Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Eltört a kislábujjam alatti...

Eltört a kislábujjam alatti lábközépcsont. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eltört a kislábujjam alatti lábközépcsont, két napja sínben van, egy hét múlva kapok járógipszet. Mit csináljak, hogy hamarabb összeforrjon? Illetve milyen edzéseket tudok végezni? (Hat hét kihagyás rengeteg, nagyon nehéz lenne visszanyerni a formám.)

2019. febr. 6. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hamarabb összeforrás? Szerintem ilyen nem létezik.

Edzeni meg tudsz a lábadon kívül mindenre.

2019. febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha erőlteted, csak rontani tudsz rajta. Fogadd el, hogy ez van.
2019. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Napoztasd vagy szedjél D-vitamint, hátha.
2019. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes nagy dózisban D-vitamint szedned, és kalciumot.


Nekem három és fél hete tört el egy csont a bokámban, és orvos ismerős mondta, hogy a patikákban kapható legnagyobb dózisú (2000 NE - nemzetközi egység) D vitaminból nyugodtan szedhetek akár napi 3 szemet, és mellé valamilyen kálcium készítményt. A D-vitamin javítja a kálcium felszívódását, felhasználását, csontokba való beépülését.


Meg szerintem érdemes gyógytornásszal legalább egy alkalommal konzultálnod, hogy milyen gyakorlatokat szabad és érdemes már a járógipszes korszakban végezned, hogy a gipszelt lábadban minél kevésbé gyengüljenek el az izmok.


Nekem már egy hét fekvőgipsz után is szemmel láthatóan elvékonyodott a vádlim a törött lábamon, amin nagyon megdöbbentem.


(Én szerencsére választhattam a bokarögzítőt a hat hét járógipsz helyett - gondolom, a törés, egyéb sérülés jellegétől függ, hogy biztonságos megoldás-e a gipsz helyett.)


Nekem a kórházban se a sürgősségin, se az egy hetes kontrollnál, mikor levették a fekvőgipszet, gyakorlatilag semmilyen tanácsot nem adtak - se a kálcium, D-vitamint szedését nem javasolák, se arra nézve nem adtak semmilyen tájékoztatást, hogy - akár a járógipszet választom, akár a bokarögzítőt - mikortól szabad fokozatosan elkezdeni terhelni a sérült lábamat.


A gyógytornász tanította meg azt is, hogy hogyan kell megfelelően használni a mankót ahelyett, amit én csináltam - totál rosszul - saját kútfőből, ő mondta el, hogy milyen baj lett volna, ha teljesen kímélem a sérült lábamat még hat hétig ahelyett, hogy szép fokozatosan terhelni kezdeném, és a mankó segítségével gyakorolnám a gördülő mozgást lépés közben a sérült lábfejemmel.


Ők tudják, hogy mivel lehet elkerülni az izmok elgyengülését, esetleges letapadását, stb.


Én nagyon örülök, hogy nem vártam meg a 6 hetes kórházi kontrollt, és orvos ismerős tanácsára elmentem gyógytornászhoz, mert azóta kezdett napról napra, látványosan javulni a lábam, hogy követem a tanácsait.


Nekem sajnos bokaszalag szakadásom van, de a körülményekhez képest szerintem szépen javul.


Neked is mielőbbi teljes felépülést kívánok, és még annyit akartam tanácsolni, hogy ha egy hét múlva netalán téged sem látnak el semmilyen gyakorlati tanáccsal, instrukciókkal a járógipsz felhelyezése után, (vagy előtte, amikor az orvos megnézi a lábadat), akkor kérj tanácsot, tedd fel az esetlegesen felmerülő kérdéseidet.

2019. febr. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!