Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Homeopátiás gyógyítás: igen,...

Homeopátiás gyógyítás: igen, vagy nem?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban sokáig részesültem -többek között- homeopátiás gyógykezelésben, egyszerűen azért, mert hittem abban, hogy az orvos ezt tartja jónak. Mostanában pedig sok olyan tudományos cikket olvastam, amik az ilyen, hatóanyag nélküli szerekben a saját hitünkön kívül semmilyen gyógyító hatást nem találnak.Ezek a vélemények a szer mágneses rezonanciájára hivatkoznak. Akit anyagi érdekeltsége motivál, megértem a véleményét, de én, aki egyik oldalon sem állok, nem tudom, mit gondoljak?

2016. jan. 20. 14:08
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Ártatlan kérdésként indítottam ezt a vitát, de nem bántam meg, hiszen -remélem- sokan, és sokat tanulhattunk egymástól. Ez soha nem késő. Már nem vagyok fiatal, életem során néhány dologban el kellet mélyednem, és miközben egy-egy témában mélyebbre ástam, annál inkább rájöttem, milyen keveset is tudok róla. Minden megszerzett tudás egyre szerényebbé és boldogabbá tett. További jó egészséget Mindenkinek!
2016. jan. 29. 21:48
 32/48 anonim ***** válasza:
64%

A nagyon nem kedves, lecsúszóban lévő, épp 34%-os, 23 éves, reflexológus "szakember" szerint:

- "tudományosan bizonyított eljárás a homeopátia"

- "a homeopátiának nincsenek mellékhatásai"

- "tudatlan senkiházi bunkók vagytok"

- "Az MTA egy vicc"

- "... a senkiházi hazug patkányok miatt, mint amilyenek ti vagytok..."

- "akkor pofázhatsz, de addig ne..."

- "az ilyen idiótákból, mint amilyenek ti vagytok"

- "mi a tökömet keresel ebben a kategóriában"

- "olyan rendszerben tanulsz amit a rockafeller alapítvány határozott meg és manipulált"

- "nem vagy tisztában te tudatlan bunkó paraszt...."


Szerintem nem kell törölni. Minden értelmes, gondolkodó ember látja majd, hogy mit művelt, nem csak itt ebben a témában. Nem mellesleg nem magának árt ezzel a leginkább, mert nem is tudjuk kicsoda, de az "alternatív" gyógymódokat csúnyán lejáratja ezzel a viselkedéssel.


A témához hozzászolva: a homeopátia hatásosságáról még mindíg nem készült olyan tanulmány, amely bizonyított volna placebón túli hatást. Fenti személy által linkelt pubmedes tanulmányok nem ilyenek, ezt aki el tudja olvasni és megérti, az tudja. Innentől a labda még mindíg ott pattog, tessék bizonyítani! Az anekdótikus érvelés egy gyógyszer tesztelésénél és engedélyezésénél nem használható, ugye ezt mindenki belátja.

Mivel a homeopátia hatalmas biznisz, hiszen gyógyszergyárak is ráálltak, ezért sikerült már sok helyre betenni a lábát és indoklotlan bizalmat kapnia.

Én is azt gondolom, a homeopátiás szereket vagy gyógyszerként vizsgálják és engedélyeztessék, vagy ne nevezzük őket gyógyszernek. Betiltani természetesen nem kell, nem is lenne értelme. Nem igazán értem a homeopátiások miért tiltakoznak a hagyomás gyógyszer engedélyeztetési eljárásomk ellen, hisz például a Boiron ki tudná fizetni eme költégeket. Így mindenki nyugodtan szedhetné és a szkeptikusok is "megnyogodnának".

2016. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
17%

"A Nobel-díjas tudós, aki felfedezte az összefüggést a HIV vírus és az AIDS betegség között, kijelentette, hogy a homeopátiának szilárd tudományos alapja van. A francia virológus, Luc Montagnier döbbentette meg munkatársait egy rangos nemzetközi kongresszuson, amikor bemutatott egy új, a vírusfertőzés kimutatására alkalmas módszert, amely nagymértékű hasonlóságot mutat a homeopátia alapelveivel.

Montagnier a múlt heti kongresszuson mondta ki, hogy a kórokozó baktérium vagy vírus DNS-ét tartalmazó oldat, és ez a vírus lehet a HIV vírus is, "képes alacsony frekvenciájú rádióhullámok kibocsátására", amelyek kiváltják a környező vízmolekulák "nanostruktúrába" rendeződését. Ezek a vízmolekulák, szerinte, szintén képesek rádióhullámok kibocsátására.

Megerősítette, hogy a víz képes ezt a tulajdonságát megtartani, még akkor is, amikor az eredeti oldatokat már nagy mértékben felhígították, egészen addig a pontig, amikor már az eredeti DNS valójában eltűnt az oldatból. Ilyen módon, erősítette meg, a víz képes megtartani az "emlékét" annak az anyagnak, amellyel kapcsolatba került - és az orvosok felhasználhatják ezt az emissziót, ezt a tulajdonságot a betegség kimutatására.

Laikusként mindez jelentéktelennek tűnik. De egy tudósnak mindez nagyon provokatív abból a szempontból, hogy hasonlít a homeopátia alapelvéhez, és ezáltal igazolja a homeopátiát.

A homeopátiás szerek azon az alapelven dolgoznak, hogy a mérgező anyagokból nagyon kicsi mennyiséget adunk, akkor az ugyanazokat a tüneteket fogja meggyógyítani, amelyeket ugyanannak az anyagnak a nagy mennyiségű bevétele okozna.

A tudósok teljes mértékben elutasítják ezt, határozottan állítják, hogy ez nem bizonyíték arra, hogy a víz képes megőrizni és átadni az információkat, és hogy a homeopátiás kezelést soha nem igazolták teljes körű klinikai vizsgálatokkal.

Montagnier állításai különösen érzékeny időszakban jöttek, mivel múlt héten a National Health Service-t (Anglia társadalombiztosítása) felszólították arra, hogy állítsa le a homeopátiára költött évi 4 millió font kifizetését.

Az orvosok növekvő aggodalma a homeopátia növekvő népszerűségével van összefüggésben. A homeopátiát használók közzé tartozik Erzsébet királynő és David Beckham is.

Montagnier 2008-ban kapta meg a NOBEL-díjat, az 1980-as években lefolytatott vizsgálatáért, amely igazolta az összefüggést a HIV vírus és az AIDS betegség között.

Ez az áttörés nyitotta meg az utat az új kezelések előtt, amelyek emberek millióinak az életét hosszabbították meg.

A múlt héten adott erről elő interjút Lindau-ban, Németországban, a NOBEL-díjasok találkozóján, ahol 60 NOBEL-díjas gyűlt össze, együtt további 700 tudóssal, hogy megvitassák az orvosi, kémiai és fizikai kutatások legutóbbi átütő eredményeit.

Cristal Sumner (British Homeopathic Association) szerint Montagnier munkája a homeopátiának "igazi tudományos alapot" adott."


Csak ennyit.... :)

2016. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
2016. jan. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
15%

Csak egy kérdés! Mennyiért adtad el a lelked? :)


(Remélem tiszta a lelkiismereted..)


A másik, hogy igen a normális emberek majd látják, hogy egy "orvos" egy tényleges szakembernek a munkáját rágalmazta és az orvosi gyógymasszőröket, akik komoly anatómiai ismeretekkel rendelkeznek és komoly vizsgarendszer szerint történnek a vizsgák...


Szóval orvosi gyógymasszőrként és az orvosi gyógymasszőrök nevében kijelenthetem, hogy rehabilitációs főorvosok szerint az egyik leghatékonyabb fizióterápiás eljárás az orvosi gyógymasszázs, amit orvosi diagnózis alapján végzünk és a rehabilitációs főorvos küldi hozzánk a beteget...


Csak ennyit a tudományos ismeretekről ha már egy tényleges szakembert rágalmaznak ahogy te, a másik hogy azt sem tudod mi a reflexológia és ezzel szakemberek tekintélyét és munkáját rontod drága bérkommentelő barátom...


Hogy ha már jössz itt a nagy orvostudományoddal.. :)

2016. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem a gyógymasszőrös kommentedet miért ide teszed. Ez egy homeopátiával foglalkozó kérdés?!
2016. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
15%

Talán mert te is rágalmaztál egy szakembert és hatástalannak állítottad be a munkáját? :) Amit rehabilitációs főorvosok irányítanak, orvosi gyógymasszázst és a reflexológiát is? :) És te beszélsz orvostudományról? :)


Szerintem nézzél utána, jó mielőtt idetéved egy rehabilitációs főorvos! Ja és ezzel korházak tekintélyét is rontod...


Úgy, hogy fogjad vissza magadat és a kedves orvos kollégád is, mert nagyon utálják az ilyen orvosokat akik szakemberek tekintélyét rontják nem is teheti meg, így jogos a felháborodás, remélem vágod...


A homeopata orvosokat se rágalmazhatod se a munkájukat mikor egyetemileg akkreditáltak az orvosoknak a homeopátia és háziorvosok is felírják gyerekeknek a homeopátiát.


A vizsgálati eredményekről meg, annyit hogy ezek bizonyítékok, ahogy a reflexilógia és az akupunktúra hatásai is amik linkelve vannak.


Ne higyjél nekem menj el és kérdezzél meg főorvosokat erről, majd ők elmondják...


A másik nem értem miért emelted ki azt "hogy a homeopátiában nincsenek mellékhatások" mintha ez nem lenne igaz, ugyanis egyáltalán nem árt a homeopátia épp ezért nem lehet összehasonlítani a hagyományos gyógyszerkísérletekkel.... Az almát a körtével akarod összehasonlítani és ez szakmailag lehetetlen...

2016. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
69%

"A Nobel-díjas tudós, aki felfedezte az összefüggést a HIV vírus és az AIDS betegség között, kijelentette, hogy a homeopátiának szilárd tudományos alapja van."


Muhaha !!! Szegény öregembernek elgurult a gyógyszere..

2016. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
25%

""A Nobel-díjas tudós, aki felfedezte az összefüggést a HIV vírus és az AIDS betegség között, kijelentette, hogy a homeopátiának szilárd tudományos alapja van."


Muhaha !!! Szegény öregembernek elgurult a gyógyszere.."


Igen? :) Egy Nobel-díjas tudósnak, aki felfedezte az összefüggést a HÍV vírus és az AIDS betegség között? :)


Erre inkább nem írok semmit tényleg, mert erre már nem lehet mit írni, az orvosaid akik azt állítják, hogy a hemeopátia nem működik, nem sok közük van az orvosláshoz... Amikor egy tudós egy órási felfedezésért kapott Nobel díjat.... Ami meghatározta az emberiség jövőjét, szóval bújjatok el inkább jó mélyre és éljetek tudatlanságban az való nektek...


Tudod a gondolkodó emberről nem véletlenül készítettek szobrot, szóval a gondolkodást hagyd meg másnak...


:)

2016. jan. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
46%
"az orvosaid akik azt állítják, hogy a homeopátia nem működik, nem sok közük van az orvosláshoz..."
2016. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!