Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kihez forduljak, mozgásszegény...

Kihez forduljak, mozgásszegény életmód és elesés miatt kialakult mozgásszervi fájdalmammal?

Figyelt kérdés

44 éves vagyok.

Egyéb betegségem miatt keveset mozogtam az elmúlt években. Pár hónapja a depresszió is úrrá lett rajtam és sokat feküdtem, még kevesebbet mozogtam.

Hétről hétre egyre több helyen fájdalmat érzek kevés mozgás vagy állás után is. (Főleg hát, derék és ágyék környékén az egyik oldalon) Traumatológiáról reumatológiára küldtek, és ott is csak gyógyszert adtak. Kétszer is elestem korábban (fél éve, éve) az ülepemre, de akkor még nem voltak ilyen problémáim.

Már több mint 1 hónapja heti 2 alkalommal járok gyógytornára, de nem igazán érzek javulást.

Attól tartok más terápiára van szükségem, de fogalmam sincs, kihez forduljak.

Elég sokat is fogytam, mert étvágyam sincs igazán.


Köszönök minden segítő hozzáállású választ!



2018. nov. 6. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem természetgyógyász és egy jó barát akivel mindent megbeszélhetsz ez kellene neked.
2018. nov. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is: lezdj el mozogi! Heti 3-4 alkalommal egy órát, de ha fáj, akkor azt a mozdulatot hagyd abba.

Ne gyógytornát, hanem valamit, ami izmosít, hogy ifejlődjenek a gerinctartó izmaid, és a szétcsúszó, kitüremkedő porckorongod ne nyomja az idegeket, és ne legyen most fájdalom, később porckorongsérv.


Ez a fizikai része, ezt megúszni nem tudod.


Lelkileg meg pszichológus-pszichiáterhez.


Nem, nem természetgyógyász, nem virágterapeuta, nem kineziológus, nem rontáslevétel ...

2018. nov. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!