Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátiás gyógyítás: igen,...

Homeopátiás gyógyítás: igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban sokáig részesültem -többek között- homeopátiás gyógykezelésben, egyszerűen azért, mert hittem abban, hogy az orvos ezt tartja jónak. Mostanában pedig sok olyan tudományos cikket olvastam, amik az ilyen, hatóanyag nélküli szerekben a saját hitünkön kívül semmilyen gyógyító hatást nem találnak.Ezek a vélemények a szer mágneses rezonanciájára hivatkoznak. Akit anyagi érdekeltsége motivál, megértem a véleményét, de én, aki egyik oldalon sem állok, nem tudom, mit gondoljak?

2016. jan. 20. 14:08
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
18%

luc Montagnier Nobel-díjas tudós kimutatta, hogy a vízben levő vírusra jellemző elektromágneses sugárzások gyengülve ugyan, de akkor is megmaradnak, amikor a hígítás alapján már egy vírus sem lehet benne, tovább hígítva pedig érdekes módon ismét erősödik(ez a homeopátia alapja).


Szóval ennyit azokról az emberekről, akik a homeopátia ellen nyilatkoznak....


Na viszlát és további jó gondolkodást!


:)

2016. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
42%
Az általad említett és mélyen tisztelt tudós sajnos beteg. Nobilitis-ben szenved. Nézz utána nyugodtan.
2016. jan. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
37%

Te meg szerintem semmiért nem kaptál Nobel díjat főleg egy olyan dologért, ami jelentősen megváltoztatta az emberek jövőjét és én jobban hiszek egy Nobel díjas tudósnak, mint neked...


A másik gondolod, hogy orvosok működtetnének és tanítanák az egyetemeken a homeopátiát szakorvosok számára, ha nem érne semmit? Ahogy az akupunktúra se, amit ráadásul egy világhírű kínai orvos oktat a Semmelweis Orvosi Egyetemen? :)


[link]


De áhh hagyjuk a magadfajta emberek azt élvezik, hogy ha trollkodhatnak, és ha provokálhatják a másikat, de ezzel csak saját magadat járatod le nem engem.. És ez a képmutatás, amit csinálsz nevetséges te provokálhatod az adott szakembert és megteheted, hogy lenézd azt akik a természetgyógyászattal foglalkoznak... De arra nem gondolsz, hogy csomó orvos van aki természetgyógyász is mellette és sokkal többet foglalkoznak a betegek problémájával, mint a hagyományos orvosok, akik csak felírnak x gyógyszert gondolkodás nélkül nem számítva azt az 40-50 mellékhatást, tisztelet a kivételnek, mert van szerencsére...


Csodálkozol, ha elküldik az adott embert melegebb éghajlatra ráadásul tényekkel alátámasztva, mert aztán mondhatod, hogy nem érnek semmit a vizsgálati eredmények és a tények... Viszont te egy vizsgálati eredményt nem küldtél és semmilyen ténnyel nem szolgáltál a homeopátiáról a reflexológiáról és az akupunktúráról sem, hogy nincs hatása és, hogy nem működik...


:)


Én viszont szolgáltam vizsgálati eredményekkel és csomó tényt linkeltem be, még azt sem fogadod el, hogy a reflexológiát, rehabilitációs főorvosok irányítják korházakban, ami intézményesített....


[link]

[link]

[link]



Ezzel nem tudok mit kezdeni a saját orvostudományodnak mondasz ellent és még csak észre sem veszed.... Ezt a saját érdekedben mondom, de úgy is a falnak beszélek..


Felejtsük el egymást egy életre, nagyon remélem, hogy rájössz magadtól, hogy amit csinálsz az igenis helytelen, én bocsánatot kérek a viselkedésemért nem jogosít fel a személyeskedés... De azt nem tudom elviselni, ha szakembereket és korházi intézmények hírneveit akarják ilyen hülyeségekkel bemocskolni.. Én annak ellenére, hogy összekaptunk, és hogy nem értünk egyet egymással, én nem kívánok semmi rosszat neked...


Jézus szavaival élve még, ha ateista is vagy azért ezzel zárnám le ezt a vitát:


"Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót azokkal, akik gyűlölnek benneteket, imádkozzatok azokért, akik üldöznek és gyaláznak titeket, hogy gyermekei legyetek mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra és gonoszokra egyaránt, és esőt ad mind az igazaknak, mind a bűnösöknek."


:)

2016. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Hévizet kihagytam! A Szent András Reumakórház és a Zsigmondy Vilmos Harkányi Gyógyfürdő kórház Magyarországon a leghíresebb rehabilitációs központok, ráadásul nemzetközi szinten is... Ahol a reflexzóna masszázst alkalmazzák...


"Nagy mókamester vagy, vagy csak szimplán hülyének nézed az embereke?

Ezek semmire sem bizonyítékok. Kb annyit érnek mint a reflexológiás linkjeid: semmit :-)."


Szóval ez a kommented nem ér semmit....


"Kedves OKJ-s táltos barátunk, ne hagyd abba :-)."


A provokációdról meg ennyit... Úgy, hogy gondolkodj el, hogy miért uralkodott el a topicban az agresszív viselkedés... Egy orvos egy tényleges szakembernek, orvosi gyógymasszőrnek és gyógymasszőröknek a munkáját rágalmazta és híres kórházi intézmények tekintélyét is rontotta ezzel... Te szándékosan provokáltál és a tényekkel csak azért is szembe mentél, és tudod hogy igazam volt és ennek ellenére mégis trollkodtál tovább és nem csak ebben a topicban...


Csak, hogy képben legyünk ezt utólag még azért ide írnám... Ha már idéztél a személyeskedésemmel kapcsolatban...

2016. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
52%
A hangulatot Te kelted a folyamatos és minősíthetetlen beszólásaiddal. Egyik már kitörölt hozzászólásodban kedves édesanyámat is említetted. Ezen Te gondolkozz el!
2016. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
56%

Igen ez valóban így volt, mivel az Index cikkjére reagáltam valóban nem kellett volna számra vennem, ebben igazad is van! Én ezért elnézést is kérek, de gondolj arra, hogy ha szakember vagy egy adott területen az hogy esik ha annak a munkáját rágalmazzák, és ez az adott korházakra is érvényes a kollégáimra szakemberekre, (ez természetesen nem jogosít fel senkit az agresszív viselkedésért..) Ebben tökéletesen igazat adok neked, annak ellenére, hogy nem értünk egyet egymással bizonyos dolgokban.... De nehezen tudja elviselni az ember azt amikor a saját szakmáját és munkáját rágalmazzák!


Mivel bocsánatot kértél tőlem a másik topicban így én is egy bocsánatkéréssel tartozok neked ez miatt!


Isten Áldjon!


:)

2016. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
34%

Én dr. Ébert Jenő könyvének elolvasása után kezdtem el hinni a homeopátiában. Hiszek benne, és ehhez nekem nem kell tudományos bizonyíték, mint ahogy a többi alternatív gyógymóddal kapcsolatban sem. Aki nem hisz benne, ne használja, szedjen gyógyszereket, az ő döntése.

Tudjátok, amikor az embert (és gyerekeit) évekig kezelgetik mindenféle gyógyszerekkel és kenőcsökkel az orvosok, jó esetben nulla eredménnyel (rosszabb esetben még rosszabb is lesz az állapota), óhatatlanul csalódik és elkezd valami más módszert keresni a gyógyuláshoz. Én most itt tartok. Ha a homeopátia segít, akkor az. Ha a hitem, akkor az. Nem érdekel, csak a végeredmény, a gyógyulás.

2016. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva rohadt sokáig lehetne ezt a vitát folytatni, de rohadtul nincsen kedvem. Nincsen kedvem elmagyarázni egy totál laikusnak, aki azt sem tudja, hogy mi a különbség az akut és a krónikus betegség között, azt, hogy miért tüneti kezelés a gyógyszerek jelentős része, azt sincsen kedvem magyarázni, hogy mi az a szekunder és tercier prevenció, amiben a gyógyszerek jelentős részének fontos szerepe van."


Témába vágó cikk:


[link]


Dr Zacher Gábor toxikológus szerint a gyógyszerek jelentős többsége nem is annyira hatékony, mint azt képzeled és a 3 népbetegség a gyógyszer okozta mellékhatások...


Ja és az hogy nincs kedved elmagyarázni ezeket a dolgokat, ez nem kedvtelés kérdése, hanem tudás kérdése ha már orvosnak tanultál és ha 5 évet tanultál az egyetemen és ha annyira nagynak tartod magad ettől, ráadásul egy tényleges egészségügyi szakembert kuruzslónak nevezel, hát nem is tudom, hogy mit gondoljak rólad, mint orvosról!


"Sok gyógyszer kevésbé hatékony, mint amennyire annak gondoltuk - figyelmeztettek a közelmúltban neves szakemberek. Sőt, egyes becslések szerint a vényköteles gyógyszerek a harmadik legnagyobb halálokozók a rák és a szívbetegségek után. Ennek kapcsán a Pénzcentrum most megnézte, mi jellemző a magyarok gyógyszerfogyasztási szokásaira, és mennyit költünk átlagban a gyógyszerekre.


Nemrég arra figyelmeztettek neves szakemberek, hogy sok gyógyszer kevésbé hatékony, mint amennyire annak gondoltuk. A szakértők azt állítják, hogy túl gyakran kapnak a betegek kevésbé hatásos, sőt sokszor inkább ártalmas gyógyszereket. A nagy gyógyszeripari cégeknek ugyanis - a minél nagyobb profit érdekében - óriási befolyása van abban, hogy milyen gyógyszereket írnak fel nekünk.

Egyes becslések szerint a vényköteles gyógyszerek a harmadik legnagyobb halálokozók a rák és a szívbetegségek után. A legnagyobb veszélyben azok lehetnek, akik több orvosságot is szednek párhuzamosan. Ugyanis minél több gyógyszert szed valaki, annál több esély van arra, hogy mellékhatások fognak fellépni. Ezeket a tüneteket azonban félreértelmezhetik az orvosok, amire újabb pirulákat írhatnak fel."


Gondolom te is ezt csinálod és azt gondolod, hogy ez mindent megold, és más egészségügyi szakemberek munkáját és az orvosaid munkáját is rágalmazod ez mellé akik reumatikus betegeket kezelnek, azért ezt belinkeltem ha már felhoztad a gyógyszerek fontos szerepét, amit el sem magyaráztál szépen kibújtál a kérdésem alól!


Nos egy toxikológusnak jobban hiszek és azoknak az orvosoknak akik a betegek életéért küzdenek és a betegekért vannak!


Csak, hogy lássuk hogy akik annyira a homeopátia ellen vannak, vajon mért nincsenek a hagyományos gyógyszerek ellen?


Ez itt a kérdés! :)

2016. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!