizsgálati eredményt és tényt linkeltem be...


Úgy, hogy eddig én tartom a tükröt és megmondom őszintén lehet, hogy a stílusom kicsit gáz volt, de nagyon elege van, nagyon sok szakembernek belőletek...

2016. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
0%

[link]


A másik meg ez, ez az "orvos" aki csak a homeopátiát kritizálta semmivel nem támasztotta alá az állításait sértő rágalom és személyeskedés volt, ez nem orvos hanem egy hazug senkiházi....


A belgyógyász doktornő meg olyan szinten kiosztotta és a hazugságaival szemben állította, hogy köpni nyelni nem tudott a "doktor úr".. Na ennyit a hozzátok hasonló emberekről..


:)

2016. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
79%

Öreg te most komolyan egy felsőoktatási szakképzésre vered a nyálad? :-D Na ne viccelj. Az anatómiát meg ne nagyon vedd a szádra, mert halvány lila gőzöd sincs arról mi az. Ötösöd lett anatból? Húúú. Tudtad, hogy az embernek vannak csontjai? Mert az FSZ kb. ilyen szintű tudást ad. Én egyébként orvos vagyok, és az a rohadt nagy helyzet, hogy a kollégáim 95 százaléka szerint a homeopátia egy orbitális baromság.


Ami meg a linkjeidet illeti... ki a túró beszélt itt akupunktúráról? Senki. Az akupunktúra egy tök jó gyógymód, tök jó fájdalomcsillapításra, számos cikk bizonyítja, hogy jó, és van tudományos alapja is, ugyanis szépen be lehet illeszteni a fájdalom kapu elméletébe... A vita nem az akupunktúráról, hanem a homeopátiáról szólt.

Ami a keleti orvoslást illeti, valóban sok mindent köszönhetünk neki, de azt illeni tudni, hogy a modern orvoslás nem keleti alapú! A modern orvoslás alapjait Hippokratész tette le, tehát görög alapú a nyugati orvoslás. Mit gondolsz miért van ott a kígyó minden orvos pecsétjén? Aszklépiosz kígyója az orvoslás, és az orvosi hivatás jelképe. Tehát a nyugati orvoslás görög eredetű.


Ami meg a trollkodást illeti. Itt egyedül te trollkodsz és fröcsögsz minősíthetetlen hangnemben, a vitapartnereidet nem tisztelve. Ezzel mondjuk magadat minősíted és teszed nevetségessé, de sebaj, bohócokra is szükség van. :-D

2016. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
87%

Ó és drága barátom, a homeopátiának köze sincsen a kínai orvosláshoz, szóval fogalmam sincs, hogy miért hoztad fel a kínai orvoslás témát. A homeopátiát Hahnemann találta fel a 18. században és gyakorlatilag a nyugati orvoslás egy botlásának vakvágányának tekinthető.


Igazából, amit látok az írásodon az az, hogy nem tudsz értelmes érveket felhozni, ezért tereled a témát és ködösítesz, valamint iszonyatosan primitív stílusban személyeskedsz.

2016. jan. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!