Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az legális, hogy egy szülészet...

Az legális, hogy egy szülészeten minden természetes úton szülő nőt kikaparnak fájdalomcsillapító és altatás nélkül? "Csak a biztonság kedvéért, és a szövődmények elkerülése végett. "

Figyelt kérdés

Azt nem szeretném leírni, hogy melyik szülészetről van szó.


Több gyermekem is van, minden szülés után, akkor is, ha a placenta egészben, hibátlanul kijött, a doktor úr jött, és minden beleegyező nyilatkozat, altatás, fájdalomcsillapítás nélkül kikapart. Egy érzéstelenítő injekciót kaptam kívülre a varráshoz. Apuka addig kint várakozhat a szülőszoba előtt a babával.Ez ebben a kórházban így szokás. Sok kismama állítja, hogy fájdalmasabb ez a rész, mint maga a szülés.


Ez legális egyáltalán? Miért nincs jogom azt mondani, hogy én ezt nem akarom?



2016. máj. 12. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Ha ez igaz lenne, már rég elterjedt volna a hír, kizárt, hogy senki se szól miatta.
2016. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk nem kaparnak ki senkit, szülés után csak varratszedés van.
2016. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%

Én Nyíregyházán szültem,de itt nem volt ilyen sem nálam,sem másoknál.

Biztos vagyok benne,hogy nem minden nőt kaparnak csak akinél szükség van rá.Ahogy írta valaki,ennek már híre ment volna...

2016. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Mindhárom szülésemnél kijött egyben a placenta, mégis utána még kellett ezt-azt szedegetni, fájdalomcsillapító és altatás nélkül. Elég kellemetlen volt, de még mindig jobb, mintha bennmarad néhány kis darab és begyullad. Más ismerősömnél is, másik kórházban volt ilyesmire szükség, de nem azért, mert automatikusan mindenkit kikaparnak, hanem mert az orvos úgy látta, hogy néhány kis darab bent maradt.
2016. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

'Apuka addig kint várakozhat a szülőszoba előtt a babával'


Na innen kamu az egesz sztori. Nyilvan majd az ujszulottet kib**szak az ajto ele kiskocsin, hogy na apuka, tolhatja haza, ez ma' a maguke.

2016. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
4-es vagyok, nálunk ez alatt apuka elmegy a babával, akit megvizsgálnak, megmérnek, felöltöztetnek.
2016. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Két helyen is szültem,sehol nem volt ilyen.
2016. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

ha ez igaz, akkor szeressed csak leírni, hogy hol van ez, mert én speciel akkor nem ott szülnék.


első gyerekemmel semmi ilyen nem volt, ki se vitték a babát, szülőszobán fürdették, mérték, öltöztették, míg varrtak. mondjuk az baromi kellemetlen volt.

ott tudom, hogy ha kaparnak valakit azt altatták. most máshol fogok szülni, szóval érdekelne hol is van ez amiről írsz!

2016. máj. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is most fogok szülni, és érdekelne hogy hol van ez?!
2016. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
97%

Nàlunk ez nem szokàs, viszont amìg a doki csekkol, hogy van-e sérülés, vagy varr, addig biza apukàt kiküldik a babàval, hogy mutogassa a rokonsàgnak, vagy segìtsen mérni, öltöztetni, stb. Ezt a szülésznőm is elmondta, hogy ìgy szokàs, nàlunk 2-ből 2-szer ìgy volt, csak akkor jött vissza apa, mikor velem végeztek. Kaparàs csak szükség esetén, de ugyanúgy csak lidocainnal maximum. Merthogy a méhszàj amúgy is ki van tàgulva, és amúgy sem érezni...biztos...(biztos, persze)


Ahol tesom szült, ott a dokijànak szokàsa MINDENKIT kikaparni, a biztonsàg kedvéért. Ha kijön egyben a lepény, ha nem. Fàjdalomcsillapìtó nélkül, természetesen.


Hogy a kérdésre is vàlaszoljak, elvileg jogod van visszautasìtani. (Akàr előre mondani, hogy ezt ne,szülési terv, vagy ilyesmiben) Gyakorlatilag meg ember legyen a talpàn, aki ott akkor ezen vitàzik a nagy fehér istennel.


Nekem csak egy oxy infúziót kötöttek be, miutàn megszületett a lepény is. Könnyen szültem, mégis csak addig jutottam el, hogy megkérdezzem mi az, és h. feltétlenül kell-e. Azt mondtàk igen, én még kussoltam. Pedig amúgy nem vagyok nyàmnyila.

2016. máj. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!