Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Melyik a legjobb probiotikum...

Melyik a legjobb probiotikum és miért? Meddig érdemes szedni hányás+hasmenés után?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 17:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

A nyelveddel kapcsolatban: én a helyedben gyógynövényekkel próbálkoznék (pl. zsálya, cserszömörce), esetleg kereshetnél egy jó természetgyógyászt, aki ért a gyógynövényekhez is. Talán még az ezüst kolloid is jó lehet rá, csak öblögetésre. Esetleg még ezt az oldalt nézd meg, a szájüregi baktériumflóra helyreállításával kapcsolatban:

[link]

2019. júl. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A BioKultban tudomásom (és a gyártó tudomása) szerint kapszulánként van 2 milliárd egyed, és ez nem a "lejárati idő végén garantált egyedszám". Akkor számíthatnánk rá, hogy ez a bevétel idejében is helytálló érték, ha esetleg mikrokapszulázott a termék, de erre nincs adat.

Probiotikumok esetében a 'magasabb egyedszám jobb' áll, viszont ugyanez a több törzsre nem áll. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen törzsek vannak együtt, mert pl. vannak törzsek, amik nem működnek együtt különböző okokból. Pl. egy vizsgálatnál azt találták, hogy egy joghurtban a L. bulgaricus által termelt hidrogén-peroxidot nem tolerálták az L. acidophilusok. Mivel ez az egész probiotikum téma még nagyon vizsgálat alatt áll, folyamatosan jöhetnek ki új eredmények, amik megkérdőjelezik létező probiotikus termékek hasznosságát vagy segítenek újakat, jobbakat alkotni. Utána lehet nézni annak is, hogy bizonyos kórképek esetén mely törzsek bizonyultak hatásosnak. Szintén számítana még a törzsek aránya, de erre nem lehet építeni, hiszen mindenkinek különbözik még az egészséges flórája is, a megroggyant flóránál meg nem lehet tudni, hogy hogyan tolódtak el az arányok, de azt se, hogy a bevitt bizonyos arányú probiotikumból mely törzsek jutnak el egyáltalán és milyen arányban a vastagbélig. Tehát ha azt nézzük, hogy több törzs közt nagyobb a konfliktus esélye, mint kevés törzs között, nem feltétlenül a több törzs a jobb. Az viszont, hogy a BioKult jó, tapasztalati tény, ez egy relatíve régi, kipróbált készítmény, csak hát ugye ez a legatyásodás probléma van csak az ára miatt, ha az ember tényleg értékelhető mennyiséget küldene le naponta.

A NOW-nak sokféle probiotikuma van, nem mind kapható Magyarországon. Van pl., amiben csak L.Acidophilus és B.longum van, a Probiotic-10-ben pedig igen, 10 féle törzs van, és legalább ötféle kiszerelésben kapható dózis és kapszulaszám szerint. A BioKult és a NOW között csak részben van átfedés, itt számíthat az, ha utánanézel, hogy specifikusan a Te problémáidra mely törzsek bizonyultak hatásosnak (ha már volt ezekre a problémákra egyáltalán tesztelés). A BioKult-ban 6, a NOW P-10-ben 2 olyan törzs van, amit a másik nem tartalmaz.

Ami az árakat illeti, miután probiotikumból is ezerféle van, ezért szerintem az árakat összehasonlítani kizárólag egyedszám szerint érdemes. Én folyamatosan követem a piacon feltűnő probiotikumokat - elsősorban nagy dózisúakra vadászva - úgyhogy van árösszehasonlításom is, és senkit nem akarok sokkolni, de a BioKultból 1 milliárd kerül 40-50 Ft-ba, a nagyobb dózisúak pedig ennek a tizedébe kerülnek.

A Candida-diéta nem a legszigorúbb a hasonló alapon nyugvó étrendek között, érdemes lehet az 'áteresztő bél szindrómára' megírt étrendre vagy az autoimmun protokollra áttérni. Sajnos ez a kórházi esemény egy nagyon durva csapás lehetett az egész testedre, még egy egészséges emberére is az lett volna, annyi különbséggel, hogy neki még elketyeghet úgy az egész, hogy pár évig észre sem veszi, hogy komoly a gond, akkor viszont dominóként kezd beborulni neki is minden, sajnos legtöbbször olyan tünetekkel kezdve, aminél senki nem gondol az emésztőrendszerben rejlő kiváltó okra.

Még a patogén flóra elleni fellépés is részét képezi ezeknek az étrendeknek, de őszintén szólva én a gyógynövényekkel való baktérium- és candidagomba-ölést nem igazán látom bizonyítottan hatásosnak, de meg lehet próbálni. Itt ugye az a kulcs, hogy az ember ne öntse ki a fürdővízzel a gyereket is, szóval valahogy úgy kellene irtani a patogén flórát, hogy a jó ne sérüljön és tulajdonképp ezt ígérik az ilyen természetes gyógymódok. Van egy szerző, bizonyos Stephen Harrod Buhner, aki pl. Lyme-kór gyógyításában ért el sikereket növényi "antibiotikumokkal", neki van több könyve is, amiből az ember összevadászhatja az ilyen hatású növényeket. De az is elképzelhető, hogy vannak olyan vényköteles szerek pl. Candida ellen, amit fel lehet íratni kiegészítésképp.

A másik meg, amit azért végezetül még megemlítenék, hogy ha még nem tetted volna, érdemes lenne lelki okokat vizsgálni. Azért nem azzal kezdem, hogy egyéni pszichoterápia, mert az azért évek, amíg meghozza a hatását, bár tény, hogy így is megéri az utolsó ráfordított garas is. Inkább elsőre olyan módszereket javasolnék, amik gyorsan tudnak rávilágítani egy-egy rejtett okra, aztán persze ezek feldolgozását érdemes ilyen lassú egyéni terápiával folytatni. Eléggé hatásos módszer a Hellinger-terápia, ezt személyesen is tapasztaltam, de mások beszámolói alapján a kineziológia is hasonló hatékonyságú, és az hasonlóbb is az egyéni pszichoterápiához: amíg Hellingerre az ember nem mehet hetente, de még havonta se nagyon, mert elég nagy horderejű egy-egy alkalom, kineziológiára lehet rendszeresen is járni. Érdekes dolgokra derülhet fény fizikai problémának tűnő dolgok esetében és csak úgy biztatásképp jelzem, hogy nekem egy elvileg "gyógyíthatatlannak" diagnosztizált panaszom "tűnt el" így.

2019. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a kiigazítást, úgy tűnik, igazad van a csíraszámmal kapcsolatban. Én azért választottam a BioKultot pár éve, mert ugyanaz a gasztroenterológus orvos segített a kifejlesztésében, akinek az étrendjét is követem (és meg is gyógyultam sok nyavalyámból). Ennek az étrendnek is a bélflóra helyreállítása a fő célja. Nekem bevált, de ettől még lehet, hogy valóban sokkal hatásosabb a NOW vagy más készítmény.

A test-lélek kapcsolat tekintetében én a régi sérelmek, fájdalmas emlékek feldolgozását, a stressz kezelését és a lelki egyensúly elérését tartom fontosnak, ebből a szempontból is fontos a jó étrend és megfelelő vitaminszint (ami eleve nyugtató hatású lehet), illetve nekem még a jóga is segített.

2019. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Megoszthatnád ennek a gasztroenterológusnak a nevét, mert nagy kincs egy értelmes és felvilágosult gasztroenterológus manapság. Köszi.
2019. júl. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Ez a kórházi élmény egy hosszadalmas betegség volt nem akarok belemenni a részeletekbe de persze pszkchésen is teljesen kész vagyok azóta panikrohamok meg szorongás folyamatosan. Tudom, hogy ez az ok. Csak nem tusok vele mit tenni. Annál súlyosabb a helyzet, hogy meditációs zene meg rajzolgatás segítsen. Tb pszichiátrian csak gyógyszert adtak azt nem akarom. Majd megyek pazichológushoz hó végén. Szóval emiatt is nehezebb helyzetben vagyok regenerálódás terén. Örülök, hogy olyanok írtatok akik kepben vannak a témában. Egyébként probiotikumok terén nekem a probios vált be eddig. Abban inulin is van. A normafloretól meg más valami plusz vitamint tartalmazó agykn dicsért termektők még hasfájásom is lett. Szóval azok kifejezetten nekem nem váltak be. A linex meg szimplán halottnak volt a kenet. Mintha be sem szedtem volna. A brobios egyelőre a kamraban pihen. Remélem jó lesz majd. :) Viszont ami érdekes 3 napja elkezdtem kovaföld kapszulát szedni. Már tényleg végső elkeseredesemben. És megszűnt teljesen a gyomorégesem meg a görcsök és az az érzés is, hogy mimdjártckijön belőlem minden. Remélem ífy marad. :)
2019. júl. 12. 15:54
 16/28 A kérdező kommentje:
Biolkult pihen a kamrában csak elírtam. :)
2019. júl. 12. 15:55
 17/28 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a pánikrohamok, depresszió, pszichés tünetek, mentális problémák, bipoláris zavar stb. ugyanúgy az áteresztő bél tüneti listáján szerepelnek. Nem érdemes keverni azt, hogy mi minek a következménye, mert ettől függ a kezelés. Valahogy úgy magyarázzák, hogy az áteresztő bélfalon a véráramba és így az idegekhez, agyba kerülnek olyan vegyületek a bélből, amik itt zavart okoznak. Így kívülről némi háttérismerettel tényleg teljesen olyan, mintha az áteresztő bél szindróma kézikönyvéből (ha lenne ilyen) olvasnád a tüneteidet...

De eközben az is természetes, hogy a tünetein agyaló emberben fel sem merül, hogy mennyi minden, amit addig csak egy újabb sorscsapásként, független események sorozataként élt meg ("szegény embert még az ág is húzza"), minden ugyanonnan ered, sőt mintegy természetes következményként jelenik meg, ha kezeletlenül marad a probléma. Márpedig ha az ember egyesével próbálja tünetileg orvosolni a dolgokat, akkor a kiváltó ok bizony kezeletlenül marad. Ha áttanulmányozod a témát jó alaposan, hidd el, hogy összeáll a kép. Rájöhetsz, hogy olyan dolgok is a listában vannak, amiket esetleg a természetes állapotodnak gondoltál, miközben nem azok.

Sajnos a kedélyállapotban való negatív változásoknak van egy olyan hátulütőjük, hogy az ember elkezdi azt érezni, hogy rajta már senki sem segíthet, mert az ő problémája olyan mély/ erős/ egyedi, hogy senki nem értheti meg és nincs rá ismert gyógymód. Hát, most ezen vagy túllendül valaki, vagy megakadályozza önmagát, hogy tényleg segítséghez jusson.

A Probium-6 is jó, de prebiotikum sok termékben van, a NOW-ban is, ettől még nem extra egy probiotikum. Egyébként a Jutavit egymilliárdra számolt egységára hajszálra a BioKultnál van. Az összes kisdózisúra érvényes, hogy a nagydózisúak sokszorosába kerülnek. Sajnos az adagolási útmutatója megtévesztő, sokkal kevesebbet ajánl, nyilván nem terápiás célra szánták. Vannak olyan prebiotikus rostkészítmények is, amiket külön lehet szedni, ezek nem csak a bevitt piciny probiotikumkülönítményt támogatják, de az őshonos bélflórát is - pl. [link] De ez se egy filléres cucc. D-vitamint szedsz? Napi minimum 3000 NE-t érdemes lenne, bár ezt biztos a dokik is mondták.

2019. júl. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Télen szedtem D vitamim cseppeket. De.nyáron nem mert van erkélyünk és szoktam ott üldögelni a napon. :)

Annak, hogy a műtétek óta folyton rettegek hogy kórházba kerülhetek és előjönnek az ottani rémkepek még nappal is szerintem semmi köze az áteresztő bél szindrómahoz. Ez az átélt rettegés és szenvedés hatása. Persze ettől még bónuszban lehet ez a bajom is. Majd utána olvasok. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem. Ma kiderült, hogy enyhe vérszegénysegem is van. Lehet ettől vannak a fájó foltok. Kaptam vasat....most remenykedem, hogy sorsom jobbra fordul tőle. :)

2019. júl. 12. 20:01
 19/28 A kérdező kommentje:
Depressziós amúgy nem vagyok. Csak a folytonos félelem ami kikészít és időnként neki keseredem főleg ha megbetegszem. Szeretnék sokáig élni.....sőt soha nem akarok meghalni. :) Még annyi dolgom lenne. :) csak egészségesen szeretném mimdezt.
2019. júl. 12. 20:04
 20/28 anonim ***** válasza:
#14: Natasha Campbell-McBride-nak hívják.
2019. júl. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!