Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátiás gyógyítás: igen,...

Homeopátiás gyógyítás: igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban sokáig részesültem -többek között- homeopátiás gyógykezelésben, egyszerűen azért, mert hittem abban, hogy az orvos ezt tartja jónak. Mostanában pedig sok olyan tudományos cikket olvastam, amik az ilyen, hatóanyag nélküli szerekben a saját hitünkön kívül semmilyen gyógyító hatást nem találnak.Ezek a vélemények a szer mágneses rezonanciájára hivatkoznak. Akit anyagi érdekeltsége motivál, megértem a véleményét, de én, aki egyik oldalon sem állok, nem tudom, mit gondoljak?

2016. jan. 20. 14:08
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
15%

Maxrock és a szkeptikus társaság minden ilyen keleti kezelésre azt írják, hogy hatástalan... Ott írta felül is hogy annyit érnek a homeopátiás kettős vaktesztek, kb mint a reflexológiáról is amit belinkelgettem.. :) De látom elkerülte a figyelmedet... Ezért is linkeltem be megint azokat a dolgokat...


Akkor Dr. Lakos András szerint definitíven árt a homeopátia a videóban, de erre a nő csak röhögött hiszen nem árt a homeopátia, önnellentmondásba keveredett a sok hazugságoktól, amiket felhozott, szóval légyszíves ne vegyél már ennyire hülyére... :)


A másik meg, hogy képzeld el én korházban dolgozok és főorvosok irányítják ezeket a kezeléseket és képzeld el hogy nagyon jó tapasztalatunk van a homeopátiával kapcsolatban is ugyanúgy, mint a reflexológiával... :)


Szóval légyszíves vegyél már vissza az egódból oké, az engem rohadtul hidegen hagy hogy orvos vagy, viszont én ismerek olyan orvosokat is akik használják homeopátiát és fel is írják a betegnek és nagyon képben vannak a hatás mechanizmusával..


Majd ha olyan észérveket hozol fel mint az a belgyógyász doktornő a videóban, és ha egyáltalán képes vagy megcáfolni orvos létedre akkor szólhatsz a témában és kritizálhatod, de addig nem.. Szóval én is ugyanúgy szakember vagyok az egészségügyben és nem fogok neked hinni csak azért mert orvos vagy... :)


Mikor ismerek olyan orvosokat is akik felírják a homeopátiát... Ugyanazt azt végezték el amit te és csak is orvos végezheti el a homeopátiát...


A természetgyógyász, reflexológiát is csakis gyógymasszőr, gyógytornász végezheti el pl vagy akinek emelt szintű szakképesítése van...

2016. jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
17%

"Mit gondolsz miért van ott a kígyó minden orvos pecsétjén? Aszklépiosz kígyója az orvoslás, és az orvosi hivatás jelképe."


Az egy dolog, hogy nem értesz a szimbolisztikához, én viszont antropológiával is foglalkozok mellék ágon és szimbolisztikával, vallástörténettel... Én is tanultam, hogy a kígyó az orvosi tevékenység szimbóluma, csak sajnos ez rohadtul nem igaz... :)


[link]


A kigyó marhára nem az orvosi hivatás jelképe, de ne zavarjon sokkal ősibb és nagyon régi szimbólum a kigyó... Babilon és Egyiptomból ered a kigyó szimbólum eredetileg ott van pl a fáraók mellszobrán is és a kobra fejű Istenséget szimbolizálja a fáraó korona, nem beszélve hogy a botra feltekeredő kigyó benne van a Bibliában is ami már több ezer éves kódexekre vezethető vissza pl amikor Mózes a zsidókat kánaánba vitte (természetesen lehet csak szimbólum nem biztos hogy valóban is ott volt) amikor a zsidók elégedetlenek voltak amikor nem volt annyi étel és akkor jön képben a manna, mint eledel amit Isten ajándékozott nekik...


:)


[link]


Akkor ha érdekel a Nap imádattal pl nagyon összefüggésbe hozható a kigyó szimbóluma.. A kundalini energiát szimbolizálja a gerinctövön keresztül felkúszó kigyó a hét csakrán keresztül feláramlik a kundalini energia vagy a kigyó erő, ahogy a vallási filozófiákban említik, hindu tibeti pl és ennek az egésznek Babilon és Egyiptom volt a forrása.. És azért szimbolizálták a fáraók mellszobrán és volt a fáraók koronájánál pont a harmadik szemnél a kigyó, mivel a kundalini energia nyitja meg a harmadik szemet azaz megvilágosodik az elméd, a vallási Nap kultusz filozófia szerint...


:)


Akkor ha érdekel tudod azért kötődik ascklepios a kigyó szimbolumához, egyrészt a görög mitológia nagyon sok babiloni és egyiptomi szimbolizmust vett át, nem beszélve arról hogy már megint a Nap imádattal hozható összefüggésbe ez a dolog... Apolló egy Nap Isten/Lucifer a görögmitologiában és ascklepios pedig a fia épp ezért kapta meg pontosan a kigyó szimbolizmust... És semmi képpen nem kötődik a gyógyítás szimbolumához, egyébként meg a kigyó egy okkult babiloni szimbólum még ha nehezen is akarod elfogadni, rengeteg kódex ezt alátámasztja sőt rituálékhoz is használták amit az akkori kultúrák ábrázoltak is...


:)


De ezt csak kiegészítésként írtam le, hogy nem legyünk azért annyira hülyék hogy mindent beszopunk amit oktatnak nekünk az iskolába, ez sokkal többről szól és több mondanivalója van mind gondolnánk...


:)

2016. jan. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
16%
Ja és azt még hozzátenném, hogy biztosan emlékeztek arra a bizonyos történetre amikor Mózes bement a fáraóhoz és kigyót varázsolt a botjából, hogy ha nem engedi el a hébereket... Ez természetesen megtörtént viszont a fáraó is kérte a mágust hogy ő varázsoljon kigyót a botjából viszont a kobra a két kis kigyót megette ami Mózes varázsolt a botjából... Ezzel azt szimbolizálva hogy Isten hatalmasabb.. (Még ha nem és értek ezzel egyet, mármint azzal hogy köze lenne a kigyónak Istennek) Mert inkább a sátánhoz szokták kötni, csak érdekes módon ez bekerült a Bibliába és szerintem a Vatikán rakta bele ők is sok nap kultusz szimbólumot használnak...
2016. jan. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
11%

"Öreg te most komolyan egy felsőoktatási szakképzésre vered a nyálad? :-D Na ne viccelj. Az anatómiát meg ne nagyon vedd a szádra, mert halvány lila gőzöd sincs arról mi az. Ötösöd lett anatból? Húúú. Tudtad, hogy az embernek vannak csontjai? Mert az FSZ kb. ilyen szintű tudást ad. Én egyébként orvos vagyok, és az a rohadt nagy helyzet, hogy a kollégáim 95 százaléka szerint a homeopátia egy orbitális baromság."


Ja azért ezt orvos létedre nem írtam volna le, mert csak saját magadat járattad le vele, ugyanis az orvosi gyógymasszőrök sokkal többet tanulnak, mint gondolnád a természetgyógyász-reflexológia nem egyszerű témakőr ráadásul még ehhez... :)


Szóval arra verem a nyálamat pl hogy a betegek visszajelzése szerint nagyon jó szakember vagyok és hamar rendbe hozok gerincbetegségeket és egyéb reumatikus betegségeket, fájdalmakat pl... :) De ha neked nem kellenek az ilyen szakképzett emberek az egészségügyben akik rehabilitációs központokban és korházban dolgoznak (mert kb ezt úgy reagáltad le hogy semmit nem ér amit tanultak az orvosi gyógymasszőrök, gyógytornászok stb, akkor nem tudom hogy hogy mered magadat orvosnak nevezni... :)


És vannak orvosok is akik elismerik a munkámat, az ilyen orvosok mint te meg játszák az eszüket a nagy semmire.. Tudod a hozzád hasonló orvosokat szokták általában kiröhögni, a normális orvosok akiknek az a célja hogy meggyógyítsák a betegeket... Egy olyan rendszerben tanulsz amit a rockafeller alapítvány határozott meg és manipulált szóval ez a kigyós dolog is egy nagy téveszme... ÉS nehogy azt hidd, hogy ezt csak én tudom így... :)

2016. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadók, nem akartam ennyire felkorbácsolni a témával kapcsolatos érzéseket, illetve megváltoztatni bármelyik szakember meggyőződését. Annyi biztos, hogy nálunk a műszaki tudományokban minden tétel, minden megállapítás, matematikai, mechanikai, kémiai stb. számításokon alapul, majd a számításokat kísérletekkel is igazolni kell. Úgy tudom, ez a gyógyszerek esetében is így van. Fiatalabb koromban volt orvos feleségem, így egy picit volt módom látni az orvostudomány dilemmáit is, ennek ellenére kínai természetgyógyászokhoz, majd homeopatás orvoshoz jártam, mert nem akartam, hogy agyontömjenek gyógyszerekkel. Sajnos sem a komoly derékfájdalmam, sem a vérnyomásproblémáim nem szűntek meg ezek hatására. Pedig nagyon sokat költöttem rá. A derékfájásom akkor múlt el, amikor építkeztünk, ahol fizikailag rengeteget dolgoztam. A vérnyomás, és a ritmuszavar, kezelésébe már a homeopátiás kezelések sem segítettek, pedig itthon nem forgalmazott szereket rendeltek Ausztriából, drága pénzért. Nem szeretnék ítélkezni, aki hisz benne, használja továbbra is a homeopátiás szereket, de a rengeteg gyógyszer felírását sem látom indokoltnak, bár tudom ebben van némi érdekeltsége az orvos társadalomnak. A hom.szerek betiltásának sem látom értelmét, mert feketén így is úgyis mindent be lehet szerezni, és aki ebben hisz, be is szerzi. Sok szerencsét Minden kommentelőnek!
2016. jan. 28. 12:16
 26/48 anonim ***** válasza:
24%

"Nem szeretnék ítélkezni, aki hisz benne, használja továbbra is a homeopátiás szereket, de a rengeteg gyógyszer felírását sem látom indokoltnak, bár tudom ebben van némi érdekeltsége az orvos társadalomnak. A hom.szerek betiltásának sem látom értelmét, mert feketén így is úgyis mindent be lehet szerezni, és aki ebben hisz, be is szerzi. Sok szerencsét Minden kommentelőnek!"


Sok szerencsét kívánok neked az egészséged érdekében hidd el, hogy a gyógyulásba vetett hit segíteni fog... A lelki problémákat is figyelembe kell venni, a materalizmust félre kéne tennie sok embernek és akkor rájönnének bizonyos dolgokra, ami a világunkban történik... :)


Pl a mai napig nem tudják meg fejteni a piramisok titkait, hogy építették, egyáltalán miféle emberek voltak a fáraók mert még az is kétséges, hogy emberek egyáltalán... Nagyon sok lelet és bizonyíték van ezekre a dolgokra csak a média soha nem fogja neked megmutatni ezeket, főleg a természettudományos dolgok titkait miféle gyógymódok vannak még pl..


A gyógyszercégekről meg csak annyit, hogy Dr. Lenkei Gábor (most eltekintve, hogy szcientológus volt vagy nem semmi köze ehhez), szépen csőbe húzta a gyógyszermaffiát és az ANTSZ rengeteg hazugság alapján vesztette el a pert...


6 éven keresztül tartott és szépen manipulálta a média ezeket a dolgokat és részt vett a szkeptikus társaság és a média Lenkei lejáratásában... Érdekes, hogy ezt elfelejtették a médiában leközölni az emberekkel, szóval ennyit erről...


A források:


https://www.youtube.com/watch?v=SeeJko7jXdg

https://www.youtube.com/watch?v=Sjaygz-Q3Mg

https://www.youtube.com/watch?v=fysasRMCrvI

https://www.youtube.com/watch?v=R3b-2326Y-4


[link]


Úgy, hogy azt üzenném a kedves orvos kollégának, hogy a gyógyszereknek a többsége csak tüneti kezelés semmi más és nem az a célja, hogy a betegségnek a kiváltó okát megszüntesse..


Szóval érdekelne, hogy miért nem azokat a gyógyszereket tiltanád be amik gyakorlatilag hatástalanok és a mellékhatásoktól rosszabb lehet a beteg állapota.. Főleg annak fényében, hogy sok olyan gyógyszert vontak ki a forgalomból amit már több 10 éve forgalmaztak és utólag kiderült, hogy hatástalanok?


A homeopátiát meg betiltanád? :)


Pffff....

2016. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén szólva rohadt sokáig lehetne ezt a vitát folytatni, de rohadtul nincsen kedvem. Nincsen kedvem elmagyarázni egy totál laikusnak, aki azt sem tudja, hogy mi a különbség az akut és a krónikus betegség között, azt, hogy miért tüneti kezelés a gyógyszerek jelentős része, azt sincsen kedvem magyarázni, hogy mi az a szekunder és tercier prevenció, amiben a gyógyszerek jelentős részének fontos szerepe van. ÉS nincsen kedvem az ezo-blabala baromságot sem hallgatni, az másik kategória.


Gyógymasszőr részhez hozzátenném, hogy bocsi, de, te a kis FSZ-eddel fényévekre vagy a szakemberségtől. Szakembernek a komoly tudással bíró embereket nevezném, te pedig még az orvostudomány alapjaival sem vagy tisztában. Ó és ne akard magad egy lapon említeni a gyógytornászokkal! Ez sértés rájuk nézve! A gyógytornász magasan képzett, DIPLOMÁS, tényleges szakember. Te egy szimpla kuruzsló vagy. Részemről a vita itt lezárva. Így is túl sok időt áldoztam rád az életemből. Nem érdemelsz többet.

2016. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
13%

És ezzel a kommenteddel tulajdonképpen ki is derült, hogy halvány gőzöd sincs a szakmámmal kapcsolatban semmiről sem... :) Orvosi diagnózis alapján gyógyítom meg a beteget és a rehabilitációs szakorvos küldi hozzám... Szóval halvány lila gőződ sincs semmiről csak egy senkiházi troll vagy és nem orvos ez már ki is derült ebből a hozzászólásodból... :)


Tudod a gyógytornászokkal együtt dolgozunk a rehabilitációs központban és én is végezhetek passzív kimozgatásokat szóval van közöm a témához és nem is kevés... :)


De te komolyan ennyi éssze,l hogy a búsban végeztél el egy egyetemet? :)


Csak azért kérdezem mert ha ezt egy rehabilitációs szakorvos látná, amiket levágsz hát röhögőgörcsöt kapna tőled... :)


Na tényleg sajnálom, hogy ennyi energiát pazaroltam a hülyeségeidre....

2016. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
15%

Hát és bakker orvosnak mered magadat nevezni, hát ilyen alap dolgokkal nem vagy tisztában te tudatlan bunkó paraszt.... Legalább ne rontanád korházak és szakemberek tekintélyét te bunkó.... Na látod az ilyen embereket kéne kitiltani az egészségügyből, ha egyáltalán orvos vagy, mert 100%-ra veszem inkább, hogy egy troll..


Itt van tájékozodjál egy kicsit te nagy orvos elme...


[link]

2016. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
83%
A kérdezőnek üzenem, hogy valóban fontos a gyógyulásba vetett hit, mert, akik hisznek valamiben, azoknak mindig könnyebb, de van közép út és azt javaslom azt keresse. Nem kellenek a homeopátiás álcsodaszerek és nem kell mindenre egyből 20 gyógyszert beszedni, de komoly baj esetén igenis orvoshoz kell fordulni és gyógyszert szedni. Mert amíg nincs megfelelően kezelve a baj, de fut az idő sok esetben a helyzet csak rosszabbodhat. Az előttem egymásnak ugrók közül, megértem a 52%-os hozzászólót, de már megtanultam, hogy felesleges leállni vitázni olyanokkal, akiket tudományosan bizonyított tények nem hatnak meg. Ezer gyógyszer hatás mechanizmusát leírhatnánk ide, mondhatnám magam én is szakembernek, azon az elven, amin a vitapartnere, de ezeket az embereket elvakultak, ah ő hígított zebra fülzsírral akarja kezelni a pajzsmirigy problémáját, hiába ajánlgatod neki a hormon készítményt. Fölösleges ezen vitázni az emberekkel. Amikor már nem fogadja el az általa tudományosnak vélt cikkek cáfolatát és amikor elkezdenek előhozakodni a bibliával meg az ezotériával ott ezeket abba kell hagyni, mert onnantól már csak felhúzza magát az ember, ők pedig még mélyebb bugyrokból húznak elő még földtől elrugaszkodottabb dolgokat és sajnos ezeknek a dolgok hihetetlen mennyiségűek.. Az ember csak próbálja megcáfolni a dolgokat, érvel és érvel és egyszer csak azon kapja magát, hogy 3 napja vitatkozik egy névtelen fórumon egy magát szakértőnek tartó akárkivel arról, hogy miért nem gyógyítja Miley Cirus a torokgyíkot.
2016. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!